IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Postolar Tripper
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Postolar Tripper

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Postolar Tripper
    Испратена: 16.Мај.2010 во 11:39
Постолар Трипер се ска/реге/хип-хоп/рок/етно група од Задар , Хрватска.

Започнуваат во Задар како трип-хоп дуо од Давор и Дарко , во 2002 ја објавуваат песната ‘Ааааааааа?!‘(Ошљачка Сага) која е преработка на песна од Еминем.
Понатаму формираат постојан бенд кој се состои од

Гуги - тапани
Бачко -перкусија
Пајо - бас
Ренчи - гитара
Динац - труба
Даби - вокали
Дејв - вокали

Имаат издадено 3 албуми досега.

Zamisli Zivot U Ritmu Cipela Za Ples

Obicna Ljubavna Pjesma

Na Rubu Ponora
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.