IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Осаменост
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Осаменост

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
osamen_1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај osamen_1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Осаменост
    Испратена: 10.Мај.2010 во 14:47
zdravo!! Veke dolgo vreme sum osamen. Nema koj da me pobara da izlezeme, nema so kogo da napravam muabet. Koga ke izlezam so kolegi najcesto ne sum sreken. Vakvi custva imam sekoj den. Najcesto sum tazen i nekako pasiven. Ne mi se pravi niso. Se sto pravam pravam so sila. Brzo se zaljubuvam bidejki se nadevam deka devojkata ke mi bide se i deka ke me prifati nejzinoto drustvo, ke me druzat. No nekako i so toa ne mi odi. PomossSsSsSsSsSsSsSsS


Изменето од Lithium - 11.Мај.2010 во 01:19
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 14:59
оди во некоја клиника кај што има болни или на некое место каде има сиромашни, па ќе видиш после дали ќе си осамен среќа
понекогаш кога си осамен, имаш прилика чисто сам да го доживееш светот
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 17:43
Originally posted by osamen_1 osamen_1 напиша:

zdravo!! Veke dolgo vreme sum osamen. Nema koj da me pobara da izlezeme, nema so kogo da napravam muabet. Koga ke izlezam so kolegi najcesto ne sum sreken. Vakvi custva imam sekoj den. Najcesto sum tazen i nekako pasiven. Ne mi se pravi niso. Se sto pravam pravam so sila. Brzo se zaljubuvam bidejki se nadevam deka devojkata ke mi bide se i deka ke me prifati nejzinoto drustvo, ke me druzat. No nekako i so toa ne mi odi. PomossSsSsSsSsSsSsSsS


Ako barash drushtvo smetajki deka toa kje se nafati so reshavanje na tvojata sostojba, togash imash nerealni ochekuvanja. Drushtvoto kje te prifati i kje se zainteresira za tebe ako imash shto da mu ponudish od tvoja strana.

Chuvstvoto na nesrekja, osamenost, taga, nemanje interes za nishto, apatija... se na najniskoto chovekovo energetsko nivo. Sekako deka ima prichini zoshto se chuvtsvuvash taka. Edno skalilo povisoko od ovaa sostojba e zhelba za menuvaje na takvata sostojba. Za srekja, toa se nasetuva vo tvoeto izlaganje ...

Zhelbata za podobar, posrekjen i poploden zhivot treba da pochne so otkrivanje i soochuvanje so neshtata koi prvichno te dovele vo vakvata sostojba. Smetam deka vo toa mozhe mnogu da ti pomogne psihijatar. Jas ne zhiveam vo Makedonija, pa nemozham da ti dadam poprecizni informacii okolu ova. Znam deka edno vreme vo Skopje imashe ustanova za mladi, tokmu za vakvi sluchai, na ulica "Partizanski odredi", vo zgradata vo koja beshe smesten salonot na "Simpo". Za poprecizni informacii kje treba da se obratish do tvojot opsht lekar.

Na posvetla nota, sostojbata koja ja opishuvash ne e unikatna za tebe... mnogu lugje se soochuvaat so nea, nekoi polesno, a nekoi poteshko. Vo sekoj sluchaj, ima izlez od nea i najubavoto vo vrska so tebe e shto ti samiot se obiduvash da go pronajdesh povikuvajki na pomosh.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 15:52
Originally posted by osamen_1 osamen_1 напиша:


zdravo!! Veke dolgo vreme sum osamen. Nema koj da me pobara da izlezeme, nema so kogo da napravam muabet. Koga ke izlezam so kolegi najcesto ne sum sreken. Vakvi custva imam sekoj den. Najcesto sum tazen i nekako pasiven. Ne mi se pravi niso. Se sto pravam pravam so sila. Brzo se zaljubuvam bidejki se nadevam deka devojkata ke mi bide se i deka ke me prifati nejzinoto drustvo, ke me druzat. No nekako i so toa ne mi odi. PomossSsSsSsSsSsSsSsS

Ako, koga kje izlezesh so kolegi ne si srekjen,kako mislish drugite da te prifatat i da te napravat srekjen?Nemozhesh da gi naterash drugite da te napravat srekjen. Obidise toa da go otkriesh sam.Za ova mozhat da ti pomognat i nekolku avtori so navistina korisni soveti.na primer neshto od Lujza Hej.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 16:18
Bi go ostavil da si bide sam dodeka ne posaka poinaku,a ako ne posaka toe e negoviot patсреќа
Surovo ama vistinito...

Abe dete odi izlezi i nasmevni se....sekoj ke ti vrati so nasmevka.
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 16:28
Mi se dopagja ona, NASMEVNI SE
Osamenosta se hrani so osamenost a nasmevkata se razbira samo so nasmevka,ednostavno e Osamen samo probaj
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 17:02
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
osamen_1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај osamen_1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2010 во 16:08
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:

Mi se dopagja ona, NASMEVNI SE
Osamenosta se hrani so osamenost a nasmevkata se razbira samo so nasmevka,ednostavno e Osamen samo probaj


Probano e probano
Non stop sum namean pred drugite ne dozvoluvam nikoj da me vidi tazen, nervozen!!!   AMA nikako ne biva
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 01:13
Maskata mozhe samo privremeno da izlazhe.

Treba da deluvash onaka kako shto izgledash za da te prifatat taka kako shto se prikazhuvash.

Mozhesh da mamish nekoi lugje nekoe vreme, no ne mozhesh da gi mamish site lugje seto vreme.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 08:27
Mozhesh da se izmamish sebe si,pa taka ne kje morash da gi mamish ostanatite. Prviot chekor e da se prifatish onakov kakov shto si,a potoa so pozitivna misla IZMAMI SE!
I kje vidish, kje bidesh podobar od vchera.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 09:33
Osamenosta e rezultat na tvojot karakter....
Ti pushtash kosmichka energija na osamenost, a kosmosot duplo ti vozvrakja..
Ne znam zoshto site te nasochuvaat kon lechenje i poseta na doktor...toa se pravi koga osamenosta deluva veke so promena na lichnosta i nedaj bozhe so organski funkcionalni promeni....
Ednostaven recept za tebe...
Razbij ja shemata rabota -doma, doma-rabota....
Pochni so zachlenuvanje vo biblioteka , joga-karate klub,fitnes-teretana , posetuvaj razni sluchuvanja vo teatar,kino, muzei vikend peshachi do nekoe izletnichko mesto da ne recham planina.....
Prisutnosta tvoja ( makar i sam) neka bide so konverzacija so lugjeto od tipot ,,kako ste ..kako ide...shto ima novo..,, veruvaj mi mnogu lichnosti (mashki zhenski ) ke zapoznaesh i ne ti treba tvoe lichno drushtvo pa da si pominesh dobro..
i na kraj poveli napravi si profil na NET sajtovi da ne recham blog, FB, taget, neogen razni forumi...izbor imash nenormalen....cel svet se zapoznava na takov nachin....
srodnik tvoj me poslusha i za nepoln mesec ne samo shto izleze od dushevna kriza tuku si fati i devojka na vakov nachin..
Pochni od toa da si go smenish nikot od ,,osamen,, vo neshto drugo...i samiot da se ubedish deka ne si osamen tuku toa e samo refleksija na tvoe mislenje i odnesuvanje...

p.s. tebe ne ti treba nasmevka....tebe ti treba konverzacija...

Изменето од bijonse1 - 17.Мај.2010 во 09:37
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 11:45
Osamenosta e naj strasnata rabota sto mozi da mu se sluci na bilo koj..
Spored mene direkten krivec za osamenosta si e samata licnost.....
Nikogas nema da bideme osameni dokolku samite ne si go dozvolime toa.....
Zalno e sto ima luge koi se osuduvaat na samotija se izoliraat od socijalnata sredina i se povlekuvaat vo svoj zatvoren krug......mislam deka smislata na zivotot se lugeto okolu nas, druzenjeto ljubovta i slicno...
  Jas po priroda sum druzeljubiva licnost, sama nemozam da izdrzam ni 5 min, imam nekoja fobija od samotija....sekogas sakam da sum opkruzena so luge, posebno onie koi samata si gi biram za druzenje..........голема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
osamen_1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај osamen_1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 12:32
da da   I jas sum po priroda druzeljubiva licnost!!!
Poznavam eden ton ljuge niz cela makedonija!!
No sto ako? Do sega na nikogo ne mu teknalo na mene, nikoj nema zvonato kaj mene, site treba jas da gi baram.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 14:00
Originally posted by osamen_1 osamen_1 напиша:

da da   I jas sum po priroda druzeljubiva licnost!!!
Poznavam eden ton ljuge niz cela makedonija!!
No sto ako? Do sega na nikogo ne mu teknalo na mene, nikoj nema zvonato kaj mene, site treba jas da gi baram.


епа друже...
ја овој комплекс кога бев мал го имав...
ова само ќе го отстраниш такашто ќе си најдеш ‘стални‘ пријатели...
некого со кого ќе можеш да арчиш време...
и ја познавам многу луѓе...
сепак , се дружам само со петорица...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.