IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Aрхитектура и дизајн
  Активни теми Активни теми RSS - 3D презентации на проекти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

3D презентации на проекти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 21:27
http://edc.carleton.ca/blog/wp-content/uploads/2008/12/colosseum-before-and-after-2.jpg

Roman Colloseum
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 16:10
ако го разбрав Марко поло темава е наменета за рендери на објекти, односно 3Д проекти за објекти пред нивната изградба
ова на Бијонсе е само 3Д модел на објектот на колосеумот во Рим направен во Скеч ап за Google earth, и тоа не озбилен, туку нкој зафрканција, мешавина од колосеумот кога бил изграден и колосеумот денес
барем кога веќе го постираше, да беше како што треба направен...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2010 во 16:26
..nemoj ziti.изненадување..ke go sfati ova bijonot kako lichen napad na nea ,...pa moze i vtor front da  si otvori...намигнување
 
inache,...tochno e toa shto go kazuva,
....ama, moze i italijanite sakaat da si go nadogradat koloseumot, kako shto tuka se nadgaduva i preprava,............. se i seshto.
 
.
 
 
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 19:30
Општина центар ќе гради модерен административен објект.


Изменето од renatax - 19.Октомври.2010 во 22:12
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 21:40
znachi, zemjava e dibidus bedna  vo infrastrukturni stvari ,...a ovie nashle palat da mi pravat ,...tamu kaj shto se privremeno!?изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 23:02
Originally posted by brza brza напиша:

znachi, zemjava e dibidus bedna  vo infrastrukturni stvari ,...a ovie nashle palat da mi pravat ,...tamu kaj shto se privremeno!?изненадување
абе гледај, поарно да си направат своја општина, срамота е после толку „воздигнувања“ и пердашења со споменици, општината да нема свој објект, да биде во бараки кои одамна сметаат во развојот на тој дел
е сега тоа што не го очекував беше дека градоначалникот ќе лупне таква глупост дека од трите први проекти ќе се сумира еден објект, што според мене е глупаво
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 23:17
a be ti,изненадување..si vozel ili te vozat niz centarov na gradot,збунетост
..ili "ne daj boze"  da si od onie na koishti im go chistat patot pred da pominat! )...pa shto sekogash mi kontrirash vo posledno vreme?изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 00:34
Originally posted by brza brza напиша:

a be ti,изненадување..si vozel ili te vozat niz centarov na gradot,збунетост
..ili "ne daj boze"  da si od onie na koishti im go chistat patot pred da pominat! )...pa shto sekogash mi kontrirash vo posledno vreme?изненадување
абе гледај, знам дека инфраструктурната состојба во градов е мизерна и дека има многу повеќе работа одколку што ти мислиш
ама има работа и во други проблеми што се однесува на остатокот од градот, одсекогаш сум се залагал градот најпрво да има квалитетна инфраструктура па после друго, ама тоа не значи да се изостават некои трошни бараки таму, навистина ќе биде жалосно ако градов си остане со привремени објекти
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 01:02
a beзбунетост, ne znam shto te boli voopshto za nekoi tamu praaziti narodni,da uzivale vo chisti hodnici i da mochale vo "sjajni" klozeti,..koga trpi celiot grad poradi  raboti koishto  gi ima normalni,...cel normalen svet?изненадување
 
a, za barakite ne se sekiraj voopshto,..ke im diojde i na niv redot ama ne....preku red ...kako shto tuka se pravi za se i sveshto!
 
...a i , parliamentot ti e posebna pricha!,..
 
a, be stopati go renoviraat i dograduvaat za ovie 15-tina godini, a vamu  ...nikakva patna infrastruktura,... koja shto navistina ja pravi edna drzava moderna ,..
 
..a ne nekoe si staro sobraniska zgradishte so nova ...glupa kupola...demek ,...ke gi odushevele strancite,..
 
...ne sfakjaat deka strancite se odushevuvaat samo od pamet ...i nishto drugo !
 
a, najmalku od glupotite koishto vladeat vo zmejava dve decenii!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 01:06
се треба да се развива, тоа сакам да ти го кажам, не иде општинава преку ред, во ред си е
мене не ми е битно дали некој ќе имал златен клозет, туку како ќе се развива градот целовкупно
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 01:17
aa, izgleda so tebe ne moze.изненадување.
 
dobro,..aj neka ti bide!да
 
...zemi si go togash od tuka "proektot tridimenzionalen", i utre daj go da ti go uvelichat i obesi si go nad glava   nad krevetot u soba!!намигнување
 
..a jas ke produzam da psujam se zivo i divo,...koga ke pominuvam sekojpat niz centar...a i po drugi ulici...да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 01:59
за пцуење секогаш  имаме доволно бе брза, не се троши секогаш на празно намигнување
ај сега доста беше, офтопик сме
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 02:26
Baku, Azerbaijan


Изменето од ФорумскаБаба - 20.Октомври.2010 во 15:51
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 15:11
a be , zoshto vekje ne se gledaat?изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.