IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - UFC
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

UFC

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2013 во 01:03
И малку ми е глупо кога сам си пишувам по тема, али ајд...да си кажам...Каин Веласкез го зеде појасот во тешка категорија, го бичкаше Дос Сантос три рунди...рамнодушност
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 00:54
За три часа, во Мексико Сити, силите ќе си ги одмерат Каин Валаскез и Фабрицио Верудм.
Првиот е шампион во тешка а вториот привремен шампион во тешка категорија.

Според мене, ќе биде страшен меч.
Голем фаворит е Валаскез, меѓуто, според мене Вердум не е за подценување.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2015 во 12:08
Нов Шампион во UFC во тешка категорија, Фабрицио Вердум победи со давење со Гилотина.

Супер меч. кој сака да го гледа, бујрум линк
http://weekendmma.blogspot.com/2015/06/cain-velasquez-vs-fabricio-werdum-ufc.html
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2015 во 23:12
Ноќеска на ред е UFC 189  и мислам дека ќе биде страшно добра вечер со ептен супер борби и како шлаг на се за борба за привремен шампион до 65 кг меѓу Чад Мендез и Конор МекГрегор.
На следниов линк го имате распоредот на борби http://www.ufc.com/event/UFC189

Прелиминарните борби почнуваат во 1 наутро по наше време, главната борба некаде околу 4 наутро.


Изменето од fiks - 11.Јули.2015 во 23:16
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.