IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Која ви е омилена игра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која ви е омилена игра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
Автор
Порака
NeoCorteX Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NeoCorteX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 08:47
Delija добар избор на игри

Мои омилени:
Final Fantasy (I-IX)
Breath of Fire
Counter Strike 1.6

Кон врв
tokabo73 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tokabo73 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 12:28
BATTLEFIELD 2 i ako nekoj ja igra ON-LINE neka me kontaktira, posto imam problem
Pozdrav!
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:34
onj kd svlekujes tj devojke
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 12:04
Tomb Raider Legend, sega pocnav da ja igram Anniversary a druga edinstvena sto ja imam pominato e Freedom Fighters , interesna bese
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
SouLs2burN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SouLs2burN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 20:12
Counter Strike 1.6 version FTW !!!!
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 13:33
PRO EVOLUTION SOCCER
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 21:42
SIM CITY 3000

TOMB RAIDER series

RESIDENT EVIL series

AGE OF CONQUERORS II (ne mozam nigde da ja najdam)

DUNGEON SIEGE

GTA:Vice City

PACMAN All-Stars

DEER AVENGER 4
(samo demo verzija sum igral)

ALIEN SHOOTER

SAPHIRE YOURS    


Изменето од Majkl - 05.Јули.2008 во 21:46
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2008 во 09:32
Heroes 5
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 01:29
Најдобра на сите времиња е Red Alert кецот за RTS игра.Иначе Hearts of Iron 2 е најзакон од сите игри што ја опишуваат втората светска војна.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 09:02
najdobra strategija-Starcraft, se drugo e nejzina kopija
Blizzard rules, a i Red alert ne losa, mozebi se dvete nahdobri RTS, a ida ne go zaboravime Age of Empires osobeno dvojkata
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 09:49

Manager ....bilo koj....samo da sednam i da osvojuvam tituliiiii

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 12:54
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

najdobra strategija-Starcraft, se drugo e nejzina kopija
Blizzard rules, a i Red alert ne losa, mozebi se dvete nahdobri RTS, a ida ne go zaboravime Age of Empires osobeno dvojkata




Red Alert е првата RTS игра во која што се применети слаби и јаки страни на страните вмешани.Не извини тоа започна од Tiberium Dawn али она не беше толку популарна,така да од Red Alert се е копија.Морам да ја бранам Red Alert од 96та ја играм

Изменето од Царевић - 25.Август.2008 во 13:33
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 12:08
Originally posted by Царевић Царевић напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

najdobra strategija-Starcraft, se drugo e nejzina kopija
Blizzard rules, a i Red alert ne losa, mozebi se dvete nahdobri RTS, a ida ne go zaboravime Age of Empires osobeno dvojkata




Red Alert е првата RTS игра во која што се применети слаби и јаки страни на страните вмешани.Не извини тоа започна од Tiberium Dawn али она не беше толку популарна,така да од Red Alert се е копија.Морам да ја бранам Red Alert од 96та ја играм


mozebi, ama grafikata bese losa, a starcraft do 2000 (izlezena nekade 96) se igrase po turniri niz celiot svet, a samo vo koreja se igra od milioni.Prosto igrivosta na SC e besprekorna.Red alert imase mnogu bagovi, a SC ne znam dali imase voopsto za nea nekoj patch. Mocite od blizzard ne ,,vadat,, igri sekoj mesec ama go pravat toa obavezno stanuva hit- primer e Diablo 2.Ne znam tie napravile dosega 2-4 igri i site se bestseleri
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2008 во 12:12
ne znam dali si ja igral igrata , no eve uste i sega mozes da ja najdes po prodavnici i toa original, igraj ja pa ke vidime. PS sum igral site mozni strategii- Age of Empires (site) ,Crusader, WoW, Warhammer, no SC prosto nema konk*rent.. ah i da Red alert-site
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.