IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Која ви е омилена игра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која ви е омилена игра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака Обратен редослед
Гаргамел Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гаргамел Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2011 во 23:04
puzzle buzzle rastur pravam do osumnaesetta staza idam
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2011 во 14:09
Pang, Cadillacs & Dinosaurs, Pacman, Punisher, Aero Fighters, Snowbros, Final Fight, Street Fighter, Mortal Combat, Kontra
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2011 во 12:06
Се што е mystery case files...
Кон врв
halfelfpaladin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај halfelfpaladin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2011 во 00:21
Mnogu e teshko da se kaze koja bi mi bila omilena igra, poshto ima dobra brojka na igri koi mene mi se omileni. Bi pochnal najverojatno so Rift, World of Warcraft, Guild Wars i Lineage 2 so shto bi go zaokruzil zanrot MMORPG, dodeka od klasichni RPG definitivno Icewind Dale 1&2, Baldur's Gate 1&2 kako i Neverwinter Nights, Diablo 1&2. Od avanturi bi rekol Darksiders i Blade of Darkness i tuka bi prestanal, od strategii Warcraft 3 spored mene e definitivno strategijata na site vreminja pa sledat Starcraft 1&2, Age of Empires 2 i Red Alert 2. Shooter-ki ne igram mnogu pa zatoa samo bi gi napomenal Quake 3 Arena i serijalot Unreal Tournament i od ponovo vreme Team Fortress 2.
Кон врв
Vergil Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vergil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 21:42
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

call of cthulhu darkcorners of the earth!!!!!the best horror game in the world..


Еј... да, стварно најјаката хорор игра, можеби има 2ор дел??? ја играв пред 3-4 години, али од кога ја проиграв за 1рв пат знам цела гонина во ум ми беше оти на сите им ја препорачував и ми се јавуваа да му кажам како се поминува некој дел од играта пошто целата со сефови беше. Исто така да се надоврзам: DOOM 3, Devil May Cry 3, Constantine, F.E.A.R.... и кажете нешто слично ако ги имате играно овие игри (REPLY)
Само тишината знае што се случува околу нејзе
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 23:24
Последните 3 години Conquer никако да се "отарасам"од тоа игриче
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Go4eto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Go4eto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 15:20
Za Single player mi se dopaga SILENT HILL, a za multiplayer uste odamna si ja igram i ne ja menuvam WARCRAFT
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 16:35
Originally posted by computer computer напиша:


Originally posted by 10101 10101 напиша:

call of duty 4 multiplayer
Vistina zarazna igra
Да да


Igras? Na koj server igras najcesto i kako ti e username?
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2010 во 10:16
Originally posted by 10101 10101 напиша:

call of duty 4 multiplayer
Vistina zarazna igra


Да да
Кон врв
mamba Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 07:09
super mario hahhaahahhhahahahahahahhahahaahhahahahahaahhahahahahahahahhahahahhahahahahhahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahhah
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 15:28
CS 1.6 и FIFA 10
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 10:37
resident evil za ps3 (ja obozavam)
za pc pretezno strategiiсреќа
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 02:19
call of duty 4 multiplayer
Vistina zarazna igra
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 11:57
call of cthulhu darkcorners of the earth!!!!!
the best horror game in the world..
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.