IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како ја замислувате иднината и Вие во неа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ја замислувате иднината и Вие во неа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
Автор
Порака
FULL MOON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FULL MOON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 17:51
jas ne   ja zamisluvam idninata,zasto da si  predstavuvam nekoi svet ubav a posle koga nema da ispadni taka kako sto go zamisluvam da ne znam kako da reagiram.Imam cel vo zivotot i se stremam da ja  sledam-covek bez cel  e eden covek koi sto ne e zaintirisiran za  nisto
Eu sunt centrul universului
Кон врв
FULL MOON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FULL MOON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 17:52
ne sakam da me svakjate pogresno,sekoi ke go razbere kako sto saka
Eu sunt centrul universului
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 20:11
Originally posted by FULL MOON FULL MOON напиша:

jas ne   ja zamisluvam idninata,zasto da si  predstavuvam nekoi svet ubav a posle koga nema da ispadni taka kako sto go zamisluvam da ne znam kako da reagiram.Imam cel vo zivotot i se stremam da ja  sledam-covek bez cel  e eden covek koi sto ne e zaintirisiran za  nisto
ako nesto silno sakas mozes da si go ispolnis zasto da se razocaras a tvojata cel najverojatno ke te odnese do ubaviot svet od tvoite zelbi
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
FULL MOON Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FULL MOON Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 00:08
nekogas sakame nevazmozni nesta-trebva da sme realisti
Eu sunt centrul universului
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 03:57
Jas zamisluvam utre napoli da iziga x-1 da si vratam parite Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2006 во 12:16
Еве како ја замислувам иднината.

Големата битка за месечината е во полн ек. Астронаути на САД ќе одат на месечината во 2015 година, од Европа ќе одат во 2020, а мали аспирации имаат Кина и Индија. Во оваа битка се вклучи и Јапонија која планира на Земјиниот сателит до 2030 година да изгради населба.




ТОКИО - Јапонската вселенска агенција (Jaxa) планира до 2020 година да испрати екипа на Месечината која би требала да започне со изградба на населба која би функционирала до 2030 година.

Според овој план, претставен на меѓународната конференција во Токио, за кој меѓутоа не постои никаква пресметка, Јапонија ќе започне со лансирање на сателити околу орбитата на Месечината во 2007 година.

Во првата фаза во вселената ќе се лансира брод без екипаж, кој ќе биде задолжен за собирање на примероци. Во следната фаза во 2020 година, астронаути би требало да се искачат на Месечината и да започнат со изградбата на населбата. Како што се предвидува таа би требала да трае десет години.

"Изводливоста на овој проект сеуште не е потполно јасна. Мораме да добиеме дозвола од Јапонската влада и народот, иако од технолошка гледна точка се е возможно да се направи точно за десет години", објасни портпаролот на JAXA - Сатоки Кукокава.

САД веќе планира да полета на Месечината во 2015 година, а Европската Унија во 2020. Тука не заостануваат и Индија и Кина кои исто така си имаат свои проекти.

А јас се замислувам како зивеам таму LOL

Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 17:22
вака-
сите нелуѓе се цркнати, Господ се симна и си ги наплати долговите, така да се што не требало да лази по светов исчезнало.
збришани се сите оружја, нуклеарки, нема организации ко ал каеда, циа, фби и сл.
нема влада држава јазици.
се е едно.
има 1 јазик.
1 Бог.
нема болести.
нема страдање.
сите луѓе се сакаат и си помагаат.
птиците пеат и летаат.
цвеќиња цветаат.
а јас си седам под палма и си пијам млеко од кокос


Изменето од ACELERA - 04.Февруари.2007 во 17:34
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 17:29
ah koga ce bide ova :)
jas sakam caj od goarana
:) nejcam mleko od kokos:)
 
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 17:30
ти се допаѓа мојава иднина пламенко?
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 17:31
aham:)
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 17:43
И ЕДНО 2-3 НАШИ ДЕЧИЊА ТРЧАКААТ НАВАМУ НАТАМУ
ЕЕЕЕЕЕЕЕХХХХХХХ
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 17:44
off topic,vratete se na temata...
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 17:46
зошто оф топик, па за иднината е
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2007 во 17:48
carnington sto ti zabegala temava mnogu ili deca mrzis?
da en sakas da ti napravam u idnina nekoe pametno?
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.