IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како ја замислувате иднината и Вие во неа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ја замислувате иднината и Вие во неа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
Автор
Порака
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 19:02
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

za onaj so ja otvori temata: ja so metla u racite,ti cistes konec u konfekcija...ako ne se faneme za ak'l skoro...

a onaj carnation ke go vrabotat u metrorex-ke pee u metro ili ke ja smene tipkata so gi kazuva stanicite(atentie se inchid usile)

mos nema da go razberete ova ama toa e...

urmeaza statia eroilor cu peron pe partea stanga.stimati calatori,trenul circula in directia republica,pentru directia industriilor coborati in statia eroilor.wow,kolku dobro go kazvam ova

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 19:34

NE SONUVAJTE GO SVOJOT ZIVOT TUKU ZIVEJTE GO SVOJOT SON

was ist los?
Кон врв
Клементина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 305
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Клементина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2006 во 21:53

ne mozam da mislam me mrzi, imam ispiti , a idninata ko sto trgnalo kaj ke me odnese samo Bog znae, a jas so ovaj pamet, bogami vo EU sigurno nema da me primat, ke mi recat gitla vo koj vek ti zivees...................

precious..
Кон врв
bomboni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2006
Локација: Czech Republic
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bomboni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2006 во 11:12
Za mene i zena mi vo idnina nie e plan da najdeme nekoe selo kade site se isselile zosto site sakaat vo grad da ziveat i da si naselime nekoja kuka, da ne znaeme za nesreki, politiki, zakoni... nisto takvo... ovcite, kucinjata, kokoskite. edno rastenie na prozor za dobro raspolozenie  internet za kontakt so podalecnite, pobliskite bujrum sekoj den ke bidat dobrodojdeni da odmorat nervi od 'ovoj prekrasen svet'. a za posirokata idnina na ovoj svet ic ne sum optimisticen, prostete mi na zborot ama mislam deka majkata priroda ni se sprema da ni ebe mamata
Кон врв
brmbrm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmbrm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2006 во 11:47
Zgrapci ja segasnosta idninata e za idnite generacii
Кон врв
ilijana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ilijana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2006 во 12:28
Idninata ne se zamisluva tuku se gradi
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 22:42
Originally posted by ilijana ilijana напиша:

Idninata ne se zamisluva tuku se gradi
da a spored sto se gradi spored nekoja zamisla za nea e ne na vozduh neli?
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2006 во 17:23
abe ne mora da imas zamisla.kako demek site so uspeale vo zivotot da znaele i planirale so treba da im se sluci.
respect my authoritaaa
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2006 во 20:42
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

abe ne mora da imas zamisla.kako demek site so uspeale vo zivotot da znaele i planirale so treba da im se sluci.
Ама ти ова од лично искуство ли го зборуваш. Ако ти немаш визија за својата иднина не мора да значи дека и другите треба да немаат. Да не имаш ти некои проблеми а?!
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2006 во 21:35

slobodno neka si go planiraat zivotot i idninata onie koi sakaat,ama i sam znaes onie nesta koi ke se slucat neplanirano,spontano se najjaki...

respect my authoritaaa
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 11:41
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

slobodno neka si go planiraat zivotot i idninata onie koi sakaat,ama i sam znaes onie nesta koi ke se slucat neplanirano,spontano se najjaki...

i jas go porzuvam ova,a to go imam i dokazano deka e taka9barem tie so me znaet,znaet deka ne lazam)

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 12:48
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

slobodno neka si go planiraat zivotot i idninata onie koi sakaat,ama i sam znaes onie nesta koi ke se slucat neplanirano,spontano se najjaki...

ccccccc mnogu si znaci leleeeeeeeeeee DA ama samo za odredeni raboti
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 19:04
abe ti mi kazuvase taka sea mi drzes nekoi predavanja...
respect my authoritaaa
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 00:50
idninata ja zamisluvam kako na 45 godini go smaluvam pivskiot stomak(koj kje go napravam vo brakot) lupajki bubnjevi u nekoj skopski neprosperiteten i neprofitabilen HardCore - Punk bend ili Rock&Roll bend zasto HC_punk ima poslozeni ritmovi, i kje nemozam da izdrzam edna pesna
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.