IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Аксесоари - модни додатоци и детали
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Аксесоари - модни додатоци и детали

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 38>
Прашање: Кој моден додаток најмногу ви лежи?
Одговор Гласови Статистика
5 [3,14%]
2 [1,26%]
64 [40,25%]
21 [13,21%]
33 [20,75%]
11 [6,92%]
23 [14,47%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Аксесоари - модни додатоци и детали
    Испратена: 24.Ноември.2005 во 10:07

Мислите ли дека од некој од овие наведениве ви одговара или вас ви лежи некој друг додаток?Ш ТО МИСЛИТЕ ДЕКА СЕ КРИЕ ЗАД ОНОЈ КОЈ ОБОЖАВА ОДРЕДЕНИ ДОДАТОЦИ И НОН-СТОП ГИ НОСИ?

А шминката мислите ли дека е обавезен додаток или сте привртзаници за природниот изглед?

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 10:16
Бижутерија, марама ,ташна и нешто без кое не можам е КАИШ.Капи редовно,се носам од ова баш се.
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 10:37

Обожавам кога ќе видам жена со шешир..Тоа ми е толку женствено толку привлечно како магнет за моите очи...Тоа е жена со стил за мене бидејќи шеширот не се носи на се за разлика од моменталниот тренд на носење на капа во стил на џеј ло или други пеачки од поп сцената

Таква жена е Исидора од србија води емисија во недела навечер на БК

Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 12:52

Во моментов освен калиопи не ми текнува некоја што си држи ете така до некои свои додатоци кои ја обележуваат само неа дури и црната и црвената боја станаа нејзини обележја

Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 12:53
Ги обожавам марамите(колекционер сум на истите),ја сакам и бижутеријата и драгите камчиња (исто и од нив имам голема колекција).Сепак не сум роб на постојано носење на истите,зависно од стилот во кој сум облечена и зависно од расположението на некој од сите погоре спомнати додатоци им давам предност.
Особите кои постојано ги носат наметнуваат да ги распознаваме по истите .Тоа воопшто не е негативно доколку е вкусно и во склад со стилот!
 
 
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 12:55
Superman Satin BoxersОва е еден од машките модни додатоци
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 12:58
Што ли е супер на сликава?  
Супер боксерици со супер сликичка!
 
 
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 13:01
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Øòî ëè å ñóïåð íà ñëèêàâà?  
Ñóïåð áîêñåðèöè ñî ñóïåð ñëèêè÷êà!
 
 

ова е моден додаток за машкото СУПЕР ЕГО

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 13:37
ДОБРО Е ДА СЕ ВИДИ ДЕКА НА ВАКВИ МЕСТА СЕ ОДВОЈУВА МЕСТО И ЗА НАС МАШКИТЕ  Е ТОА ДОКАЖУВА КОЛКУ НЕ САКАТЕ И НЕМОЖЕТЕ БЕЗ НАС
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2005 во 18:50
буги еве зошто ние жените ги сакаме мажите и зошто не можеме без нивfishnetmensboxershorts 


Изменето од Синдарела
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2005 во 13:14
obozavam racno izraboten nakit, ama sepak glasav za bizuterija, i ubavki tasnicinja, pleteni vakvi takvi, ama...ubetki i umiram, neznam kolku imam kupeni i kolku sama si gi imam napraeno, ne se niso posebno, ama za mene se posebni
Точачиња.
Кон врв
vatrena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 607
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vatrena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2005 во 09:40
бижутерија...ташна...марама..
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2005 во 17:40
СЕГА Е ХИТ ДА СЕ НОСИ БИЖУТЕРИЈА И МНОГУ СИ ЈА ПРАВАТ САМИ
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2005 во 22:41
fashion accessories metals decorates wristОВИЕ РАБОТИ ГЛЕДАМ ДОСТА ГИ НОСАТ И МАШКИ И ЖЕНСКИ...БАШ СЕ ИН!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 38>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.