IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој не претставуваше на „Мистер Свет 2010

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 13:12
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


znesh zoshto losh srpski?? ne deka ne si go znae majchiniot jazik .....ako go gledash vnimatelno klipcheto ke primetish deka NASHIOT PRESTAVNIK se trudeshe na makedonski jazik da se iskazhe....i toa ne e vazhno....
pak ke kazham vazhno e STO DECHKOTO E UBAV, JA PRESTAVUVASHE SVOJATA DRZHAVA MAKEDONIJA ISKAZHUVAJKI GO TOA OD SRCE....

 
 
Важно: Јас као јас сум поубав од него плазење
 Дали ја претставувал Македонија со цело срце ? Тоа е под знак прашалник ...
ne deka ne si go znae majchiniot jazik --- se trudeshe na makedonski jazik da se iskazhe ---- нека%20ти%20е%20срам Сигурен сум и да го знае неговиот мајчин јазик никаде не би го зборувал ...
Се на се со еден збор .... Срамота !
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 13:15
mani mani
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:11

МИСТЕРОТ НА МАКЕДОНИЈА МЕЃУ ДВАЕСЕТ НАЈУБАВ ВО СВЕТОТ......аплауз

Скопјанецот Иван Никшиќ (23) кој го освои деветнаесетото место на изборот за Мистер на светот 2010, кој се одржа во корејскиот град Инчоен.

Нашиот претставник, манекен од модното студио "Моделс ин", оваа година ја претставуваше Македонија на изборот за најубав маж, во конк*ренција со уште 74 претставници од целиот свет.
Во Кореја останал 17 дена. Се дружел со претставниците од повеќето земји, посебно со оние од балканските, но најдобар другар му бил претставникот од Либан, Абдула Рахман. На изборите за Мистер на светот, познато е дека се случуваа и скандали од типот по некој геј да си ја проба среќата со некои од натпреварувачите. Но, овој пат вели Иван, такво нешто немало. "Барем мене не ми дојде некој геј. Се дружевме сите и беше незаборавно", вели тој.
Секој ден им бил испланиран. Шетале по музеи, театри, ресторани, еден ден биле на скијање, секој ден уживале во сауна, базен..."Имавме и натпревари. Бевме поделени во екипи, секоја екипа по пет натпреварувачи, и се натпреварувавме меѓу себе, која екипа ќе ја направи најдобро поставената задача. Така еден ден готвевме, еден ден имавме игра на преживување-секој од нас одбираше вежби. Еднаш бевме специјална единица ајкули-па трчавме по плажа, правевеме склекови, се качувавме по јаже и по дрва. Ни беше супер. Единствено не сакав да возам картинг. Она што го доживеав таму навистина ќе ми остане за цел живот", вели Иван.
Пред изборот за Мистер, имале и модна ревија на која носеле облека за кралеви и принцеви. И тоа, вели Иван, за него било вистинско доживување. На изборот пак, тој се преставил со своја лична гардероба и облека од "Мак џинс".
"Горд сум што влегов во потесниот избор. Идејата за да ја претставувам јас Македонија беше од сопственичката на 'Мис М' Лидија Велковска која ја поседува лиценцата и која ме натера да се пријавам на кастингот. Се пријавив и за среќа ме избраа мене. Задоволен сум од организацијата, сè беше толку професионално, од тргнувањето од Скопје до враќањето", вели Иван.
Приватно, Иван Никшиќ работи како професионален возач на комбе во една скопска фирма. Долги години работел по познатите градски кафулиња и дискотеки. Студира на факултетот за физичка култура. Не сака да ни открие дали има девојка.
"Ако навистина има ќар од оваа професија, тогаш би продолжил да се занимавам со манекенство или да бидам модел", вели Иван.

извор....,,Вест,, 23.04.2010 год
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:20
БУРНИ РЕАКЦИИ НА ИНТЕРНЕТ ЗА ПРЕТСТАВУВАЊЕТО НА ЗЕМЈАВА
Нашиот Мистер зборувал на српски и со грешки.....
извор........,,ВЕСТ online,,
Јулија Илијевска


Спотот на „јутјуб“ со македонскиот претставник на Изборот за „Мистер на светот“, Иван Никшиќ, во кој ја претставува својата земја и себеси предизвика исмевање и бурни реакции. Спотот е главна тема и на „фејсбук“, каде што сите го исмеваат нашиот претставник. На снимката Иван, очигледно, тешко се снаоѓа со своето претставување и со претставувањето на својата земја. Тој го почнува претставување на англиски јазик, за потоа да продолжи да зборува на српски: - Веома ми је драго што ќу претстављати своју земљу. Овде је супер, добро је јело, има природне богатсвине...Радим. Мој хоби је кик-бокс - го завршува своето претставување Иван, со збунет израз на лицето и со коментарот: „Мислим да је ок. Ок, бај, тенк ју“. Снимката предизвика негативни реакции што можат да се забележат од коментарите. Во споредба со другите натпреварувачи на изборот што се одржа кон крајот на минатиот месец, како претставниците на Црна Гора, Србија, Бугарија и други, кои имаат интересно претставување, Иван изгледа сосема збунето и остава лош впечаток, а за тоа сведочат и коментарите на сите тие што ја погледнале снимката: „Конечно, најдовме вистински претставник што ќе не претставеа на изборот за Мистер на светот‘. Момчево е идеална персонификација на Македонија - врска нема едно со друго“. „Детето е полилингвист!“ - ова се само дел од попристојните коментари на интернет. Организаторката Лидија Велковска, која ја има ексклузивната лиценца за „Мис и мистер на цветот“ вели дека е мошне изненадена од појавувањето токму на оваа снимка: - Постоеја две снимки. Ова што деновиве се врти по интернет е пробната снимка, која ја имаше Иван. Се согласувам дека не изгледа добро, особено за народот, чијашто земја ја претставува. Изненадена сум што е ставена токму таа снимка бидејќи постои уште една, која е многу подобра и без грешки - изјави Велковска. На коментарите на гледачите на спотот за српскиот јазик, таа објаснува: - Иван послабо го владееше англискиот јазик и тоа му беше проблем. Преведувачот што требаше да го преведува текстот од македонски со кој Никшиќ требаше да се претстави е од Црна Гора. Бидејќи англиската верзија не изгледаше добро, а македонската многумина не ја разбраа, Иван беше замолен да зборува на српски - објаснува Велковска. Таа додаде дека и на самиот Иван му било многу непријатно поради снимката, која според неговите зборови изгледа катастрофално, но, исто така, додава дека и тремата си го направила своето: - Тој е млад човек, кој првпат се нашол во таков контекст и пред таква одговорност. Сепак, во дисциплините каде што требаше да се покаже физичката подготвеност, Никшиќ се најде меѓу 19. најдобри. Сметам дека, навистина, добро ја претстави земјата од која доаѓа - додаде сопственичката на агенцијата „Мисс М“, која го испрати Никшиќ на изборот. Иван Никшиќ е студент на Факултетот за физичка култура. Тој е од Скопје, мајка му е Македонка, а татко му е Црногорец. Ова е наше трето учество на манифестацијата, која се одржуваше 12 до 27 март во Јужна Кореја........

завршен цитат......Бијонсе, насловот е корегиран токму да се спречат тензиите на темава.
Нема причина да го повторуваш.

Изменето од Анастеа - 23.Април.2010 во 18:00
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:35
Колегите на Иван во изборот на Мистер на светот 2010 год во Инчоен Кореа...


Изменето од bijonse1 - 23.Април.2010 во 17:38
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:41


Победникот на избор на Мистер на светот 2010 кој се одржа во Кореа ирецот Камал Ибрахим.....

Камал Ибрахим (24) од Ирска е мистер на светот за 2010, избран на годинешниот избор во Кореја.Работи како ТВ презентер во својата земја, сака да стане пилот, а во слободно време свири гитара и пијано.


Изменето од bijonse1 - 23.Април.2010 во 17:51
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:43


 
Второто место му припадна на Јосиф Карас преставникот од Чешка..


Изменето од bijonse1 - 23.Април.2010 во 17:52
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:56
                     http://madhousenaija.com/wp-content/uploads/2010/03/10.jpg    
Третото место е на преставникот од Нигерија, Кенет Околи.
"Мистер на светот" е најпрестижниот машки светски избор за убавина. Годинава  учествуваа и претставници од сите балкански земји........
каде и нашиот Иван кој е 19- ти.......Браво !!!аплауз

Изменето од bijonse1 - 23.Април.2010 во 22:49
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 18:02

Anthony Garcia - Mister France 2010
Изменето од bijonse1 - 23.Април.2010 во 18:04
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 18:09
%5bmister+honduras+2010-carlos+orantes.jpg%5d%5bcarlos+saul+orantes.jpg%5d

Mister Honduras 2010 ...... Carlos Saúl Orantes, (20)..... Islas de la Bahía..
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 18:15
Originally posted by anakin anakin напиша:

ubav i glup e dobitna kombinacija za Mister lepota 2010

ne e ova kziv breизненадување

Се` е кажано. Ама глуп и неписмен се различни работи. намигнување

Ама пак, не е до него. тага

Јас се чудам кој глупаци го имаат избрано и испратено него, кога не знае МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК.

Кое срце го покажал тој и која македонштина, кога не го знае МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК?збунетост


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 18:22
Колку лесно се фрла со дрва и камења Прво за кого или каде ја дал изјавата? Зошто е помалку достоен за преставник на Македонија само затоа што зборувал на свој мајчин јазик?
За мака на злобниците детево е убаво и сигурну му престои некоја убава кариеричка во светот на модата.
Мора ли се да се расипе со национализам/ каде ли тргнал светот?
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 18:25

Преставникот на Македонија на изборот за Мистер на светот Иван Никшиќ

,
macedonia1.jpg%20image%20by%20ameliavega


Изменето од bijonse1 - 23.Април.2010 во 18:28
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 18:29
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Колку лесно се фрла со дрва и камења Прво за кого или каде ја дал изјавата? Зошто е помалку достоен за преставник на Македонија само затоа што зборувал на свој мајчин јазик?
За мака на злобниците детево е убаво и сигурну му престои некоја убава кариеричка во светот на модата.
Мора ли се да се расипе со национализам/ каде ли тргнал светот?

Не е национализам, едноставно е. Која држава ја претставува, треба да го говори јазикот на таа држава.

А, ако праел муабет на германски, што прајме тогаш?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.