IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Баба Ванѓа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Баба Ванѓа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака Обратен редослед
Blagoj_s Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blagoj_s Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 11:14
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Da se vratime na baba Vangja.

Ima li neshto novo vo srska so nea? Nekoe lichno iskustvo ili neshto slushnato od chovek koj bil tamu?


Sekoj se vraka,tamo kade sto misli deka treba da odi!
www.myspace.com/sblagoj
Кон врв
Niko777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 170
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Niko777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 08:43
Еве едно предупредување од Библијата:

1 Возљубени, не верувајте му на секој дух, туку испитувајте ги духовите - дали се од Бога, зашто многу лажни пророци излегоа во светот.
2 По ова познавајте го Духот на Бога: секој дух кој исповедува дека Исус Христос дојде во тело, од Бога е;

3 а секој дух кој не исповедува дека Исус Христос дојде во телото, не е од Бога; тоа е духот на антихристот, за кого сте чуле дека иде, и сега е веќе во светот.


15 Ако некој исповеда дека Исус е Син Божји, Бог останува во него и тој во Бога.

(1 Јованово 4:1-3,15)



Поздрав,
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 21:51
Da se vratime na baba Vangja.

Ima li neshto novo vo srska so nea? Nekoe lichno iskustvo ili neshto slushnato od chovek koj bil tamu?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 21:39
Oki doki.

Nie sme na potpolno razlichni frekvencii... tolku razlichni shto nemozheme da se razbereme za najednostavni raboti.

A i ne e tolku vazhno. Sekoj si go odi svojot pat i si go nosi svojot krst.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Niko777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 170
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Niko777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 20:13
Интерпол брка интернационални кримналци, кои користат мобилни тел`и, интернет, е-маил, итн.

Ако криминалците се интернационално поврзани, зошто не би биле демонските сили "интернационални".


"Да знае ..." не е исправен критериум, можат и мрачните демонски сили "да знаат", а и да прават "чуда" интернационално, но сепак остануваат мрачни сили.



Јас многумина ги предупредувам дека има "секакви" луѓе, криминалци, нарко-дилери, убици, па и луѓе кои се бават со демонски сили.



Каде живееш ти ???? каде што се сите толку добри како што ги викаш "...originalna i nepovtorliva Bozhja kreacija."

Зар нема криминалци и други мрачни сили ти каде што живееш ?



Поздрав,
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 17:16
Niko777, sporedbata voopshto ne ti drzhi voda.

Kriminalecot znae samo onoa shto mu e poznato, onoa vo shto lichno e zameshan ili shto doznal od onie so koj se druzhi. Toj pojma nema shto pravat potpolno nepoznati lugje na drugata strana od svetot. Istoto vazhi i za najchesniot chovek na ovaa planeta.

I nemoj da generalizirash raboti, bez obzir dali imash ili nemash lichno iskustvo so niv. Toa e mnogu pogreshna rabota. Sekoj chovek, sekoj zhivot, e sluchaj sam za sebe, originalna i nepovtorliva Bozhja kreacija.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Niko777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 170
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Niko777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 10:05
И некој криминалец во затвор, или уличар од кафаните *знае* кој кога каде ќе биде убиен, или каде се продава дрога. Само ова не го прави "добар детектив".

Само "да се знае" не е точен критериум за проверка на "исправноста". Ако имала работа со демони, исто ќе можела "да знае".


Повторно, мојот коментар е генерално за критеирумот за бајачите, гатачките, итн. кои работат за мрачните сили, а не конкретно за Баба Ванѓа.


Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Shto mislish ti?

Dali baba Vangja pogodivala za shto doagjale lugjeto kaj nea i dali im pogoduvala shto kje im se sluchi?


Поздрав,
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 01:11
Shto mislish ti?

Dali baba Vangja pogodivala za shto doagjale lugjeto kaj nea i dali im pogoduvala shto kje im se sluchi?

Ostavi go teoloshkoto filigranstvo, na koe mozhe da mu pozavidi sekoj filozof, na strana.

Zemi gi vo obzir samo faktite.











Изменето од Messenger - 27.Април.2010 во 01:16
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 00:53
"Тогаш Го прашав: Господи, како ќе им пророкуваме на оние кои ќего бараат тоа од нас? Зашто, мнозина се такви кои од нас бараат и очекуваат да слушнат пророштво.“
Господ одговори и рече: “Зар не знаете дека пророчката глава е отсечена со Иван?“
Но јас го прашав: “Господи, зар е можно да се отсече пророчка глава?“
Господ ми одговори: “Кога ќе спознаете што значи главa и дека пророштвото доаѓа од главата (тогаш) ќе разберете што значи '‘главата беше отсечена“' На почетокот ви зборував во параболи и не разбиравте, сега ви зборувам отворено и (сеуште) не разбирате Па сепак вие бевте тие кои ми служевте како парабола во параболите, и како што е отворено во (зборовите) кои се отворени. "


od apokrifot na Jakov

Дали баба ванга имала пророчка глава????
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 20:23
Originally posted by petar trajanov petar trajanov напиша:

Jas mislam deka iminjata se pisuvaat so golemi bukvi



Pa togash zashto ti ne si go napishal so golemi bukvi ????
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 19:54
плазење
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не би рекла, откако лично се уверив по сеансата кај попадиката на о. Па******и, веќе знам дека нема ни срам, ни перде што би се рекло народски. Мене ме “избричи“ за 500 денари и око не и трепна додека ми пророкуваше без да ми погоди ни збор

Пуста женска љубопитност





Taka ti treba na tebe koga si mnogu ljubopitna голема%20насмевка плазење


Mala shega, Maria Magdalena  големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

плазење
Кон врв
ahmar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 712
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ahmar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 11:44
Originally posted by petar trajanov petar trajanov напиша:


Sekoj covek ima svoja darba i svoja sudbina .Od sudbinata ne se bega (stara mudrost).


Па зар не знаеш дека верата во судбина НЕ Е ХРИСТИЈАНСКА практика?!
Илја дин,Илја бил ел Месија+++
нема друга вера освен правоверната,Христос е Месијата+++
Кон врв
petar trajanov Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar trajanov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 22:06
Originally posted by connected connected напиша:



не се сложувам баш со петарстојановдо негде се сложувам со темплариусзошто?затоа што сметам дека секој човек добил дар од Бога да се роди овде во материјалниот свет, да се изградува како човек овде и да комуницира баш тука. мислам дека Бог е Бог пред се` на живите, на луѓето кои постојат во материјалниот свет. исто така мислам дека Баба Ванѓа имала избор да го надмине сето ова и да ја „отфрли“ таа одговорност доколку се обратела кон Бог.не велам дека не била верник, не велам дека не им помогала на луѓето, но велам дека сепак постои закон, една граница која го разграничува материјалниот од нематеријалниот свет, а на „нештата“ кои се присутни во двата им е строго забрането да комуницираат меѓу себе (доколку) постојат а уште повеќе да се манифестираат од едно на друго место, особено ако се некои сенки, или вонземјани или што ти знам...можеби незнаела како, можеби немала избор, ама мојата логика вели така

Neznam na koj petarstojanov mislite .Imase porano eden takov i bese pretsedatel na Bugarija.Jas mislam deka iminjata se pisuvaat so golemi bukvi
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 19:49
не се сложувам баш со петарстојанов
до негде се сложувам со темплариус

зошто?
затоа што сметам дека секој човек добил дар од Бога да се роди овде во материјалниот свет, да се изградува како човек овде и да комуницира баш тука. мислам дека Бог е Бог пред се` на живите, на луѓето кои постојат во материјалниот свет.
исто така мислам дека Баба Ванѓа имала избор да го надмине сето ова и да ја „отфрли“ таа одговорност доколку се обратела кон Бог.
не велам дека не била верник, не велам дека не им помогала на луѓето, но велам дека сепак постои закон, една граница која го разграничува материјалниот од нематеријалниот свет, а на „нештата“ кои се присутни во двата им е строго забрането да комуницираат меѓу себе (доколку) постојат а уште повеќе да се манифестираат од едно на друго место, особено ако се некои сенки, или вонземјани или што ти знам...

можеби незнаела како, можеби немала избор, ама мојата логика вели така


Изменето од connected - 25.Април.2010 во 19:50
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.