IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 29>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 12:22
Пајси, фала на поддршкатаголемо%20гушкање

За душа си го спремам. Има да биди бомба од него. Надворешно само што фали дотерување , инаку е други инвестиции (ремонтирања непотребни, ламели и дихтунзи да се менуваат кога нема потреба) не правам сега ни под разно намигнување

А тој што возел убав 101 и знаел да ја одржува и сака колата , знае дека можат да си ја бркаат работата без проблем... како тој твојот, така Пајсер?голема%20насмевка
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 01:00


Изменето од laki_bu - 18.Мај.2011 во 01:28
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 01:09



2.0L (1998 cc 16-valve DOHC) 122 kW (166 PS; 164 hp)


Sega ja zedov , pa opsto mislenje ..ke ja bide ili ne....

Trkite se na 10.09.2011 Kavadarci

Изменето од laki_bu - 18.Мај.2011 во 01:39
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 01:23
Честито Лаки,супер е
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 01:25
Blagodaram...da si kupite poubava
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 03:16
Ех да ми останеше ВР6 ќе правевме една дива на заобиколница... Вака со Мондеото неможам да се држам тага
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 08:37
 
 
  a koj ke cheka do tamu septemvri gotova stvar tuka dobivash pehar i te proglasuvame za pobednikда
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2011 во 20:20
Дечки... што не бива со лабаво - не бива... Утре одам до Еуро Тулс по брусалица, бормашина и ударна пила , па да си се фатам сериозно за работа. Има избиено само обоена корозија (онаа површната што се стружи со челична четка и на десниот патос  има малку подлабоко завлезено па ќе треба и да го закрпам некакосреќа  Надворешно ги разотворив сите рани што можев... сегде кај што беше потплуснато и потпукнато го раскорнав...

Кошовите се ОК, праговите бараат малце средување, багашникот е добар, назад патосот е добар... останува добра работа само на десниот преден патос и надворешностанамигнување



П.с. тоа што се гледа на сликата десно на патосот е писа истечена , не се дупкинамигнување



Изменето од volkswagen - 02.Јуни.2011 во 20:21
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2011 во 22:17
Почитувани..

Сакаме да ве известиме дека на 12 јуни во 10 часот пред спортскиот центар Борис Трајковски, ќе се одржи 8-мата Манифестација Dragster 402 (Hell Race) во забрзување на комерцијални Автомобили и Моторцикли..

И 1-во DRIFT SHOW..

Пријавувањето е сеуште во тек, и се очекува голем број на такмичари (спрема прикажаното)

ЗАТОА ЈА ЗАМОЛУВАМЕ ЦЕЛАТА ПУБЛИКА ШТО САКА ДА ГО СЛЕДИ ОВА НАТПРЕВАРУВАЊЕ И ЦЕЛИОТ СПЕКТАКЛ НА ПРИМЕРНО ОДНЕСУВАЊЕ, ЗА ДА МОЖЕМЕ БЕЗПРЕКОРНО ДА ГО ОДРЖИМЕ И ДА ОСТАВИМЕ ДОБАР ВПЕЧАТОК КАЈ НАДЛЕЖНИТЕ ОРГАНИ, КОЈ СЕТО ТОА ЌЕ ГО СЛЕДАТ, А СПОРЕД НОВИОТ ЗАКОН ЗА СПОРТСКИ НАСТАНИ ЌЕ САКААТ ДА ГИ САНКЦИОНИРААТ СИТЕ НЕПРИМЕРНИ ПОСЕТИТЕЛИ.

ПРОГРАМА СААТНИЦА**

- ПОЧЕТОК СОБИР    10h

- DRIFT SHOW              11:30h

- MOTO SHOW              13:30h

- DRAGSTER 402        14h

СЕКОЈ ДОБРОНАМЕРНИК ШТО ЌЕ НЕ ПОСЕТИ ЌЕ ИМА МОЖНОСТ ДА ПРИСУСТВУВА НА ОВОЈ СПЕКТАКЛ И НЕСОМНЕНО ОДБЛИСКУ ДА СЕ ДРУЖИ СО СИТЕ СОПСТВЕНИЦИ НА ОВИЕ БЕСНИ АВТОМОБИЛИ И МОТОРЦИКЛИ..

Изменето од laki_bu - 11.Јуни.2011 во 22:22
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 14:01
folksi zimaj motorot i duman prashina prai ., tuku sho bidna so kecot ., neshto ja otegna rabotavaголема%20насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 16:07
Така лежи пред куќа. Брусењето скоро сегде го завршив. Околу стаклата тоа што се гледа ,го средив.  Внатре по стубојте , оквирите на вратите, внатрешно на вратите кај што имаше површинска и тн.... сето тоа го средив.

Патосот внатрешно го поминав со прајмер црн за да не скапува од водата што влегува дури ми се изваени лимарските делој и кедерите...
Оквирите околу гепекот.... се гледа на сликава...



Надворешно со жолт кит ја поминав кај што имаше нерамнини... Добра работа е тоа што e удерна само на 2 места и тоа сосема малку. Назад во задното десно крило  кај месецот, и напред во лев чош. Лесно ја испеглав и сеа останува струње за финеси.



Uploaded with ImageShack.us

Овде имаше избиено површинска и морав да го китирам



Долу битумен комплетно.. кошови.. патос...



И останува кај што немам завршено со китирање останува, назад месецот да го досредам, една дупка во џебовите странично да средам и да се фатам за фарбање останува....

Тоа е тоа... голема%20насмевка




Изменето од volkswagen - 23.Јуни.2011 во 16:07
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 01:19
да дада samo ne se otkazhuvaj ., tvoi race se krshele tvoi race volanot ke go drzhat ., zadovolstvoto ke bide tvoe
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2011 во 01:23
samo vnimavaj 101 si e 101.... truli kosovi , stubovi na predni vrati .....i , aj da ne te baksuziram
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2011 во 22:27
Тоа е Лаки... 101=крпенициплазење Стално е така... нема што да се лажеме....
Абе правен е , не е нов... ама се има некој одтурено од давање пари во онај. Месеци нови, Кошовите назад се варени негде,а точка до точка фаќано, без простор меѓу варовите. Мене за така варење на аудиот ми бараа 12 000 за рака само плус плехови и праговиизненадување
Праговите се сменети ама не ми се допаѓа квалитетот. Од оние по 500ден нецинкуваните се... Под нив има ставено средни прагови за цврстина. Ги нема фабрички, а ретко кој има нерви да ги прави.
Исто така ми се бендиса патосот како е работен кај педеалите и внатрешните прагови. Ич не е оставано размах меѓу варовите...

Не ми се бендиса што профилите на прагови и сл се многу дебели и кедерите лесно можат да се откачат. И корозијата што била површинска не му е убаво средена па потплуснала бојата на некои места.
Другото генерално е ок. 
Само години ја имаат згазено и на некои од варените плехови на патосот имаше корозија па дури и на некои места кај рамената и трапот.

Стубовите не се лоши... 

Е сеа трапот назад само ме буни со тоа што има за варење, ама ај ќе го однесам ќе го средат...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.