IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 272829
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2011 во 12:57
Абе со 3ца по 120 кила одам на проба. Ако качи плетвар- ја зеам, ако не НИКС...
Проба секако, само проблемот е во тоа што газдата е немукаетчија и дури да ја среди зимо ќе фати....изненадување
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2011 во 10:46
 abe folksi druzhe sho bidna so kecot ili mazdata 323 ., sho naprai ., ni traga ni glas  od tebe sa biznisot., да., a chkolijata., kakoнамигнување., a dozvola ., kamo ., neshto slabo  ., a da pochesteshe neshto ili ja vlechkash rabotavaнамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2011 во 10:30
Еј пајсии...

Ко онаа песнана од Матич -  све је на продају голема%20насмевка

Фиат 1300 гланц нов со црвена кожа и 60 000 поминати чека газда за 400 евра

Заставата исфарбана бела, искрпена , битуменисана.... денеска идат да си ја земат ако ни причукни нешто друго.... Зијан сум со неа, ама јбг...

ОД тука, в кола и скопје по некое Голфче, Ауди или Шкода ... исклучиво регистрирана...
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2011 во 22:14
Дај бе некој нека го купит матизот од женами , да можам еден ЏИП да си земам !!!
Инаку , 2005 година е , регистриран , со 43 000 поминати !
car's freack
Кон врв
Mushu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ЗМЕЈ, со тетоважа сељак!

Регистриран: 25.Мај.2013
Локација: Дома
Статус: Офлајн
Поени: 2646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (2) Благодарам(2)   Цитирај Mushu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2013 во 20:05
Еве и јас да ја претставам мојата.
Мерцедес 190 Е... Моментално црн (купен плав од Струмица, брат ми го исфарба пред да го земам јас), со црн ентериер и црни алуминиумски петокраки бандаши... Ко од маВијашки филм излезен...
Фарбан е неколку пати откако го имам. Ама, бојата веќе му е излупена, па плус и бандашите два се распар.... Имав намера да го фарбам, ама престанав да го возам. Веќе неколку години ми стои само така... Многу беше исчукан, па немаше фајде од поправање... Многу вложување, а за џабе ко не го возам.
Ќе го чувам за идните генерации... можда...
Има скршена шофершајбна, распукани фарови, маската му е ептен расчепатена ,сето внатре му чклапа, му тропа.... Ко во "Аларм за Кобра 11" да учествувал...
Ама има нешто, што посебно ми се бендисува на Мечето мое... Од долната страна пишува...

... Бураго


Ама, барем јако го изнаиграв....

Изменето од Mushu - 09.Декември.2013 во 20:07
Тата и Тофаш се Мајбах и Бентли за Понтијак и Крајслер
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7061
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2013 во 21:47
А таман ќе речев детево вози без дозволасмеење
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2013 во 22:11
Е како вози кога сам се изјасни дека колата така му стои некое време...
хехе...
Ајде ќе ја исфарба и среди за понатака... смеење
Кон врв
Фолксвагенка Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Девојка му на Фолки

Регистриран: 08.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Фолксвагенка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2013 во 22:28
Мушу, ќе ми ја дадеш да свртам едно кругче? .. Ептен и фрлив мерак, ако не е суредена
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2014 во 23:05
Ајде да го претставам и мојот автомобил.Се работи за Opel Astra F модел од 1994 година. Втори газди сме, донесена е од Германија во 2002 година. Засега никакви посериозни проблеми, поминати околу 310000 километри, 1.8 мотор со 90 коњски сили. Од опрема има само едно воздушно перниче, радио со касета, клима нема и тоа би било тоа. Еве ја и едната слика која што ја имам од колата.

П.С. Од лево е на едно другарче Асконата


\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
докторче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај докторче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2014 во 23:17
Интернет продажбата е тренд кој стана актуелен и во нашата земја, па затоа и вреди да се искористи најбрзиот начин за купување и на нови гуми. Еgumi.mk е интернет страница каде на наједноставен начин ќе ги одберете гумите кои ви се потребни, а затоа ќе загубите само неколку минути. Сервисот овозможува бесплатна испорака на домашна адреса за 24 часа, или пак кај вулканизерот кој ќе го изберете за монтажа на гумите. Во изборот се вметнати сите достапни димензии на гуми од програмата на најквалитетните и најбараните брендови, а за функционалноста на овој начин на купување лесно ќе се уверите на www.egumi.mk.
www.egumi.mk
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 272829
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,390 секунди.