IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ГАРАЖА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ГАРАЖА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 26272829>
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:30
Da ne se razbereme pogresno...Da gi smenam amortizerite ili vozacot
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:32
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Da ne se razbereme pogresno...Da gi smenam amortizerite ili vozacot

цитарам од претходно кажаново мислам дека јасно пишува
а јас да ти го пратам возачот, па и да ги смениш среќа ( нормално амортизерите )среќа
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:32
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Da ne se razbereme pogresno...Da gi smenam amortizerite ili vozacot

цитарам од претходно кажаново мислам дека јасно пишува
а јас да ти го пратам возачот, па и да ги смениш среќа ( нормално амортизерите )среќа
јасно е дека за амортизери се зборуа а не за возаЧот среќа
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:34
A da dojdese ti da go doneses .....moze i kafe ke pocastam dodeka se menuvaat
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:35
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

A da dojdese ti da go doneses .....moze i kafe ke pocastam dodeka se menuvaat

имам проблеми со висок притисок и кафе баш не ми е препорачливо, за кревково здравје среќа,сепак благодарам среќа
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:41
ok ...prati go ..vozacot
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2011 во 01:42
[QUOTE=laki_bu]ok ...prati go ..vozacot   се зезам колата ми е совршено добра....баш ми е драго што имам ваков френд и се понуди да помогне голема%20насмевка
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 01:21
Дечки... ваква... ?? Со серво и подесив волан по висина, седишта по висина и електрика??? ми ја даваат за стоеденоттрепкање

Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 13:30
so auto e ova folki ne mozam da go poznaam?
ako ti se bendisva zemaj go so da ti recam. friendly
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 14:23
Mazda 3ka.... t.e. 323ka...голема%20насмевкатрепкање
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 14:28
abe jas bi ja zemal posto sepak e podobra od 101 ama za tebe ne znam odluci si ti posto ti kje ja vozis nema jas
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 15:23
нова лимарија ми дава комплет, нови стакла и светла, ентериер комплет, ламела нова и нов зглоб...
т.е. комплетно исправна кола за полуисправен 101изненадување
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 15:28
...после сето тоа,комотно можеш сервис да отвориш.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2011 во 11:06
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

нова лимарија ми дава комплет, нови стакла и светла, ентериер комплет, ламела нова и нов зглоб...т.е. комплетно исправна кола за полуисправен 101изненадување


Volck да не ти дојде да земаш мачка во вреќа зимај ја за тест драјв ако ти ја дае да виш дали оди или и треба магаре за да ја влече.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 26272829>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.