IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Драг ИДИВИДИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Драг ИДИВИДИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9293949596 99>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2015 во 23:03
Drag idividi me bolu p... Za se.   
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2015 во 02:51
Драг Идивиди

Како што гледам, Белото Гомце ќе почна да паѓа, а јас многу го мрзам, да не го видамлутина
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2015 во 12:13
зошто мразење??

драги..
едно е - не се две
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2015 во 21:08
Drag ididivi zabavaaaaa
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2015 во 21:29
Drag idivdi i jas izgleda na istata zabava so Devojcenceда
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2015 во 08:41
Drag idividi 7 godini druzba red e da castis ...
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2015 во 08:57

Драг Идивиди,

си купив нова елка, убава, голема и сосе ламбички.
И не можев да се стрпам, па одма си ја украсив. Пред 10 дена. голема насмевка

Си украсив насекаде, си ги наредив ѕвездичките...
Нова Година може веќе да дојде забава




Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2015 во 01:24
Drag idividi sakam da si fatam nekoj decko sto ke me cuva.:'(
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2015 во 11:38
Драг Идивиди, 
Не знаев дека газдите твои се толку скржавихи, хи...
Ајде кој е квалификуван од тука нека се пријави, може Девојчето?!
Ќе фатиме врски да го примат па после и нас да не промовира малку повеќеплазење



Него што ќе ти викавзбунетост
Ах да..
Продадов два стана и сум во потрага по куќа во Скопје. Вчера бевме да видиме една што навидум имаше двор и беше огласена како луксузнасмеење 
Колку што беше луксузна железничката станица во Скопје пред реновирање, толку беше и куќава! Некои луѓе дефинитивно немаат здрав разум. 
Па уште прашувам за последна цена и му кажувам што се треба да се реновира за да биде како што ја огласил луксузна, па почна чичкото да не брка. Не чиче, додека не умреш и додека децата не ти ја намалат цената на куќата, нема да ја продадеш!доста е

И само да ти кажам, уште не сум ја накитила елката. Не знаеш во какви фрки сум.
Заклучокот беше дека ќе успеам да ја накитам откако ќе се преселам хахахаха
Утеха ми е што и едни добри пријатели се селат, па се тешиме колку кутии има за пакување
Ова ми е позитива на денот


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2015 во 19:28
Dragicka zdavo co pavic? Kako ci? Co ima noco? :)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2015 во 09:02

Драг Идивиди,

едни си одат, други идат...
Некои гости одвај чекам да си одат. Некои пак одвај чекам да дојдат.
И така јас, букирана сум за Нова Година, хотел “Анастеа“  ќе работи со полн капацитет плазење

П.С. сум качила некое килце претпразнично.
Значи празниците ќе треба да ги поминам посно.
Или да ја џитнам вагата.загриженост




Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2015 во 13:49
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Драг Идивиди,

едни си одат, други идат...
Некои гости одвај чекам да си одат. Некои пак одвај чекам да дојдат.
И така јас, букирана сум за Нова Година, хотел “Анастеа“  ќе работи со полн капацитет плазење

П.С. сум качила некое килце претпразнично.
Значи празниците ќе треба да ги поминам посно.
Или да ја џитнам вагата.загриженост








леле шефката се сдебелила

што ке правиме сега
што ке правиме
old d4b3
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2015 во 01:02
Neka im e srekna novata godina na site da ste zdravi i zivi i site zelbi da vi se ispolnat vi poskauvam od se srce.
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2015 во 08:22

Originally posted by Devojcence Devojcence напиша:

Neka im e srekna novata godina na site da ste zdravi i zivi i site zelbi da vi se ispolnat vi poskauvam od se srce.

И јас му посакувам на Девојченцево Среќна Нова 2016среќа година многу здравје, среќа, љубов, многу поуспешна на секој план од претходнавасреќа и една големаголемо гушкање

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9293949596 99>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.