IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - До сите корисници на MaxARENA!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

До сите корисници на MaxARENA!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: До сите корисници на MaxARENA!
    Испратена: 30.Март.2010 во 17:26
Неколку работи во врска со форумов, серверите, контакти и сл...

1. ПРИВАТНИ ПОРАКИ

Секој корисник на www.forum.idividi.com.mk смее и може да ги користи приватните пораки.
Комуницирањето со Администраторите на Серверите преку приватните пораки е дозволено, но само со содржина која не е од типот „поз“,“како си брат“,„дај ми админ“
Доколку содржината на приватната порака биде од типот (види погоре), нема да возвраќаме, а на најупорните им следува блок.

Приватните пораки служат за некакви прашања или пак известувања.

Админ по пат на лична порака никогаш нема да добиете!


2. MSN

Администрацијата на MaxARENA никогаш не комуницира преку MSN и затоа немојте да барате ID.
Комуникацијата се одвива само преку приватни пораки(види точка 1)
Доколку некој ве „аддне“ и ви се претстави во име на некој од Администраторите на MaxARENA и ви ветува админ тогаш истиот блокирајте го.

3. СЕРВЕР

Многумина од вас ја користат приликата кога некој од Администраторите ќе влезе на сервер да му бараат msn или админ преку chat или уште полошо admin chat. Најупорните ќе бидат банирани.

4. ФОРУМ

Форумот служи за размена на мислења и секако дружење.
Спамот не докажува дека сте активни на форумот и секој кој ќе го прекрши правилото ќе биде баниран соодветно правила на форумот

Поздрав.


Изменето од Figgy - 30.Март.2010 во 17:32
Кон врв
csmaster Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај csmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 15:50
administratorite ne   proglasuvat za admin
Кон врв
todorn Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај todorn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2012 во 18:15
edna molba do administratorite ako moze nekoj od niv da me odbanira na awp arenata bidejki mi stavija permanenten ban oti se pozaliv deka se igra so cit, mojot nick e komandos. Ako moze ovaa usluga da mi ja napravite ke vi bidam mnogu blagodaren    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.