IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - ППТ апарат од 2л - задолжително
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ППТ апарат од 2л - задолжително

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 04:42
ko se silat nikoj ne mue kriv sega neka mu dremat aparatite vo magacini
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2011 во 21:28
Уф темава отвара стари рани...како денес ја купив утредента го сменија законот фаќа прашина сега у гепек
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2011 во 07:01
Никако да најдам троа временце да изнапишам на темава. Ама еве сеа начекав...
Како прво, нема таков закон што ќе го натера или што ќе му забрани нешто на македончето. Од мотор не сум слезен, а кацига немам... 300 закони да забрануваат, мене не можат да ме натераат да возам со нокшир на глава...

Исто така и со ППТ. Безразлика дали е со закон. Поубаво да ги фрлиш некои 2000 денари, отколку беспомошно да глеаш кај што гори некоја кола и да чекаш пожарна.
Примери?? - На комшијата 101 што бувна во 6 сабајле... татко ми трчаше по пижами до пошта за да најди апарат за ганење пожар.
Цитроен АХ изгоре на паркингот отспротива. Татко ми, ко и стално, примети дека нешто е чудно кај колаат уште кога само чадеше спојот. Да имаше апарат за пожар при рака, ќе го изгасеше и ќе му ја спасеше колата на човекот. Дури дојде пожарната, до пола ја немаше. Не личи да ставам слики. Точно до предната врата маф беше сета...
Шкодата коа ми напрае спој... Една секунда да задоцнев со вадењето на акомулаторот, и готово беше и тоа.
Кога се запали писата што ја топев за битумен в гаража?? Со вода ќе напрај чадој до небо...
Бемвето што се запали кај еден пријател на швајцување?
Овие ги памтам како посебни настани во областа на авто-пожарите.

Затоа дечки... имајте еден ППТ при рака секогаш. Не знаеш што се можеш да спасиш со него, а и кога (недај боже) тебе ќе ти затреба...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2015 во 23:05
Originally posted by Орка Орка напиша:

Уф темава отвара стари рани...како денес ја купив утредента го сменија законот фаќа прашина сега у гепек


Не само на форумов,колку само ги терав у триста за законов...
Си ја купив си пцуев,и до минатиот понеделник стоеше во гепек.
Е арно ми ти ама,цела хауба ми вивна во пламен минатиот понеделник.
Само две недели откако ми беше на мајстор електричар...
Да не му го берам гревот,велат тој што направил еден,
тој што мисли сто грева.Среќа на присебноста од моја страна
брзо го изгаснав оганот...Па за едно пет шест години
ако имам среќа повторно да заработам за кола прво што ќе
направам е да си ставам и ПП апарат во гепек.
Да живеат двокатните автобуси!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.