IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - „Зборникот“ или Бугарски народни песни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

„Зборникот“ или Бугарски народни песни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
Автор
Порака
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 18:58
Originally posted by d4 b3 d4 b3 напиша:


Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

Каснаковски демантирај со факти а не со твојот бугарски збор.

“Тазе дупка не е дупка„
Balgarskite narodni pesni ne sa Balgraski

Точно де,ТЕЗИ БЛГАРИ НЕ СЕ БЛГАРИ, тоа сака да го каже Мунгос80.

Ајде тогаш да објасни зошто нема ниту една песна за Македонци во Зборникот, има за Бугари.

Или тука под Бугари треба да разбираме македонските славјано-бугари. /кои многу му се допаднаа на Македон/
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 19:47
Originally posted by Каснакоски Каснакоски напиша:

Originally posted by d4 b3 d4 b3 напиша:


Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

Каснаковски демантирај со факти а не со твојот бугарски збор.

“Тазе дупка не е дупка„
Balgarskite narodni pesni ne sa Balgraski

Точно де,ТЕЗИ БЛГАРИ НЕ СЕ БЛГАРИ, тоа сака да го каже Мунгос80.

Ајде тогаш да објасни зошто нема ниту една песна за Македонци во Зборникот, има за Бугари.

Или тука под Бугари треба да разбираме македонските славјано-бугари. /кои многу му се допаднаа на Македон/


Немој птицо да збораш глупости тоа го кажа бугарски цариник кога по грешка му опна дупка на пасошот на ќерка та на Тодор Живков.

А што песни има во зборникот тоа си е наша работа,наш си.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 111213
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.