IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Коњ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Коњ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
Автор
Порака
bingo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2522
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bingo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 18:20
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:<h2 id="H2naslov">Британската кралица на подарок добила Липицанер <span style="font-size: 10px;"></span></h2>                        
            <t>
              </t><t></t><table width="100%" cellpadding="0" cellspacing="0"><t><tr><td colspan="2"></td></tr>
              <tr><td colspan="2"></td></tr>
            </t></table>
            <span id="lblDatum" style="font-family: Verdana; font-size: x-small; font-weight: bold;"></span>
            <t></t>

Кралицата
Елизабета Втора на подарок добила расен коњ за време нa својата посета во
Словенија.... 

Британската кралица го посетила
словенечкиот град Липица, каде што и бил подарен коњ од познатата раса
Липицанер..............да

изгледа лепи цане се викал
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 18:26
 Алхетинска раса,Туркменистан
 
 Андалусииска раса
 
 Арапски коњ
 
 Булонски коњ
 
 Литвански коњ
 Хафлингер
 
 Нониус
Норикеј
 
 Першерон
 
Кон врв
lipicaner Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lipicaner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 15:58
nema potreba od moj komentar , ako neshto dodatno ve interesira . prashajte ja bijonse1 .se misli za konj lipicaner
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 16:39
Коњот посебно липицанер е чест избор на скапоцен подарок

Бошњачкиот член на Претседатеството на БИХ Харис Силајџиќ на либискиот водач Моамер Ел Гадафи му испратил на подарок коњ липицанер во знак на благодарност за неговата долгогодишна поддршка на Босна и Херцеговина...  Липицанерот бил многу вреден коњ, бидејќи бил првак во трката на 40 километри, а во Виена бил трениран во тамошната позната школа за јавање..

Изменето од bijonse1 - 08.Јуни.2017 во 23:01
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 18:08
...............
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 07:49
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 07:01
 
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2010 во 10:17
Невероятно%20красиви%20коне
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 17:07
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 17:08
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 17:09
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 17:17

Просечниот коњ тежи околу половина тон....
неговиот мозок е со големина на печен компир......

копитата на коњот се аналогни со човечките нокти......
Коњот стои на средните прсти!

Некои од најблиските роднини на коњите  се tapirs и носорог........

Коњoт не може да повраќа...........

коњите правaт разлика na тонови, отколку на одредени зборови.......да


Изменето од bijonse1 - 05.Април.2010 во 17:26
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2010 во 20:08
 
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 21:23
http://www.hedweb.com/animimag/horses-gallop.jpghttp://www.studentsoftheworld.info/sites/animals/img/2752_beloved-horses.jpg

Коњите можат да пијат и до десет литри вода на ден...............


Kоњот може да гледа подобро во текот на ноќта од човечкото око....

Коњот гледа две различни слики во исто време, една слика на едно око друга на друго...Изменето од bijonse1 - 07.Април.2010 во 21:24
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.