IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Гнев
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гнев

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 10:56
 ako imam barem malku um ke chekoram bez gnev i mojot edinstven strav ke bide gnevot da ne me obzeme ., lesno e da bidesh gneven., no gnevot sekogash ke te odvede na sporedni patchinja a ne na glavniot patголемо%20гушкањенамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 11:01
Јас верувам во тоа дека потискањето на лутината на крајот води до гнев. Често не учат да бидеме фини, културни и да не покажеме дека нешто не лути. Долго време бегав од мојот к*рс, но доволно е, решив да почнам да покажувам што ме лути и така сум се поблиску до себе и посмирена затоа што многу појасно ги поставувам границите со луѓето - па макар и да покажам лутина. Начин на покажување лутина не е само повишување тон и фрлање столици наоколу. Покажување на лутина може и со цивилизиран муабет и ако ептен нешто се случува погрешно па ок е и да се повиши тонот. Не сакам да глумам мис прфект, јас сум за искреноста. Нема што да лажам и да кријам. Потискањето на автентичната и првичната лутина води до гнев... затоа што и тоа мора некаде да избие, а се знае дека кога ќе се собере доаѓа до онаа жута минута... Сите сме ја имале и е многу страшна намигнување
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 11:14
 ako imamum ke chekoram po patot bez gnev., i mojot edinstven strav ke bide  povtorno da me dofati gnevot., lesno e da se bide gneven., no drugoto e navistina teshkoto., ., no poveketo lugje sakaat da bidat gnevni  odejki po sporednite patchinja ., oslobodeni od gnevot ke chekorat po glavniot patголемо%20гушкањенамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 11:17
Не е погрешно човек да се налути, но многумина од нас не знаеме правилно да ја покажеме лутината. Често пати знае да биде премногу агресивно и навредливо... но не мора секогаш така. Ама па ако ми се качи некој на глава и постојано ги руши границите - мора остро да се пресече. Кога некој друг нема толеранција за мене, тогаш и мојот праг на толеранција се намалува и сечам голема%20насмевка
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 20:07
vtoro lice ednina...ubava e prikaznata
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 20:13
абе... првин мене ме јаде, после и помалку оној кон кој е насочен
и затоа, теоретско дрндање  би било, дека треба да се избегнува
е, ама....
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 20:24
za da bides gneven treba da bides i nasocen,za da bides nasocen treba da go spregnes celo svoe bitie,a toa kosta beeeeeeeeeeголема%20насмевка

“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2011 во 23:24
Gnevot kako Ahilovata peta na covekot ...
Kolku treba da ve povredat za da go predizvikaat vasiot gnev?
 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Indurain Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Indurain Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2011 во 02:49
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

za da bides gneven treba da bides i nasocen,za da bides nasocen treba da go spregnes celo svoe bitie,a toa kosta beeeeeeeeeeголема%20насмевка



ova od iskustvo..ili .....
Кон врв
vanesa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vanesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2011 во 19:06
...e rezultat na gubenjeto na kontrolata, koe lichnosta go dozhivuva kako nejzino povtorno vrakjanje...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2011 во 22:11
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

za da bides gneven treba da bides i nasocen,za da bides nasocen treba da go spregnes celo svoe bitie,a toa kosta beeeeeeeeeeголема%20насмевка



Mme... Od sto koshta... telovo mi e ojdeno u bankrot
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2011 во 22:14
u zdravom telu,zdravi genitalii....Blazho razbirash
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2011 во 22:17
A kaj se podiga kredit ... za da se vratam u forma, a?
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2011 во 22:17
ke jajsh semki od jabolkaгазење%20од%20смеење
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,211 секунди.