IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - МОЌТА НА ЗБОРОВИТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МОЌТА НА ЗБОРОВИТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 20:45
убедена сум дека зборовите се наj мокното оружие што го совладал човекот во текот на историското време.
знам дека со силата на зборовите можеме планината да е претвориме во море, а морето во небо.
знам дека зборот е едината причина за насмевката и тагата, за радостта и плачот...
знам дека зборовите се тие които предизвикуват во нас едно или друго чувство.
знам дека зборовите можат да запалат лjубов , но и омраза.
знам дека играта со зборовите е таа коjато може да промени светот или просто светот на еден човек...за добро или зло.
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 12:20
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Сите ние грчевито се држиме за минатото и фантазираме за иднината... Затоа не нема во сегашноста.

TOA  E NAJNOVIOT  METOD  NA  FUNKCIONIRAJNE  NA  KOPjUTER  KOJ  TREBA  DA  GO  ZAMENI  COVECKIOT  UM.potrebno   e  nonstop   barem  po  ednas  vo  edna  stotinka  da   gi   procituva  site   vneseni  podatoci   i   posle  da  gi  procituva   postoeckite  dadeni  celi  za  rabota   i  tret   cekor  e  da  izberi   od  site  podatoci  soodvetna  funkcija.  .eden  od  problemite  se  javuva   vo  memorirajneto  na   mnogute  podatoci.za  da  ima  kompjuterot    IMA  intelegencija    e   potrebno  vreme  od  30  god-toa  e  ednakvo  na  vreme  dodeka  covek  zavrSi  fakultet,  i  drugiot  prblem   e  sto  bazata  za  memorirajne  na  podatocite   hardverot   ima   sovrsen   vek  na  postoejne   15  god.DODEKA   NE  SE  PRONAJDAT   MAtERIJALI   OD  KOI  KE   SE  IZRABOTI   SOFTVEROT   KOI  KE  TRAAT  SO  PRECIZNA  RABOTA  DO    50   GOD  

tvojava   teorija  nemoze  da  se  primeni  - dotogas  lujgeti  ke  gi  zamenuvaat  tie  kompjuteri   i   najvazo  sredstvo  za  nivno   upravuajne  KE  BIDE  ZBOROT 
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 13:00
Zavisi koj ke gi izgovori t. e. kakov statuv poseduva. Ne e isto koga ke ti kaze od ESM ( pojma nemam kako se vika sega ) deka ne si platil smetka i deka ke ti ja isklucat strujata ili cistackata u vlez deke ne si i platil oti mozes da se vadis deka zaboravila 
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 12:28
Јас пак никако не можам да ја сватам моќта на зборовите. И затоа сите погрешно ме сваќаат. Битно на крајот, секогаш ја оплескувам. глупчо
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 12:31
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Јас пак никако не можам да ја сватам моќта на зборовите. И затоа сите погрешно ме сваќаат. Битно на крајот, секогаш ја оплескувам. глупчо
 
Ke bide podobro .... samo ne trcaj .... голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 12:36

.........ниедна вода не може да го измие  она што излегува од устата намигнување 

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 13:02
Плукањето во празно е чиста патетика, кога пред себе имаш чиста мета.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 14:18
Patetika e nasata zelba za licemerie...cistata meta e samo objekt za obrabotka ili za pojadok...hi hi hiсреќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 18:17
Originally posted by pagane pagane напиша:

убедена сум дека зборовите се наj мокното оружие што го совладал човекот во текот на историското време.
знам дека со силата на зборовите можеме планината да е претвориме во море, а морето во небо.
знам дека зборот е едината причина за насмевката и тагата, за радостта и плачот...
знам дека зборовите се тие които предизвикуват во нас едно или друго чувство.
знам дека зборовите можат да запалат лjубов , но и омраза.
знам дека играта со зборовите е таа коjато може да промени светот или просто светот на еден човек...за добро или зло.
 
После овој пост на  Пагане ,јас нема потреба да пишувам било што...све е кажанода
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 01:20
da, moze i planini da pomesti
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 09:15
Колку полезно и добро можат да зборуваат луѓето кои умеат да молчат!!!!

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 09:41
Originally posted by pagane pagane напиша:

убедена сум дека зборовите се наj мокното оружие што го совладал човекот во текот на историското време.
знам дека со силата на зборовите можеме планината да е претвориме во море, а морето во небо.
..................
.....se zavisi od toa ,..koj gi zbori,....a ushte povekje ,..i ako ima nekoj da gi primi !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 09:45
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

убедена сум дека зборовите се наj мокното оружие што го совладал човекот во текот на историското време.
знам дека со силата на зборовите можеме планината да е претвориме во море, а морето во небо.
..................
.....se zavisi od toa ,..koj gi zbori,....a ushte povekje ,..i ako ima nekoj da gi primi !


i od toa kolku se bitni i kolku vredatголема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 10:07
...povazno e koj gi prima!..ako primachot i nema glava za razmisluvanje,..togash za nego ,..nekoi zborovi ,..od nekoi...mu se edinstvenoto neshto po koe se vodi!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.