IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - Гратис Гушкање!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гратис Гушкање!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 14:50
Viximus, дај бре да направиме некоја организација и во останативе градови да се покрене истата иницијатива, а? трепкање
Кон врв
Viximus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viximus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:18
Абе друже и јас би сакал тоа, али има луѓе кои се над мене и кои одлучуваат. Во сабота ќе им го пренесам предлогот пе ќе видиме дали има и услови и што ќе се реши. :)
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 21:37
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Viximus, дај бре да направиме некоја организација и во останативе градови да се покрене истата иницијатива, а? трепкање
 
Дојди во Скопје,поизводливо е да ти се реализира желбата.големо%20гушкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 21:45
Абе, муабетот ми е дека треба да се организира и во другите градови, да видат луѓево дека едно гушкање многу значи кога ти треба. големо%20гушкање
Кон врв
Viximus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viximus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 19:31
Добро пројдовме и денека. Времето не послужи и се изнагушкавме. Благодарност и до сите оние кои донираа пари за малиот Јане кој боледува од мускулна атрофија.
Инаку дадов предлог за да гушкаме и во други градови, но најголем проблем ни се финансиите. Имаме голема желба, но сепак проблемот е во парите кои би ни требале за превоз. Се надеваме дека во брзо време ќе успееме да собереме средства и да ги развеселиме луѓето и во другите градови во Македонија а не само во Скопје.
Гуш до следната наша акција. :)
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 00:44
Originally posted by Viximus Viximus напиша:

Добро пројдовме и денека. Времето не послужи и се изнагушкавме. Благодарност и до сите оние кои донираа пари за малиот Јане кој боледува од мускулна атрофија.
Инаку дадов предлог за да гушкаме и во други градови, но најголем проблем ни се финансиите. Имаме голема желба, но сепак проблемот е во парите кои би ни требале за превоз. Се надеваме дека во брзо време ќе успееме да собереме средства и да ги развеселиме луѓето и во другите градови во Македонија а не само во Скопје.
Гуш до следната наша акција. :)
 
Алал да Ви е! Од се’ срце кажано: Фала Му на Бога за акцијава!!! Бевте прекрасни, проаѓав со точак покрај Вас и навистина со целиот себе се радував кога Ве гледав разгушкани!! Дај Божеееееее ова да трае и да продолжи и да се шири се’ до крајот на светот. големо%20гушкање
 
Што се однесува до другите градови... воопшто не мора да бидете токму Вие кои ќе гушкате по другите градови низ Македонија. Едноставно е решението... проширете го Вашето, како да кажам, Здружение (погодив?) со тоа што би направиле ограноци по другите градови и би “мобилизирале“ во Здружението Ваши другари и другарки, колеги од Факултет, другари на Ваши другари, роднини... од другите градови и така полека полека... Битно е да има ЈАДРА на Здружението по градовите... нека се тоа по 3-4 (стабилни!!) луѓе кои ИМААТ ЖЕЛБА акцијата со гушкањето да се одвива активно и полека би наидувале и други луѓе и така би се множеле и ширеле... Господ со Вас!!! Амин!!! големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Viximus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viximus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 13:44
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Originally posted by Viximus Viximus напиша:

Добро пројдовме и денека. Времето не послужи и се изнагушкавме. Благодарност и до сите оние кои донираа пари за малиот Јане кој боледува од мускулна атрофија. Инаку дадов предлог за да гушкаме и во други градови, но најголем проблем ни се финансиите. Имаме голема желба, но сепак проблемот е во парите кои би ни требале за превоз. Се надеваме дека во брзо време ќе успееме да собереме средства и да ги развеселиме луѓето и во другите градови во Македонија а не само во Скопје. Гуш до следната наша акција. :)

 

Алал да Ви е! Од се’ срце кажано: Фала Му на Бога за акцијава!!! Бевте прекрасни, проаѓав со точак покрај Вас и навистина со целиот себе се радував кога Ве гледав разгушкани!! Дај Божеееееее ова да трае и да продолжи и да се шири се’ до крајот на светот. големо%20гушкање

 

Што се однесува до другите градови... воопшто не мора да бидете токму Вие кои ќе гушкате по другите градови низ Македонија. Едноставно е решението... проширете го Вашето, како да кажам, Здружение (погодив?) со тоа што би направиле ограноци по другите градови и би “мобилизирале“ во Здружението Ваши другари и другарки, колеги од Факултет, другари на Ваши другари, роднини... од другите градови и така полека полека... Битно е да има ЈАДРА на Здружението по градовите... нека се тоа по 3-4 (стабилни!!) луѓе кои ИМААТ ЖЕЛБА акцијата со гушкањето да се одвива активно и полека би наидувале и други луѓе и така би се множеле и ширеле... Господ со Вас!!! Амин!!! големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање


Најпрвин благодарност за прекрасните зборови. Многу ни значат Вашите пофалби и ќе се погрижиме да не го уништиме таквиот впечаток.
А што се однесува до предлогот за правење ограноци на нашата организација во другите градови, мене лично ми се допаѓа, но сепак треба да се седне и да се поразговара малку посериозно на таа тема.
Уште еднаш благодарност за поддршката и за предлогот.
Гушка!
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 21:06
До сите на форумот
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Viximus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viximus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 22:43
Сабота (27.03.2010) - Гратис Гушкање на Школка во Парк од 15:00 до 17:00. Се гледаме таму. Гушка! :)
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 22:56
Дали може и јас да бидам гушкач и кои услови треба да ги исполнувам?
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
computer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Патриот

Регистриран: 25.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 504
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај computer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2010 во 08:57
Одлична акција среќа големо%20гушкање
Кон врв
Viximus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viximus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2010 во 11:12
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Дали може и јас да бидам гушкач и кои услови треба да ги исполнувам?


Ќе ти пишам во ПП што е потребно за да станеш гушкач. :)

Originally posted by computer computer напиша:

Одлична акција среќа големо%20гушкање


Благодариме на поддршката. :)


Еве го и ивентот на ФБ: http://www.facebook.com/event.php?eid=102824519757863&ref=nf :)

Изменето од Viximus - 26.Март.2010 во 12:45
Кон врв
Viximus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viximus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 18:30
Прекрасен ден во Градскиот Парк, како створен за гушкање. Многу опуштено расположение и многу луѓе кои сами изразуваа желба да се гушнат. Навистина БРАВО! Не радува фактот што народов конечно се олабави. :)
Повторно благодарност до сите оние кои ја поддржаа оваа акција на било каков начин. Гуш до следниот пат. :)
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 19:56
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Дали може и јас да бидам гушкач и кои услови треба да ги исполнувам?
Да имаш широки раце,блага насмевка и да не ти мириса здивот
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.