IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Домашни  миленичиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домашни миленичиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2006 во 22:06
Се мислев што да земам некое ново галениче за чување, ама поради мојата отсутност од дома ,мајка ми поулавува со нив.Сепак нека чува плус едно зајче, кај чува толку па зарем за зајче ќе се буни :))
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2006 во 22:29

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Abe nema da bide tolku interesno!!! Vaka malecko mnogu e ludo!!!! 300 na saat e!!! Znam 10 godini cuvav macka pred toa!!! Ama sakam da ostane malecko!!! Mnogu e pointeresno da go gledaas sto pravi koga e malecko!!! 

e brat bas nekni gledav na VH1 40 raboti so najbogatite gi prat i sea za 25 000$ mozis da si go kloniras maceto i posle to ko ke ti umri pak ke si go imas istoto em 300 na sat em ludo, a da znajs i moeto e takvo mora da e macor i tvojot taka? probaj so kloniranje

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 20:52

Originally posted by maja maja напиша:

Се мислев што да земам некое ново галениче за чување, ама поради мојата отсутност од дома ,мајка ми поулавува со нив.Сепак нека чува плус едно зајче, кај чува толку па зарем за зајче ќе се буни :))

Маја јас имав бело зајаче но еден ден постана ручек на питбулот од комшијата.можеби питбулот го изеде моето зајаче но изеде и нешто што сеуште го памети и сега кога ќе ме види бега како луд

ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
ThE wItCh Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThE wItCh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2006 во 16:28
Бенгалски мачор Џорџо Он е љубовта на мојот живот
I've lived a life that's full.
I've traveled each and ev'ry highway;
But more, much more than this,
I did it MY WAY...
Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 14:22
Папагалче ама многу сакам да имам и аквариум со рипчиња онака голем и убаво дизајниран!
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“
Кон врв
I am a bitch Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај I am a bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 17:48
Чувам куче. И многу  си го сакам
only bitch..I am not bеаutyful like you...I am beautyful like me ***
Кон врв
Митко Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Митко Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:43
Originally posted by maja maja напиша:

Имам вака: две кучиња, аквариум со риби, хрчак, морска желка.И канаринци ама не се мои.За миленичињата кога не сум дома се грижи мајка ми.Немам само мачиња затоа што ми предизвикуваат голема уртикарија (алергија)


Цело животнско царство имаш

Инаку јас имам две папагалчиња, машко и женско



Поздрав.
Mitko
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2006 во 07:46
   jas ne cuvam doma milenice, ama od sekogas sum gi sakala kucinjata najmnogu
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2006 во 22:17

 

 Pred 10 god. cuvav macor, koja ne se odvojuvase od krevetot i nonstop bese gladen ( jadese po edna kokoska  na obrok , verovali ili ne ). So negoviot fizicki izgled bese strav i treped no sepak bese prijatelski raspolozen. Sega necuvam nisto no koga ce sretnam macka ili kuce povtorno se vraca onaa ljubov prema zivotnite,i mozebi  eden den povtorno da cuvam nesto.

don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2006 во 18:29

е вакво лудо дома имам
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 00:35
Јас и место му спремив на аквариумот, ама никако да почнам да го полнам со вода! А многу сакам да имам аквариум!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 16:33
Nema neshto sto nemam doma od zivotinchinja:))A ne e loso da se dokupi neshto:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 10:11
Јас вчера дома донесов сијамче старо 24 дена.. Очекував да го прифати постариот мачор мој кој се од иста раса мислев дека има 9 месеци дека нема да направи проблем. Но, се излажав..малото му беше како пола раче мало, се исправи и во влакна и во опаш и во очи исколачи и шштеше како да е чудовиштето од 8 патник.. Не сакаше никој да види ни во раце да го кренам ни да јаде ни ништо, бараше начин како да го касне.. Не очекував дека така ке му го нарушам царството негово да се осети загрозен.. Многу ми падна тешко, кај ова мало вришти морам да му давам млеко со цуцла кај го гледам сонцето мое како ми врти грб.. Се обидев како на малите деца да му објаснам дека таа е негова само мала и кога ке порасне ке си бидат заедно ,, ми фрчеше во крило нити дозволуваше да го пипнам. Го сместив во соба кај мене до 5 саат ми пискаше никако да заспие море галење млеко .. не е не се додека не остави мирис на мојата пижама од неговото крзно и заспа и чак и се галеше.
Но, не забележав дека љубовта моја ја преспал цела ноќ пред врата. Му треба време ова да порасне тој да ја врати љубовта према нас, навреденоста.
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 11:24
Bidejki postariot macor ima samo 9 meseci, ke se naviknat eden na drug, no treba samo vreme da im dades, ne zaboravaj deka sijamcite vazat za golemi teritorijalci.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.