IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Домашни  миленичиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домашни миленичиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 14:43
јас порано имав папагалче и го сакав ко прв брачед, ама откако умре , не можам да замислам да имам пак домашен љубимец освен ако не е некоја желка што шивее милион години
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2006 во 14:49
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

ееееееееееее па јас што да галам бре... ц ц ц ц ц ц ц  Аууууууууууу ми текна, па зашо си иам јас комшики мајката, ц ц ц ц ц

kom[ikite ne se domasni milenicinja!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 10:08
Originally posted by maja maja напиша:

Јас од се по нешто имам е вака најомилен љубимец ми е БРУНО а тој е Бернски планински пес/Bernersennerhund/
потоа БЕЛИ а тој е Cavalier King Charles Spakiel

Аквариумот со 27 риби, па хрчакот Били и канаринците на баба ми е овие ми се најомилени затоа что за нив не се грижам јас
Е сега имам и морска желка.Ми се допаѓа премногу,а особено нејзината би рекла куќичка која е пуст остров со палма , кажчиња итн...се надевам нема да е осамена   
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dark Angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2005
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 11:32
Такааа започвам да изброявам... две кучета, едното каракачанска овчарка, другото пинчер; два папагала от вида корела нимфа, под покрива живеят гущерчета, а на двора се е заселила котка.Абе цирк с най общи думи
Не всички мъже са досадни, някои са мъртви...
Любовта е една и съща.Само мъжете се сменят.



Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2006 во 20:45
Izdisano ludo mace!!! Akrobat neviden!!!! I ne sakam da porasne, ad ostane vecno slatko i malo vakvo kako sto e!!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2006 во 14:03
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

ааааааааааааа да да секако, мене куќно милениче ми е комшото


misles na kozata neli???
Кон врв
Lily Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lily Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 11:56

дали имате милениче?  Какво? Дали ги сакате животните?  Јас ги сакам многу и чувам куче.

убавината е во очите
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 13:03
Имам вака: две кучиња, аквариум со риби, хрчак, морска желка.И канаринци ама не се мои.За миленичињата кога не сум дома се грижи мајка ми.Немам само мачиња затоа што ми предизвикуваат голема уртикарија (алергија)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
mari20 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari20 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2006 во 13:27
Gi sakam milenicinjata i mi se slatki site, no vo momentov nisto ne cuvam...
mari..sekogas za tebe:)
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 15:09
JAS IMAM MACE I KUCE I MNOGU KOMARCI VO LETO,
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 16:08
јас имам многу многу животинке..не можам да го замилсм животот без миленичиња милички
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 20:47
Imam maceeeeeeee akrobatce pravo!!! Ne sakam da mi porasne!! Da ostane mrdnato kako sto e sega!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2006 во 21:52
brat ti velam i mojot kolku pojke so porasnuva tolku pojke budala e, vervaj kolku pogolerm e tolku po budala ke e so znaci ne beri gajle
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2006 во 20:47
Abe nema da bide tolku interesno!!! Vaka malecko mnogu e ludo!!!! 300 na saat e!!! Znam 10 godini cuvav macka pred toa!!! Ama sakam da ostane malecko!!! Mnogu e pointeresno da go gledaas sto pravi koga e malecko!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.