IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - (Дали) Македонија мора да се дели ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

(Дали) Македонија мора да се дели ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1614
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 18:19
ushte li da se deli? ne e interesno veke ova delenjevo...
Only GOD Can Judge Me
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 21:46

Evropa treba da se obedini, a nie na Balkanot uste razmisluvame da se delime... E moj Balkane ...
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 22:08
Originally posted by војникОТ војникОТ напиша:

Originally posted by да бе да бе напиша:

Пред споменикот на Скендербег беше претставена новата албанска патриотска
песна "Скопје, Тирана, Приштина - каменот тежи на својата земја."


Соживот???..   
hahahah ... ova e definitivno vic na denot ... znaes li barem koj ja pee taa pesna ?????
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 00:30

Vojvodata Lupco Georgievski bese za podelba,i deneska go slusnav, pak bil za podelbaтајм%20аутИзменето од Polaris - 19.Февруари.2010 во 00:31
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
afrodit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 272
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај afrodit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 01:48
Originally posted by Polaris Polaris напиша:

Vojvodata Lupco Georgievski bese za podelba,i deneska go slusnav, pak bil za podelbaтајм%20аут
Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски уште порадикален, како единствено трајно решение ја нуди поделбата.

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=120069
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 11:07
Како што и самиот војвода кажа , поделбата денес не зависи од нас Македонците....и се што кажал е вистина и тоа е реалноста била таа прифатлива или не....Сето тоа го знаат и сите други кои работат за доброто на Р.М. но немаат храброст тоа да го кажат јавно и после да бидат силно критикувани и етикетирани од одредена безумна народна маса и со тоа си стават крај на нивните кариери.
А договорот за поделба бил : Македонска територија со албанско население за албанска територија со Македонско население.Единствената пречка за тоа било несогласувањето за тоа од албанска страна.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 14:14
А Македонците сите се согласија?!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 14:16
а кој пак нас не прашува ? .......... јас ионака живеам во таква средина така да ништо нема да ми биде непознато ..........
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 14:43
кутрите македончиња! на што спаднаа, од целиот свет им останаа бедни 25 000лм2, ама, и тие им се во неизвесност!

сепак нека!..........иде колце на тркалце!
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 17:06
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

А Македонците сите се согласија?!Па искрено јас и не знам колку точно чисти Македонци има во државава...
Ја би рекол дека повеќе има сврби отколку Македонци во Македонскиот етникум.Ако и они се сметаат во тоа сите збунетост сигурно дека не би прифатиле поделба со шиптарите него би иницирале за припојување со северниот сосед.
Ами ако војводата е бугарин зато шо има бугарски пасош , што се сите оние останати кои го имаат истиот ? итн итн...

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 18:39
Albancite ne igraat voinstveno, nemaat potreba od toa. Ednash zasekogash ja naucija filozofijata deka i po miren pat ( i so pari) ke si dobijat etnicki cisti sredini. Tie svojot plan poleka no sigurno go ostvaruvaat. Dodeka nie tuka s eraspravame za ploshtad 2014, zgrada vakva ili onkva, tie se se naseluvaat komotno niz delovite koi im se zacrtani.Samo jas poznavam preku 30tina familii koi za ovaa godina se iselija od onoj del na Vardar na ovaa strana. Porano ne prodavaa bidejki nemaa ceni za stanovite/kukjite sega so ponudena prifatliva cena s epoveke lugje prodavaat. Vo novogradbite na ovoj del od Skopje pola i poveke stanovi se kupeni od lugje od zapadniot del na Makedonija, demek tuka im studiraat decata pa da ne plakjaat kirija.
Poleka no sigurno se raseluvaat mirno i se naseluvaat vo Skopje.
Taka da idejata na vojvodata obozavan i velican od poveke od pola Makedonija pagja vo voda.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2010 во 00:52
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Taka da idejata na vojvodata obozavan i velican od poveke od pola Makedonija pagja vo voda.Идејата на војводата е од 2001 год не е од вчера 2010 год....Ако таа се реализираше тогаш нити едно прашање денес, нити еден проблем што и да е врзан за,со и од  шиптарите немаше да постои денес.Почисто и појасно од ден.И јас го презирам него, но едно е факт дека само он има храброст да збори за реалноста таква каква што е во јавност.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2010 во 01:09
Не знам дали се сеќаваш, помлад синамигнување ама идејата уште во нејзиниот зародиш беше отфрлена од најголемиот дел од јавноста, и стручната и од обичните граѓани.

Академик Георги Ефремов, кој заедно со неколку други членови од МАНУ и неколку политичари си играле картографија, па цртаа нови мапи на Македонија и Албанија, си замина брзо брзо од функцијата, како и Љубчо.

Самата идеја се основа на етничко чистење на теренот, се работи за луѓе, за преселби и трампа на жив народ...
Не знам дали сте свесни што поддржувате?


Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2010 во 01:31
E сеа не знам кој за што е , но доколку имаше таква трампа денес немаше да има нити едно прашање поврзано со шиптарите. Би биле бајаги понапред.А сега сме поназад.
Јас сум свесен што поддржувам и за тоа има безброј примери иако се смета во денешни граници на Р.Македонија Македонскиот етникум во оддлелни делови на Македонија да мора да иде(не дај Боже) му се фаќа исто како да иде во друга држава...тоа е факт а во иднина ќе биде уште полошо.Искрено лично јас немам никаква корист па ни загуба од шиптарите но тоа што го кажа војводата го сметам како правилно и моментално повеќе од реалност.(бај д веј колку за информација јас сум член на опозициска партија со сосема спротивна и неприфатлива идеологија од онаа на Георгиевски)намигнување
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.