IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - (Дали) Македонија мора да се дели ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

(Дали) Македонија мора да се дели ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:03
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Абе што убаво во времето на УДБА имало начини за решавање на вакви шизофрени идеолози....голема%20насмевка....на Голи Оток, нека кршат камен наместо да размислуваат за цепкање или за големи држави....голема%20насмевка
 



А бе и сега се може, треба само да се сака.


Кон врв
Trojaner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trojaner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:06
Da sigurno koga e cela edna evropa i cel eden svet sizofreni se a izgleda eden mal narod saka na cel svet da mu kaze za nesto sto nee, a sto li kazuva EU i drugite,
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:08
Другар, збориш за делба или за обединување, за снемување на границите....збунетост
 
Тоа не е исто...намигнување
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:09
Originally posted by Trojaner Trojaner напиша:

Pa mozebi politicarite ke ja kazat vistinata eden den i ke zavrsat site nedorazbiranja.



Ако мислиш дека не знам кој се крие зад никот Тројанер, дебело си се излажал... Ми требаат само 2-3 поста, ништо повеќе намигнување

Знаејќи дека можеш вака до бескрај да тупиш на темата, со некоја вистина која само ти ја знаеш и е “реална“ (да те цитирам) само за тебе, ќе те замолам да ги срочуваш коментарите поразбирливо и јасно.


Кон врв
Trojaner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trojaner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:14
a sto mislis do sega politikata i politicarite, dali kazuvat vistina ili izbegnuvat, ili ne mozat da kazat kakva moze idninata da bide na 21 vek dali cel zivot treba da se laze dali treba da kazuvat za edna vistina deka so lazenje ne se odi vo EU i NATO zatoa sto samite zemji ot nato i eu ne primat i zosto zaradi koja pricina sto treba da se resat balkanskite problemi poradi sto.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:20
Originally posted by Trojaner Trojaner напиша:

a sto mislis do sega politikata i politicarite, dali kazuvat vistina ili izbegnuvat, ili ne mozat da kazat kakva moze idninata da bide na 21 vek dali cel zivot treba da se laze dali treba da kazuvat za edna vistina deka so lazenje ne se odi vo EU i NATO zatoa sto samite zemji ot nato i eu ne primat i zosto zaradi koja pricina sto treba da se resat balkanskite problemi poradi sto.



Уф бре човек...
Која е таа вистина што не ја знаеме, ќе ја кажеш ли?
Де просветли не де, ете ние не знаеме, нас политичарите не лажат...глупчо


Кон врв
Trojaner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trojaner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:27
Pa lupco vi kazal realno i pravo zosto zborovite na lupco vi se krivi, nemi e jasno, grcija sakat imeto da se menja, pa sto mislite zarem eu prima taka vo eu li zarem pasuvat trava tie i neznaat bog da cuva,
pa utre ako imeto se menuva sto ke bide stoe so identitetot, da li nekoj bara ot albancite identitet da se menuva, zarem tolku historija 10 dusi vo forumot neznaat,
neveruvam deka nekoj vaka ke misli za so zivot koga celo vreme nekoj samo misli da te provocira a nikako i nikako nema da priznae a eden den ot samata vlast ke doznae.
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:40
Originally posted by Trojaner Trojaner напиша:

a sto mislis do sega politikata i politicarite, dali kazuvat vistina ili izbegnuvat, ili ne mozat da kazat kakva moze idninata da bide na 21 vek dali cel zivot treba da se laze dali treba da kazuvat za edna vistina deka so lazenje ne se odi vo EU i NATO zatoa sto samite zemji ot nato i eu ne primat i zosto zaradi koja pricina sto treba da se resat balkanskite problemi poradi sto.



Има грчка, бугарска, српска, албанска “вистина“, а има и светска, европска......универзална, за која вистина зборуваш.

Ванѓа, Нострадамус и многу други далекувидци, пророци и исцелители одамна се умрени. Да ја прашаме Клеопатра каква ќе биде иднината или накој во Вашингтон, Брисел или Москва?!

Сам треба да си ја кроиш иднината, ако ти го дозволат некои од поголемите играчи. Занчи нивниот интерес и вистина се во преден план.

Кажи бе пријател, отвори ги картите и кажи што те мачи. Може ќе се најде некој кој ќе им излезе во пресрет на твоите фрустрации и политчки дилеми. Почни отворено да зборуваш и брзо брзо ќе се дојде до заклучок кои се твоите ноќни мори и мотиви.

Патем, еднаш Македонија беше поделена, само колку да не се заборави.

Изменето од Platenik - 18.Февруари.2010 во 01:43
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:44
Originally posted by Trojaner Trojaner напиша:

Pa lupco vi kazal realno i pravo zosto zborovite na lupco vi se krivi, nemi e jasno, grcija sakat imeto da se menja, pa sto mislite zarem eu prima taka vo eu li zarem pasuvat trava tie i neznaat bog da cuva,
pa utre ako imeto se menuva sto ke bide stoe so identitetot, da li nekoj bara ot albancite identitet da se menuva, zarem tolku historija 10 dusi vo forumot neznaat,
neveruvam deka nekoj vaka ke misli za so zivot koga celo vreme nekoj samo misli da te provocira a nikako i nikako nema da priznae a eden den ot samata vlast ke doznae.


Кој кого тука провоцира?
Си ставил албанско знаме, ник Тројанец, заговараш поделба на државата, промена на името, негираш идентитет и историја...?
Пак ќе прашам: КОЈ КОГО ПРОВОЦИРА?!

П.С. Одбери со кој ник ќе пишуваш, со овој или со другиот, според правилата не смееш да пишуваш со два профила, едниот мора да го суспендирам.

Кон врв
Trojaner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trojaner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:48
sekoj sekogas si sonuva za nesto sto nee idnina toj cel zivot si ostanuva so takov son, so sonuvanje ne se postiga idnina, politicarite se i sesto ke zboruvat narodot ke se tepa, koga narodot neznae ili spie politicarite pak zaedno jadat i pijat, i koga i narodot bi gi videl politicarite kako jadat i pijat i se smejat, sto li bi naprail narodot koga ke ki vidi, provokacite ne se dobri koga nekoj cel zivot te provocira, i vo pogresen pat e i te provocira toa nee vo red, koga bi go prasuval lupco, bi ti ja kazel vistinata, a i politicarite ke kazat eden den sigurno.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:53
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


П.С. Одбери со кој ник ќе пишуваш, со овој или со другиот, според правилата не смееш да пишуваш со два профила, едниот мора да го суспендирам.



Не го игнорирај прашањето, чекам одговор.
И не спамирај повеќе на темава ако немаш нешто поконкретно.
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:58
Originally posted by Trojaner Trojaner напиша:

sekoj sekogas si sonuva za nesto sto nee idnina toj cel zivot si ostanuva so takov son, so sonuvanje ne se postiga idnina, politicarite se i sesto ke zboruvat narodot ke se tepa, koga narodot neznae ili spie politicarite pak zaedno jadat i pijat, i koga i narodot bi gi videl politicarite kako jadat i pijat i se smejat, sto li bi naprail narodot koga ke ki vidi, provokacite ne se dobri koga nekoj cel zivot te provocira, i vo pogresen pat e i te provocira toa nee vo red, koga bi go prasuval lupco, bi ti ja kazel vistinata, a i politicarite ke kazat eden den sigurno.


Дали воопшто знаеш што сакаш да кажеш?!

Ова е класичен пример зошто треба да се изучува официјалниот јазик на земјата. Вака многу тешко се разбираме, принудени сме да толкуваме што сакал авторот да каже.

Што се однесува до мене јас би ти дозволил да можеш да одговараш и на некој друг јазик, англиски, француски или шпански,само да се види дали во прашање е непознавањето на македонскиот јазик или проблемите се поголеми. За жал правилата на овај форум не го дозволиуваат тоа.

Ако ништо друго, почни барем да користиш интерпукциски знаци. Сигурен сум дека се користат и во албанскиот јазик.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Trojaner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trojaner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 01:59
ke ti kazam na kratko bez da te prasam i vo evropa da odi nekoj so vakov nacin neznam sto ke kaze nie sakame vo eu ama nema eu nema ni da ima eu eden den vasite politicari ke vi ja kazat vistinata i ke znaete deka identitetot se menuva i ke znaete deka albanskiot narod e so tapija i klucot e kaj niv i nemoze identitetot da se zadrzi nikako,
pa zatoa i imate podrska ot cela evropa ve podrzuvat so lazenje evropa nesaka cel zivot cel zivot evropa se laze ama znaat tie i zaradi toa sto znaat bidete sigurni deka nema da imate podrska ot nikogo, samo ot bugarija ke imate podrska i samite bugari ke vi kazuvat, a politicarite toa go znaat no toa e,
Albanskiot narod e faktor albanskiot narod e so tapija i klucot e kaj albanskiot narod za ova zemja,
No za da ja kaze nekoj negovata sposobnost ili kako pameten se i sesto ke kaze i sakas da ubedis nekogo za nesto no sto ne ja ubedivte grcija za da ne vi go smeni imeto i identitetot, da li ke go ubedite EU za da go zadrzi identitetot i imeto na drzavata, dali ke go ubedite celiot svet deka ste so tapija zosto tie se ot mars dojdeni i nisto neznaat nie vo balkanot ja kazuvame kulturata neli kolkava kultura imame ili kolku znaeme, oti Tie ot EU I celiot svet neznaat nisto ili nekulturni se.
Кон врв
Marijaana Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marijaana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 02:04
Originally posted by Platenik Platenik напиша:

Originally posted by Trojaner Trojaner напиша:

sekoj sekogas si sonuva za nesto sto nee idnina toj cel zivot si ostanuva so takov son, so sonuvanje ne se postiga idnina, politicarite se i sesto ke zboruvat narodot ke se tepa, koga narodot neznae ili spie politicarite pak zaedno jadat i pijat, i koga i narodot bi gi videl politicarite kako jadat i pijat i se smejat, sto li bi naprail narodot koga ke ki vidi, provokacite ne se dobri koga nekoj cel zivot te provocira, i vo pogresen pat e i te provocira toa nee vo red, koga bi go prasuval lupco, bi ti ja kazel vistinata, a i politicarite ke kazat eden den sigurno.


Дали воопшто знаеш што сакаш да кажеш?!

Ова е класичен пример зошто треба да се изучува официјалниот јазик на земјата. Вака многу тешко се разбираме, принудени сме да толкуваме што сакал авторот да каже.

Што се однесува до мене јас би ти дозволил да можеш да одговараш и на некој друг јазик, англиски, француски или шпански,само да се види дали во прашање е непознавањето на македонскиот јазик или проблемите се поголеми. За жал правилата на овај форум не го дозволиуваат тоа.

Ако ништо друго, почни барем да користиш интерпукциски знаци. Сигурен сум дека се користат и во албанскиот јазик.






Originally posted by Trojaner Trojaner напиша:

ke ti kazam na kratko bez da te prasam i vo evropa da odi nekoj so vakov nacin neznam sto ke kaze nie sakame vo eu ama nema eu nema ni da ima eu eden den vasite politicari ke vi ja kazat vistinata i ke znaete deka identitetot se menuva i ke znaete deka albanskiot narod e so tapija i klucot e kaj niv i nemoze identitetot da se zadrzi nikako,
pa zatoa i imate podrska ot cela evropa ve podrzuvat so lazenje evropa nesaka cel zivot cel zivot evropa se laze ama znaat tie i zaradi toa sto znaat bidete sigurni deka nema da imate podrska ot nikogo, samo ot bugarija ke imate podrska i samite bugari ke vi kazuvat, a politicarite toa go znaat no toa e,
Albanskiot narod e faktor albanskiot narod e so tapija i klucot e kaj albanskiot narod za ova zemja,
No za da ja kaze nekoj negovata sposobnost ili kako pameten se i sesto ke kaze i sakas da ubedis nekogo za nesto no sto ne ja ubedivte grcija za da ne vi go smeni imeto i identitetot, da li ke go ubedite EU za da go zadrzi identitetot i imeto na drzavata, dali ke go ubedite celiot svet deka ste so tapija zosto tie se ot mars dojdeni i nisto neznaat nie vo balkanot ja kazuvame kulturata neli kolkava kultura imame ili kolku znaeme, oti Tie ot EU I celiot svet neznaat nisto ili nekulturni se.


Admins pwn you.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.