IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Втора светска војна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Втора светска војна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2010 во 13:36
Originally posted by fiks fiks напиша:


Јордан Цеков-Дане


Убаво пишува дедото како ги ослободувале градовите а Бугарите влегувале по нив, ама никаде не спомнува да имало некакви битки со Германците. Дали македонските јунаци ги прогонувале Германците или влегувале во градовите кога Германците се повлекле?

За Стражин и Страцин што ќе каже?
http://vek.bnt.bg/voenni-uspehi/c71,2-strajin-stracin-i-drava---1944-1945g.html


Изменето од Каснакоски - 14.Март.2010 во 13:46
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 03:18
Do moderatorite,

ima tolku bugarski temi na forumov, kako i za vojnata vo MK, ve molam ne dozvoluvajte na ovaa tema da se pisuva za beznacajni raboti od vojnata
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 14:18
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Do moderatorite,

ima tolku bugarski temi na forumov, kako i za vojnata vo MK, ve molam ne dozvoluvajte na ovaa tema da se pisuva za beznacajni raboti od vojnata


Бидејки има тема за Втората Светска војна во Македонија, односно за окупацијата, како и на НОБ во Македонија, оваа тема нека биде онака како што си ја замисли ти, како автор на темата и даде координати на почетокот.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.