IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Гулабари Никшиќ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гулабари Никшиќ

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
udruzenjeBPV-NK Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај udruzenjeBPV-NK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Гулабари Никшиќ
    Испратена: 06.Февруари.2010 во 22:07
Здружение на земјоделски производители и љубители на гулаби "BPV" е основана во 03.09.2009 во инаугуративната седница во Никшиќ, и регистрирани во Министерството за внатрешни работи и невладини организации во регистарот под број 4855. Здружение на земјоделски производители и љубители на гулаби "BPV" - Никшиќ е новоформираната асоцијација, една од ретките од таков вид во Црна Гора, а непрофитна, bezinteresna организација која се занимава со промоција pigeonry во Црна Гора и пошироко, кој досега има потпишано неколку Меморандум за соработка со Здружението, Джилера клубови и независни од сите соседни земји.

Активности на здружението е:

1. Тоа го промовира принципот на унапредувањето pigeonry

2. Промовирање на вредност и значење, и укажува на проблеми во pigeonry во Црна Гора и во странство.

3. Идентификуваат проблемите, промовираат и да учествуваат во изнаоѓањето на решенија за тврдење golubarastva во Црна Гора и во странство.

4. Промовира и помага во организацијата и организира состаноци Джилера различен карактер и на ниво, да се промовира важноста на pigeonry во Црна Гора и надвор од неа, под различни соодветни проекти, во согласност со важечките закони и сметка за подобрување на квалитетот pigeonry;

5. Организирање на научни, технички и истражувачки проекти во области во рамките на своите активности;

6. Се објавени печатени и електронски материјали од областа на нејзините активности;

7. Постигнува соработка со универзитети, професионални здруженија и други организации, јавни, економски и непрофитна / невладиниот сектор во Црна Гора и во странство, кои се занимаваат со сродни активности;

8. Се поврзува на државата, деловниот и невладиниот сектор и граѓаните подобро да меѓусебна соработка;

9. Обезбедува услуги во областа на своите активности за одржливост на организацијата;

10. Собирање средства за спроведување на овие активности.

11 Спроведување на други активности поврзани со постигнувањето на бизнис асоцијации.

АДРЕСА: BPV Никшиќ асоцијација на Црна Гора во Подгорица банкарска сметка банка: 550-10760-07 Со повикување на асоцијацијата на невладини организации BPV register: 4.855 Телефон: 0038269604604
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.