IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 227228229
Автор
Порака
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2015 во 18:33
И ко шо РЕКОВМЕ,стаса краљевич марко на КОСОВО поље,опс во ПРИЛАПОН СИТИ,ама клетвите почнале да се остваруваат,сега засега се СКРШИ ногата на коњо од марка.
Инаку за овој АЗДИС ,се фрлија 10.000.000(ДЕСЕТ МИЛИОНИ ДЕНАРИ)


Изменето од Gorazd777 - 03.Ноември.2015 во 18:35
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2015 во 21:38
hahahha,,,,eden den vistinata izleze!!!
...sepak onoj jun-A-k ...K.M. umrel oti padnal od konj poradi skrsena noga na posoceniot objekt,a ne oti imal....kako ne lazese onaa "Lepa Brena" od moe maalo.....imal neznam so ....pa udren vo celo...pa vaka,pa  onaka...глупчо 


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21934
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2015 во 00:24
Пред некој ден одам кај матичниот лекар, и поминувам пред споменикот
на Крал Марко. Го гледам така на минување, и си размислувам и за проектот
Скопје 2014, кој ме потсетува на Македонската народна приказна за царот што не сакал да умре.
Е во таа приказната на царот му рекоа дека никој не е вечен, но вечни се неговите дела.
Изгледа како мал и Груевски ја гледал приказнава, па си ја врзал в крпче.
И како го одминував Кралот Марко кој величенствено со боздоганот се спрема за бој,
така и мене ми идеше некое величенствено чувство, па си помислив може јас сум
грешка по ова прашање.
Стигнав кај матичниот лекар, ја поставивме дијагнозата, остана уште само
да утврдиме мој термин. Прв слободен термин Трети декември.
Прашав дали има кај нас некој што приватно се занимава со таа проблематика-Нема.
Во Битола? - Има еден-двајца ама не се којзнае што.
Чаре??? - Скопје.
Ок фала многу.

Се враќам назад по истиот пат и пак го гледам Кралот Марко, само што сега
ни оддалеку не ми изгледа величенствено. Така не се чувствувам ни јас.

Да ви се ....... и во споменикот на Кралот Марко, и во воинот на коњ, и во воините без коњ,
и во триумфалните порти и капии, и во рингишпилите и вртелешките, и во лавовите и тигрите,
и во фонтаните, и во фасадите и во сите глупости со кои си го храните само своето сопствено его, без грам доблест и човечност.

Останете во добро здравје за да можете да ми реплицирате и да ме убедувате
во спротивното.


Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2015 во 00:46
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:


Останете во добро здравје за да можете да ми реплицирате и да ме убедувате
во спротивното.

Ете јас ....нема да те разубедувам во и со ништо...оти си во право.
Жими мајка намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 227228229
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.