IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКОПЈЕ 2014 или ЛУНА ПАРК '14

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 229>
Автор
Порака Обратен редослед
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2015 во 10:17
Селанец е географска одредница,сељак е ментална состојба ама ни едниот ни другиот ставени во контекст во кој вие ги употребувате немаат никаква врска со тоа што му се случува на главниот град. Не ми се верува што му се случило во меѓувреме на форумов. Го киднапирали три-четири лика од кои два администратори. Ем нападни ем страааашно некултурни...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 17:44
Само да се знае има разлика од Селанец и Сељак,а за разладување има базени каде мозат луѓето да се разладуваат а не фонтани кои се користат за украс на јавни површини.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 08:54
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Незнам брат, тие што плукаат по споменици и култура според мене си имаат некој проблем...инаку зошто би плукале баш па по тоа?


Ne sekoj spomenik e za pocit...ne site bile komiti i heroi kako shto si gi pretstavuvame(pr.Pitu Guli)


Inaku me interesira , toa fontanata novata , zvucnata, rabote ili ne ? Onaka ovoj pat ka idam vo Sk da si bapnam eden selfic i ako e pekol zesko da pominam niz nea , da si se oladam
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 07:51
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Незнам брат, тие што плукаат по споменици и култура според мене си имаат некој проблем...инаку зошто би плукале баш па по тоа?


Утринава ете ...си „прошетав„ по Форумов...ииииии...
Чудна е моќта на ..... СЕБЕПРЕПОЗНАВАЊЕТО?!!! голема насмевка.
Хе хе хе.... и на траумите што со себе ги „влече„?
По се изгледа.... ТРАЈНО.
намигнување


Изменето од novace - 01.Јули.2015 во 07:55
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 04:57
Незнам брат, тие што плукаат по споменици и култура според мене си имаат некој проблем...инаку зошто би плукале баш па по тоа?

“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 04:53
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Не си далеку од вистината, затоа и сега тие истите нивни потомци симпатизери плукаат на се што значи култура и урбан прогрес.

Што знаат тие малограѓаните?
Ете се гледа по нивниот непочит за културата која ја врзуваат секогаш со политиката.

Ако не им се допаѓа сето тоа, незнам зошто не се вратат во селата од кои и потекнуваат затоа што таму нема толку споменици и да ги остават другите да живеат во духот на разубавувањето на градовите.
на градов веќе долго време, со многу испосменети власти, му се случува се, освен култура и урбан прогрес... и да тукашните малограѓани немаат почит за култура и прогрес, ама во нив не спаѓаат само луѓево што се бањаат во фонтаната, туку и луѓето кои ја направија фонтанава и кои мислеа дека урбан прогрес и култура е да изградиш 100 споменици на 100 метра квадратни преку ноќ...


Можеби некои луге не се навикнати на тоа...сепак треба време како и за се друго.

Но, не гледам ништо лошо во градењето(секако ако е со градежна дозвола).

Мене лично ми смета урбаната мафија на СДСМ што го затна градот со делење маркици за станбени објекти во центарот на градот.

Ако го споредам тоа со ова што му се случува на градот сега во поглед на културата...јас и многумина сме задоволни од културата.(барем не е урбанистичка дубара).
да де, очигледно не сум навикнат на култура и ја обожавам стриктно урбаната мафија на СДСМ...

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 01:38
А мене тука многу ме интересира дали лаки мислеше на селани или на сељаци.

Затоа што Скопје и онака вриеше од сељаци уште пред Заев..
Селаните пак од друга страна, имаат еднакво право да бидат тука како и ние останатите.
Затоа што староседелците се поретки и од детелинка со 4 ливчиња.


Изменето од evangeline - 01.Јули.2015 во 01:39
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 00:44
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Originally posted by ansasho ansasho напиша:

Кузнае од кое село дошле па не виделе што е фонтана.

E toa e najtragicno , sto Gujo , Skopje go napravi najgolemo selo...Site seljaci gi donese vo Skopje. 
Seljacite....Skopje go napadnaaизненадување


Лаки, да не мислиш на Заев од Муртино? И него ли Грујо го донесе во Скопје? изненадување
Ај да не ги навредуваме селаните (или сељаците ако сакате), освен ако не е во контекст на карактерна особина, ај да не кажам простаклук. Такви барем насекаде ги има.



Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 03:18
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Не си далеку од вистината, затоа и сега тие истите нивни потомци симпатизери плукаат на се што значи култура и урбан прогрес.

Што знаат тие малограѓаните?
Ете се гледа по нивниот непочит за културата која ја врзуваат секогаш со политиката.

Ако не им се допаѓа сето тоа, незнам зошто не се вратат во селата од кои и потекнуваат затоа што таму нема толку споменици и да ги остават другите да живеат во духот на разубавувањето на градовите.
на градов веќе долго време, со многу испосменети власти, му се случува се, освен култура и урбан прогрес... и да тукашните малограѓани немаат почит за култура и прогрес, ама во нив не спаѓаат само луѓево што се бањаат во фонтаната, туку и луѓето кои ја направија фонтанава и кои мислеа дека урбан прогрес и култура е да изградиш 100 споменици на 100 метра квадратни преку ноќ...


Можеби некои луге не се навикнати на тоа...сепак треба време како и за се друго.

Но, не гледам ништо лошо во градењето(секако ако е со градежна дозвола).

Мене лично ми смета урбаната мафија на СДСМ што го затна градот со делење маркици за станбени објекти во центарот на градот.

Ако го споредам тоа со ова што му се случува на градот сега во поглед на културата...јас и многумина сме задоволни од културата.(барем не е урбанистичка дубара).
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Онлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 01:21
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 22:35
Ни се случува тоа што заслужуваме… и од едните и од другите… и од третите, ако се јават и такви (ние милуваме да се делиме и рангираме)

ТОА сме СИТЕ НИЕ.





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 22:09
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Не си далеку од вистината, затоа и сега тие истите нивни потомци симпатизери плукаат на се што значи култура и урбан прогрес.

Што знаат тие малограѓаните?
Ете се гледа по нивниот непочит за културата која ја врзуваат секогаш со политиката.

Ако не им се допаѓа сето тоа, незнам зошто не се вратат во селата од кои и потекнуваат затоа што таму нема толку споменици и да ги остават другите да живеат во духот на разубавувањето на градовите.
на градов веќе долго време, со многу испосменети власти, му се случува се, освен култура и урбан прогрес... и да тукашните малограѓани немаат почит за култура и прогрес, ама во нив не спаѓаат само луѓево што се бањаат во фонтаната, туку и луѓето кои ја направија фонтанава и кои мислеа дека урбан прогрес и култура е да изградиш 100 споменици на 100 метра квадратни преку ноќ...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 21:13
Не си далеку од вистината, затоа и сега тие истите нивни потомци симпатизери плукаат на се што значи култура и урбан прогрес.

Што знаат тие малограѓаните?
Ете се гледа по нивниот непочит за културата која ја врзуваат секогаш со политиката.

Ако не им се допаѓа сето тоа, незнам зошто не се вратат во селата од кои и потекнуваат затоа што таму нема толку споменици и да ги остават другите да живеат во духот на разубавувањето на градовите.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
ansasho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ansasho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2015 во 17:48
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:


Originally posted by ansasho ansasho напиша:

Кузнае од кое село дошле па не виделе што е фонтана.


E toa e najtragicno , sto Gujo , Skopje go napravi najgolemo selo...Site seljaci gi donese vo Skopje. 
Seljacite....Skopje go napadnaaизненадување




Не до Грујо тој покушава да ја разубави цела Македонија а не само Скопје.А тоа со сељаците не од сега тоа од 1945 кога дошле на власт тогашните комунисти на жалост е оваја вистина.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 229>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.