IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - В.И.П - Големиот брат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

В.И.П - Големиот брат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
Автор
Порака
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2010 во 12:55
Новопечениот пар од куќата на Големиот Брат, Анабела и Младен, привлкува се повеќе внимание. Заедно се шетаат низ улиците на Белград и се пренатрупани со обожаватели кои бараат автограм плус. Двајцата се насмеани и се фотографираат на сите страни.

Овие денови тие не престануваат да зборуваат за своите планови и љубов, а единствен проблем кој го имаат е фактот што Анабела сеуште не разговарала со својот поранешен сопруг и татко на нејзината ќерка, за својата нова врска.

Гаги ме нема побарано, но важно ми е дека добив благослов од него за да одам во куќата. Беше со мене и ми даде поддршка. Јас сум му благодарна за тоа.“ – вели Анабела.

мене овде нешто не ми е јасно...што има да разговара и да бара одобрение... и тоа од бившиот ?збунетост
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2010 во 13:23
Се мислам дека кога ќе замине Младен на Тајланд,се ќе заврши
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2010 во 15:01
A moze i Anabela ke otide malku so nego, da se relaksira od site nejzini problemi i da pomine sto e mozno povekje quality time so Mladen... голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2010 во 19:05
quality time само додека се у Београдуголема%20насмевка... прочитав нејзина изјава дека на Тајланд би отишла само за одмор,не и да живее таму...така дане%20знам како и’ одговара така нека прави...еве има дозвола од мене  голема%20насмевкаплазење
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2010 во 12:40
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Новопечениот пар од куќата на Големиот Брат, Анабела и Младен, привлкува се повеќе внимание. Заедно се шетаат низ улиците на Белград и се пренатрупани со обожаватели кои бараат автограм плус. Двајцата се насмеани и се фотографираат на сите страни.

Овие денови тие не престануваат да зборуваат за своите планови и љубов, а единствен проблем кој го имаат е фактот што Анабела сеуште не разговарала со својот поранешен сопруг и татко на нејзината ќерка, за својата нова врска.

Гаги ме нема побарано, но важно ми е дека добив благослов од него за да одам во куќата. Беше со мене и ми даде поддршка. Јас сум му благодарна за тоа.“ – вели Анабела.

мене овде нешто не ми е јасно...што има да разговара и да бара одобрение... и тоа од бившиот ?збунетост
збунетостda ,moderni vreminja bibaголема%20насмевка
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 11:35
  Заврши реалното шоу... останаа впечатоците и ..импресиите....голема%20насмевка
..........
 

Боки 13 по учеството во реалното шоу ВИП Големиот брат... се врати дома, ослабен 10 килограми и полн со импресии.

"Ослабев 10 килограми во куќата на Големиот брат, едноставно во таа средина немав апетит и желба да јадам. Плус ги исфрлив слатките работи кои најмногу ме дебелеат", рече Боки по враќањето... и додаде дека е многу среќен што стекнал толку голема популарност во Србија и вели дека по него владее вистинска хистерија - како по Мадона. голема%20насмевка Тој вели дека иако не победил, сепак, ја постигнал целта, свесен е дека кога влегуваше во куќата сите го гледаа напреку, но смета дека излегол како голема ѕвезда. "Тоа што на некои наши пејачи не им успева со години да се пробијат на српскиот пазар, мене ми успеа за еден месец.

Многумина само поради мене го гледале шоуто. Одлично си ја одиграв улогата, иако бев во еден затвор и згора на тоа те снимаат нон-стоп, но си ја отворив вратата за големи проекти. Добив милион понуди, имав разговори за соработка со Саша Поповиќ од Гранд продукција и со Горан Бреговиќ, но сакав прво да дојдам во Скопје и со мојата матична продукција Томато да ги договорам следните чекори", рече Боки. Бане Поповиќ, првиот човек на Томато, вели дека сега кога сите врати се отворени имаат големи планови и размислуваат за големо балканско шоу.......да

Кога станува збор за односите со станарите во куќата на Големиот брат, Боки вели дека со Ера Ојданиќ може да разговара само ако како фан му пријде на улица и побара од него автограм. "Ера откога влеговме во куќата седум дена се немаше избањато, дури кога го опоменав, се избања. И не ми е јасно како може за престој во куќата од 30 дена да земе само три-четири парчиња долна облека. Со Лепа Лукиќ договорив музичка соработка и таа ќе биде гостинка на мојот следен проект. За Анабела тврдам дека е дволична затоа што мене ми зборуваше за Младен дека е фолирант за на крај да се сплетка со него", вели третопласираниот во шоуто Голем брат.

Боки на 15 мај на концертот на Јелена Карлеуша во белградска Арена ќе биде специјален гостин, а за неа и за нејзината мајка Дивна има само пофални зборови и вели дека убаво го нагостиле и пречекале.........голема%20насмевка..........


Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 16:28
Парот кој во последно време беше интересен за јавноста поради... љубовта зачната во шоуто на "Големиот Брат" Анабела Џогани и манекенот Младен, отиде чекор понатаму во докажувањето на својата љубов.

Имено, љубовта е толку силна, што атрактивната Анабела ја сменила верата поради својот иден сопруг.

Во интервјуто кое заедно го дале за "Story", заљубените Младен и Анабела зборувале за нивните свадбени планови, па манекенот во таа прилика открил дека сака венчавка во црква пред матичар.

Со оглед на тоа што Анабела била муслиманка, морала да премине во православието за да му ја исполни желбата на својот сакан, што и го направила неодамна.

"Тоа е интимен момент за кој несакам да откривам детали. Можам само да ви потврдам дека се случи неодамна во присуство на најблиските.

Така се чуствував, така и направив, и мирна сум и спокојна поради тоа", признава идната невеста.

%20

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2010 во 23:23

А кој победил  збунетост

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 00:26
Милан од "Ране"
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 00:38

Прв пат го гледам типовсреќа

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 08:48

Еве, во ,,Ране,, се прослави... супер што тој победи... не оние шабани... голема%20насмевка

http://www.youtube.com/watch?v=Y3cZ-eDXQoM&feature=related
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2010 во 20:25
Дечкото е ок,ама во шоуто воопшто не се вклопи и мислам дека е последниот што требаше да победи.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2010 во 00:19
koga zapocnuva sega ova golemiot brat
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2011 во 21:18
 
 
  Вечерва..... влегуваат  во  куќата......голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.