IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Фрлањето на КРСТОТ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фрлањето на КРСТОТ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13839
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Фрлањето на КРСТОТ...
    Испратена: 19.Јануари.2022 во 10:01
Amin ,,, za mnogu godini praznikot ,,, Bog vo site srca,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2022 во 09:49
Bog se javi,za mnogu godini!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2021 во 20:23


Бог се јави!


Изменето од Valerija - 19.Јануари.2021 во 20:23
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13839
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2021 во 11:58
,,, Bog se javi,,,za mnogu godini praznikot,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2018 во 12:03
Бог се јави!


Изменето од Valerija - 19.Јануари.2021 во 20:23
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13839
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2017 во 19:50
,,,,BOG SE JAVI ,,,,VAJISTINA SE JAVI,,,,,
,,,ZA MNOGU GODINI,,,

,,,chestit imenden na site shto go chevstvuvaat praznikot i neka im se vechni iminjata,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2017 во 18:15

http://3.bp.blogspot.com/-QQKTwe6fny0/UtrVMZ8BMPI/AAAAAAAAsUI/VK_zTR7kBo0/s1600/bog+se+javi.jpg
Бог се јави!
За многу години!

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2015 во 01:39


nekoj spomna alfa..

no, "jas" sum i "alfa" i "omega"   

istovremeno i "iznad"    

taka mi shepna krstot!

Изменето од outlook123 - 25.Јануари.2015 во 01:53
едно е - не се две
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2015 во 19:55

Нам не ни требаат некакви измислени скечеви од К-15… К-15 го наоѓаме на живо и автентично тука, меѓу нас. голема насмевка

Уживајте!

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2015 во 23:15
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Бог да чува!
Не знам зошто се чудиш..
Ова е само уште еден доказ дека има многу примитивни "племиња" во земјава.
Како симнати од планина, пуштени од синџири..
Некогаш жалам што сум македонка кога ќе видам вакви специјалки.
Требаше да ги остави во вода уште барем пола час и на крај да си замине без да го фрли крстот!
Какво непочитување, збеснувам кога ќе видам вакви работиизнервираност
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2015 во 21:15
Originally posted by outlook123 outlook123 напиша:

e dobro de, nema da skokam!

ama ne Isus, tuku onie koi skokaat.. a i onie koi go frlaat..

bi gi prashala: - shto simbolizira krstot?!

kuj znae shto kje dobijam za odgovor?!   
тој што ќе го фати е алфа мажјак во наредните година дена намигнување
ако има соборено рекорд во фаќање на крстот, тогаш може и за претседател да го ставиме


инаку... очигледно не е канонски жена да учествува во овој настан, ама канонски е да се тепаат ко стоки сите по крстот, како што се тепаат ко стоки на секое друго неадекватно место... не знам дали беше минатата година, ама се сеќавам дека баш на една девојка и го грабнаа од раце крстот
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2015 во 17:58
Жално е кога гледам оние кои ги имаат
сите информации и борбата само со постарите
за да излеземе од паганството,истото го
дигаат на повисоко ниво.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2015 во 06:47

Бог да чува!Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2015 во 09:09
e dobro de, nema da skokam!

ama ne Isus, tuku onie koi skokaat.. a i onie koi go frlaat..

bi gi prashala: - shto simbolizira krstot?!

kuj znae shto kje dobijam za odgovor?!   

Изменето од outlook123 - 17.Јануари.2015 во 09:27
едно е - не се две
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.