IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - БАРАМ ПОМОШ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БАРАМ ПОМОШ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: БАРАМ ПОМОШ
    Испратена: 29.Ноември.2010 во 08:47
Ти благодарам Гоце!
Јас го имам веќе дадено и нешто имаат почнато, само ми рекоа дека имале мн работа и некаде при крај на декември ако имаат време ќе го работеле... инаку, жолт е овој (бродски производ) како и претходно кога правев бекапи на ДВД-ња, 80% не ми отвараат ..затоа кажав глуп медиум ..филм бе брат колку и да го малтретираш останува вечен ..тоа важи и за ефтините но- нејм филмови и за скапите ... благодарам за линковите уште еднаш, ќе проверам ако може за побрзо кај некои од овие..поз
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
gocemk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocemk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 23:10
Originally posted by Bob Rock Bob Rock напиша:

Здраво,Знае ли некој дали во МК има некој што прави рековери од оштетени хард дискови?глуп медиум еј! рок на траење му бил 5-6 години?!


Здраво Зденко,

Знам за неколку фирми во МК кои што прават recovery, ама искрено да ти кажам досега сум немал (за среќа) лично искуство со нив околу ова прашање. Од туѓи искуства имам слушнато дека не е евтино. Еве ти линкови:



www.amc.com.mk
www.vestel.com.mk
http://b-kings.com/

П.С. Не сум баш сигурен во тврдењето дека рокот им е 5-6 год. Секако дека како електромеханички уред има помала доверливост и помал век на траење отколку чисто електронските на пример. Јас имам два лаптоп компјутера, едниот произведен 94-та другиот 96-97ма и на двата хард дисковите (сега за сега) им функционираат беспрекорно. Едниот го имам дури и отворено, се до плочите и пак нема гајле. Веројатно како ќе ти се погоди.

Поздрав!
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2010 во 20:19
Здраво,
Знае ли некој дали во МК има некој што прави рековери од оштетени хард дискови?
глуп медиум еј! рок на траење му бил 5-6 години?!
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2010 во 15:06
da ne baram po temi, senzori koj cistese i kolku fakja?
Кон врв
Nenad_K-x Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_K-x Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 20:48
е тука ти нема спас
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2010 во 12:20
Значи...ништо...не успеав ...пробав све и добив 0...
а сватив и зошто кога после милион неуспешни обиди да се спаси барем нешто од картичката "виновникот" призна дека длабински ја прочистил картичката- си играл со low level format-ot тага

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 14:54
Originally posted by solidsnake solidsnake напиша:



Овој случај е еквивалентен со осветлен филм. Оди прави слики од него :)


Filmot ne mozes celosno da go osvetlis. I nesakajki da go otvoris grbot so film vo nego, kje unistis 2 fotki.

Изменето од Tegla - 04.Август.2010 во 14:55
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 11:32
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

Најпрво да се извинам ако постов не е за тука ама очајнички ми треба помош или барем совет од вас. Имам Cannon SX 120 IS и memory cart Lexor - 4 gb. Проблемот е следниов- не сакајќи(нормално,нелицрвенеење) при форматирање на картичката се избришаа сите слики што беа на неа и сега никако не можам да ги вратам. Пробав со неколку програми што ги најдов по нетов, пробаа и други демек постручни(сепак аматери ко и јас) ама не успеавме.Има ли некој конкретен и испробан програм за ова или пак кажете ми некој што навистина би можел да помогне.И уште да додадам, по форматирањето  не сликав повторноПоздрав среќа


Slikaj na film!!! Ako dobro gi arhiviras negativite, i vnucite kje pravat sliki od niv


Овој случај е еквивалентен со осветлен филм. Оди прави слики од него :)
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 21:52
Originally posted by zokidream zokidream напиша:

Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

Најпрво да се извинам ако постов не е за тука ама очајнички ми треба помош или барем совет од вас. Имам Cannon SX 120 IS и memory cart Lexor - 4 gb. Проблемот е следниов- не сакајќи(нормално,нелицрвенеење) при форматирање на картичката се избришаа сите слики што беа на неа и сега никако не можам да ги вратам. Пробав со неколку програми што ги најдов по нетов, пробаа и други демек постручни(сепак аматери ко и јас) ама не успеавме.Има ли некој конкретен и испробан програм за ова или пак кажете ми некој што навистина би можел да помогне.И уште да додадам, по форматирањето  не сликав повторноПоздрав среќа



Мој предлог е да пробаш со active undelete, програма која ми завршила работа во ваква ситуација како во твојот случај,ја има на торенти можеш да ја најдеш целосна верзија.Се надевам ќе ти помогне поздрав!


O&O disk recovery ke zavrsi rabota, 100% provereno
Edinstveno ako si slikala raw ke dobies tiff, a jpg gi vrakja vo jpg.

Eve link

http://www.mediafire.com/?c0sp5bhna8pc9v9
Кон врв
zokidream Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zokidream Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 21:10
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

Најпрво да се извинам ако постов не е за тука ама очајнички ми треба помош или барем совет од вас. Имам Cannon SX 120 IS и memory cart Lexor - 4 gb. Проблемот е следниов- не сакајќи(нормално,нелицрвенеење) при форматирање на картичката се избришаа сите слики што беа на неа и сега никако не можам да ги вратам. Пробав со неколку програми што ги најдов по нетов, пробаа и други демек постручни(сепак аматери ко и јас) ама не успеавме.Има ли некој конкретен и испробан програм за ова или пак кажете ми некој што навистина би можел да помогне.И уште да додадам, по форматирањето  не сликав повторноПоздрав среќа



Мој предлог е да пробаш со active undelete, програма која ми завршила работа во ваква ситуација како во твојот случај,ја има на торенти можеш да ја најдеш целосна верзија.Се надевам ќе ти помогне поздрав!
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 13:04
Originally posted by Nenad_K-x Nenad_K-x напиша:

http://www.squidoo.com/formattedsdcard

probaj ali vo mnogu slucaevi i da gi povratis kako sliki moze da ne se upotreblivi


vo procedura sum... kje ve obavestam za ishodot

Blagodaram среќа

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 13:03
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

Најпрво да се извинам ако постов не е за тука ама очајнички ми треба помош или барем совет од вас. Имам Cannon SX 120 IS и memory cart Lexor - 4 gb. Проблемот е следниов- не сакајќи(нормално,нелицрвенеење) при форматирање на картичката се избришаа сите слики што беа на неа и сега никако не можам да ги вратам. Пробав со неколку програми што ги најдов по нетов, пробаа и други демек постручни(сепак аматери ко и јас) ама не успеавме.Има ли некој конкретен и испробан програм за ова или пак кажете ми некој што навистина би можел да помогне.И уште да додадам, по форматирањето  не сликав повторноПоздрав среќа


Slikaj na film!!! Ako dobro gi arhiviras negativite, i vnucite kje pravat sliki od niv


хи,%20хи... за овие неколку дена можеби над 100 пати истото си го реков...ах златен мој Olimpus


NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 12:06
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:

Најпрво да се извинам ако постов не е за тука ама очајнички ми треба помош или барем совет од вас. Имам Cannon SX 120 IS и memory cart Lexor - 4 gb. Проблемот е следниов- не сакајќи(нормално,нелицрвенеење) при форматирање на картичката се избришаа сите слики што беа на неа и сега никако не можам да ги вратам. Пробав со неколку програми што ги најдов по нетов, пробаа и други демек постручни(сепак аматери ко и јас) ама не успеавме.Има ли некој конкретен и испробан програм за ова или пак кажете ми некој што навистина би можел да помогне.И уште да додадам, по форматирањето  не сликав повторноПоздрав среќа


Slikaj na film!!! Ako dobro gi arhiviras negativite, i vnucite kje pravat sliki od niv
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Nenad_K-x Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nenad_K-x Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 11:33
http://www.squidoo.com/formattedsdcard

probaj ali vo mnogu slucaevi i da gi povratis kako sliki moze da ne se upotreblivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.