IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Татко, тате, татичко
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Татко, тате, татичко

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2011 во 15:41
Ne se vrzuvajte za nishto.

Sekoj si odgovara samiot za sebe.

Nikoj ne odgovara za nikogo.

Uzhivajte go momentot onakov kakov E, a otkoga kje zamine ostavete go vo arhiva... za da mu se posvetite potpolno na segashniov moment.


Oti postoi samo SEGA.



Tatko mi beshe onakov kakov shto beshe. Od negovoto odnesuvanje nauchiv onoa shto nauchiv. Praveshe onoa shto smetashe deka treba da pravi, pa moeto vrednuvanje na negovite postapki bi bilo bespredmetno. Toa edinstveno bi pokazhalo koi se moite vrednuvanja, znaenja i iskustvo, a ne bi imalo apsolutno nishto so nego.

Poslednite negovi zborovi koi mi ostanaa vo sekjavanje se vo momentot koga odednash zastana na sred evociranje spomeni i iznenadeno konstatira:

- Zhivotot bil luk i voda !

Prosvetluvachki zborovi za chovek koj na krajot od zhivotot uvidel deka investiranjeto vo matrijalnite i egoistichnite iluzii nemaat nikakvi vrednosti i ne isplakjaat nikakvi dividenti.

Teloto mu se vrati vo prav, a dushata se nadevam deka mu se naogja vo povisoko sferi od onie od koi pristigna na ovoj svet.





Изменето од Messenger - 10.Ноември.2011 во 15:51
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2011 во 17:18
До утре две недели како го немам слушнато... ниту пак имам појма што се случува со него ниту пак он со мене
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2011 во 19:28

Razmisli ubavo pred da si odogovorish na ova prashanje:

Dali ti nedostiga ljubov ili potvrda za tvojata vrednost od strana na tatko ti ?



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2011 во 10:32
Jasno mi e sto mi fali.среќа Ne mi fali tatko mi koj me stvoril kako licnost, mi fali model na tatko koj ke me poddrzuva i saka. Zatoa i cesto znam da go isproektiram nesvesno na drugi licnosti. Ne znam kolku cesto me sfakas, no jas si go prepoznavam toa vo mene. 
Кон врв
smilegirl Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smilegirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2011 во 22:26
Имам прекрасен татко, кој секогаш е тука за мене за се.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2011 во 23:22
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

До утре две недели како го немам слушнато... ниту пак имам појма што се случува со него ниту пак он со мене

ti dve nedeli jas tri meseci
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2011 во 10:34
Abe ja pocnav da se slusam so nego... ama ne znam kolku mi e dobra odlukava... imam cuvstvo kako se fakjam za negovite lagi pak.. pogolem lazgo vo mojov zivot nemam sretnato i poneodgovoren covek. Jas stvarno ne znam ni samiot sebe kako se podnesuva so toj svet oboen vo lagi.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 00:10
jas iskreno nemam takvi problemi, samo sto nekoi negovi postapki me nateraa da se oddalecam od nego... iskreno ne se kaam... mozebi ne sum vo pravo ama sepak mislam deka sum dovolno zrel da mozam da odlucuvam sam za sebe...

големо гушкање 
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 07:48
Ne e bitno dali pred svetot si kriv ili prav... bitno pred sebesi da si. Ako za tebe e pravilno, ako za tebe e podobro, togas si vo pravo големо гушкањеголемо гушкањеголемо гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 12:57
tacno! se soglasuvam so tebe големо гушкање svetot kakov e svoj leb jade tugjo gajle beri намигнување
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 13:03
I toa nema da prestane da se slucuva.. no sepak mozeme da sprecime da ne ne dopira tolku mnogu za srce. Jas mozam da zboram kolku mi dusa saka, no onoj koj navistina te razbira i koj znae zasto si napravil odredeni postapki si samo ti... makar i so tekot na vremeto spored tebe da se pokazat kako greska.. sekogas za nasite postapki imame silna pricina vo toj daden moment. Spored mene nisto ne e greshka. Zatoa bidi si spokoen, razberi se i teraj dalje... големо гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2012 во 17:39
....Tato...vo ovie denovi koga site  se srekni i veseli....koga site go slavat Hristovoto raganje.. ti seushte mi nedostasuvash...premnogu....iako minaa godini....za mene ovoj den nema da e nikogash poveke ubav....sreken...i iako znam deka nema da se slozish so toa......jas sum seushte luta...na onoj gore..koj reshi da te zeme od nas ....od mene...tolku predvreme...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2012 во 21:02
Многу пати си разговарам во мислите со тебе и потоа некако полесно донесувам правилни одлуки.Ми недостасуваш кога незнам како да постапам во донесувањето одлуки поврзани со твоите внуци. Често сакам да те прашам-Како се справуваше ти со нас и како секогаш знаеше како треба.
Чудно како годините не ја избришаа таа потреба од твоите совети.тага
 
Кон врв
Jovanovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovanovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2012 во 00:19
почина пред 2 години, кога имав скоро 16 години, ми беше доста тешко, сега ми е уште потешко бидејќи заборавам како изгледа, си замислувам дека можеби некаде ќе го видам и пак ќе биде исто. Имам целосна подршка од мајка ми и брат ми и многу се поврзавме не би можела да замислам и нив да ги изгубам..првите месеци после таа трагедија на сите им опишував како се чувствувам и премногу зборував за татко ми, ама сфатив дека секој си има свој живот и дека тоа за нив не е никаква трагедија, да имаше некои луѓе кои искрено ме слушаа, сите други беа глумци. Сега се почесто се присетувам на тој ден и постојано мислам на него, но не се доверувам никому.. :worried: Во татко ми го гледам идеалниот човек, маж и неможам никого да споредам со него!!! Се што правам помислувам што би мислел за тоа и колку би бил задоволен, сакам да го направам најгорд татко. Неколку пати во друштво ќе ме погодеше некоја песна и плачев, но се чувствував виновна бидејќи им ја расипувам забавата.. :| Според ова што ви опишав во кратки црти ме интересира вашето мислење да не претерувам во сето тоа и да не се одрази на мојата психичка состојба и дали ако имате таков познаник ве нервира некогаш кога зборува за својата тага, а знам не сум единствената, но ме боли..и би сакала да ви дадам совет-сакајте ги и почитувајте си ги родителите и бидете благодарни за се што ви даваат и прават за вас, бидејќи кога ќе ги нема, ќе го нема и вашиот најдобар пријател, тогаш за секој лош збор што сте им го рекле и за секоја солза што сте ја поттикнале кај нив ќе се каете и тоа ќе ви јаде душата...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.