IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Татко, тате, татичко
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Татко, тате, татичко

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
Автор
Порака
moni34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 22.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 559
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moni34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 15:59
me rasplaka ova sto go vidovтага
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 23:58
Сочуство до сите што ги изгубиле татковците...многу жално,јас сум една од тие...Кога се живи,си ги сакаме,ама кога ќе ги изгубиме....само ќе се сеќаваме,кој за добро,кој за лошо....мене ненормално ми фали,легнувам и станувам со неговиот лик,со неговите зборови, како вчера да бил со мене,а поминаа тешки 3год.без 2 месеца...и така ќе биде додека постојам,додека ме има.Порачувам, до тие што ги имаат,да ги пазат и сакаат додека се тука.Многу е тешкоооо!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2011 во 14:08
Татко ми физички постои, но нешто е мртво меѓу нас. Ме разочара максимално со неговите манипулации и лажни ветувања. Сега е он под кирија, јас живеам кај баба ми и дедо ми и постојано ми зборува дека се ќе се среди а лаже. Тука ме фрли кај што дедо ми не се однесува со мене како со човек. Ме фрли во тага. Откако ја изгубив мајка ми заради неговата непромисленост изгубив се. Имав некогаш кров над глава, сега трпам глупости. Не можам да си одам дома затоа што му остави долгови на брат ми и он не сака да чуе да се вратам таму затоа што се сам платил. А и башка доста ми е од неговите наркоманско хероинистички тортури. Уморна сум од се, а ова што ми се случува е заради татко ми. Разбирам секаква деструктивна порака, сум ги примала и ќе ги примам, ама неговото е крајно безобразно. Откако почина мајка ми , по година ипол почна да ми расправа за која му се пуштала со која бил до степен како сака да се самоубие. Го мразам и многу сум лута затоа што ме фрли во бездна од која јас не можам да се опраам.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2011 во 14:27
 mnogu raboti ne zavisat od nas ., vsashnost i celiot zhivot ., na nekoj nachin e so nekoi smernici na koi ne mozhe da se vlijae., no., mnogu raboti istite tie shto ni donele to shto ni  donele ., mozhe NIE da gi promenime., odnosno nie samite da se promenime ., so svojata svest ., da se isturka periodot koj ., ednostavno ne mozhe da se odmine ., bidejki sme  objektivno od nekoi raboti zavisni., pak no ., ne znam ni kolku godini imash ., ni kaj uchish ili shto ., i toa taka neka ostane ., ekszi., izlezot ti e vo periodot shto nadoagja i e pred tebe ., i kolku pati da ti pak jas dosaden., shto poskoro zavrshuvaj chkolii ., da stanesh svija ., ., verbata vo sebe morash da ja imash., gazi chvrsto., so krenata bglava izvlekuvaj pouki ., ne pravi greshki koi ti se pred ochi., ti i samo ti mozhesh se da promenish ., izdrzhi., lesno vaka od strana samo da napisham ., no zhivotot e pat so trnlivi ruzhi koj sepak na krajot na kraishtata mora da se izodi takov kakov shto e ., ., izborot e sekogash tvoj ., odberi ja pozitivnosta  za idninata na tebe i za tebeголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањенамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2011 во 14:43
Јас знам дека на крајот од тунелот има светлина. Јас сум свесна за татко ми дека има однесување како пубертетлија и дека нема што многу да се очекува од него, но тоа не го менува фактот дека сум му лута. Да, некогаш и ми паѓа тешко за нештата кои ги имам загубено, но јасно ми е дека тоа грчевито држење не резултира со ништо освен со разочарувања и болка. Да, во еден период ние се држиме грчевито за нештата кои ни значат, но доаѓа период и кога го пуштаме јажето да отплови онаму кај што припаѓа... Сепак и покрај се јас го немам изгубено контактот со себеси, кога сфаќам дека околу мене нештата отишле у К тогаш сум тука јас за себеси. Знам моментите во животот да си ги направам радосни и да внесам живост во настаните, паааа еве на пример денес ќе се почастам еден голем, вкусен сладолед плазење
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2011 во 12:39
...tatko mi......beshe prekrasna lichnost...od nego uchev ...se nadevam deka sum nauchila.....poradi nego sum onakva kakva sum...zamina togash koga trebashe da mu se raduva na zivotot ...... da uziva vo penzionerskite denovi... da igra so vnuchinja....  
  роза......i posle tolku godini  seushte mi nedostasuva...premnogu...... роза
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2011 во 13:34
Уф........тагатагатага
Колку го сакав...а пред некоја година ни заминатага
јас покрај него бев главен шеф дома...смеев да правам се што ќе посакам и никој не смееше да ми каже збор...среќа
Премногу добар татко кој никогаш не повиши глас на мене..Се секавам како студент секој пат кога си идев дома...тој цела ден во двор ме чекаше...не влегуваше дома дури не стигнам..
Секој пат ми викаше...кога ќе завршиш факултет ќе одиш со главата горе....мора малку да се занесуваш...Денес кој знае колку ќе беше среќен со тоа кај стигнав да бидам...Ама сигурно гледа од некаден и се гордее...


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 21:23
не зборуваме еве веќе 9 дена ...
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2011 во 23:59
Моментално се збогувам со него... односно со моите очекувања дека татко ми некогаш ќе биде татко. Го бришам.

Изменето од ekszi88 - 14.Август.2011 во 00:00
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2011 во 14:49

Tatko mi? Si ja "shtrumfna" ushte koga imav tri godini. Pa shto sega... negov izbor, ne e moj... i sega ich ne mi e gajle. A zoshto bi mi bilo???
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 13:45
На денешен ден точно пред една година...мојот татичко замина од овој свет....

Ме остави сама,како пиле без крила................
Ме водеше низ животот,ме советуваше,се гордееше со мене,а јас со него а кога имав грижи ми велеше...ти сине не грижи се за ништо ,се додека сум јас покрај тебе...

А сега што да правам?
Почивај во мир мој татичко,те сакам премногу!!!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 13:55

Tatko ti i sega e so tebe(iako ne e fizichki). Negovata ljubov e so tebe i vo tebe. Neka i tvojata ljubov bide so negovata.
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 13:58
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:


Tatko ti i sega e so tebe(iako ne e fizichki). Negovata ljubov e so tebe i vo tebe. Neka i tvojata ljubov bide so negovata.


Благодарам Викторија...твоите зборови се како лек за мојата душа!
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2011 во 10:57
Татко ми ми се нема јавено... 11 дена. Јас не знам што да мислам повеќе за тој човек. Толку незаинтересирано створење немам сретнато Не ми е веќе тажно, ама чудно ми е. Не му се ни лутам како што му се лутев некогаш, ама ова не е здраво. Бетер од пубертетлија е, брка пи**и, а децана кој ги шмиргла. Мислам, никој нит пари му бара нит ништо, ама ова ги преминува сите граници. Коректен човек, нема што.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.