IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Татко, тате, татичко
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Татко, тате, татичко

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 13:44
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ауф, сакаш да кажеш попаметен си од твоите? ма%20ајде


Да.
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 13:51
Значи не сум била единствена, заедно со уште куп луѓе шо ги знам. голема%20насмевка дада
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 15:52
pa, i noirmalno e slednata generacija da e popametna od prethodnite!збунетост.....osven tuka ,..tuka i taka ne vazat ...opshtite "pravila".намигнувањеголема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 16:11
Originally posted by brza brza напиша:

pa, i noirmalno e slednata generacija da e popametna od prethodnite!збунетост.....osven tuka ,..tuka i taka ne vazat ...opshtite "pravila".намигнувањеголема%20насмевкане...
во овој случај мислам...
за мои години , моите постапки , се пооправдани и попаметни од нивните...трепкањеголема%20насмевка
голема%20насмевка
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 16:27
ova ti e dobroда.... po tvoe mislenje!

ama , zavisi i shto si pravish ( ili napravil)намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 17:40
Најчести и најпознати фрази на татко ми:

- кога излегуваш, пази да не ти стават дрога во сокот!

- не зимај толку кратки суќни... земи си три-четврт пантолони.

- не ти треба штикли... доволно си висока

- ма каков дечко, ти си мала за дечко! немаш 17 години па а бркаш дечковци!

- батали ти цртањето, гледај математиката!
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 18:34
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Најчести и најпознати фрази на татко ми:

- кога излегуваш, пази да не ти стават дрога во сокот!


- не зимај толку кратки суќни... земи си три-четврт пантолони.
-аман облечи едни нормални панталони, на што личиш со овие смкнативетага

- не ти треба штикли... доволно си висока
-аман бре дете и лете и зиме во патики, нозеве ке ти се сварат бреее

- ма каков дечко, ти си мала за дечко! немаш 17 години па а бркаш дечковци!
-Што е бре ова менување, најди една асолна

- батали ти цртањето, гледај математиката!


Јас користам многу од овие фрази, ама јас мислев дека ова се советиголема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 18:49
pa, sovetite i se toa ,..frazi,...osobeno koga chesto se upotrebuvaat od razlichni lugje.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 20:31
Originally posted by brza brza напиша:

pa, sovetite i se toa ,..frazi,...osobeno koga chesto se upotrebuvaat od razlichni lugje.


И да не заборавиме...
Често...
Тие совети , или фрази...Преминуваат во Вицови.....газење%20од%20смеење

Абе пак си се збуцкал...
-А Он...120 кила...=.=
Мене ми одговара малце облога околу телото , онака , за преку зима да не се смрзнам , и лете да не се удавам,...
Ама он , мислиш цела Пивска боца има у стомакот...газење%20од%20смеењесмеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 20:55
ме нервира - и тоа многу.... го гледам еднаш во три месеца, ако му текне да ме побара... јас сама да го барам - не фала, не ми треба... кога и да ме види зборува нешто против за мајка ми, за баба ми, за дедо ми... си умислува работи и сам си направи да го имам ова мислење за него ааа, и ќе ми даде 150-200 денари... не ми е за парите, туку ми е за тоа што мисли дека е којзнае кој фактор во мојот живот со тие пари...

пробав еден период со арно, да го прашам што, како правиш... ми рече да не го прашувам, ,,кодошите,, ( мајка ми и фамилијата ) се ќе разбереле... едноставно, негативна, повлечена, затворена личност... не комуницира со луѓе, мисли дека мајка ми го следи ( да баш, немаме ние дома друга работа )... се сомнева во се живо и диво.... и мислам дека полека заборава што значи да се има нормална комуникација...
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 22:09
sto i da vu kupu , kolko i da platu
vreme kako raste ne mozu da ga vratu
vreme si provadja sve si dojde i si projde
ja sam u p.m. a ona u esen u skolu ce pojde...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2010 во 23:46
Си го сакам многу,многу мојот татичко,да си ми жив и здрав уште  многу годинибакнежголемо%20гушкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2010 во 11:57
Имам ептен старомоден татко јебига... тоа е... судбина. воздивнување
Али некад е супер...
Си се шалиме на наша сметка демек, дебел си, дебела си, гуце... ваму-таму, а факт е дека јас набацив бајаѓи периодов. А и он богами, пивски стомак доби. И ми вика:
-Дете, ти вака ако продолжиш... незнам... не планирам прасе да чувам дома.
И јас му викам:
-Бегај бре стари.. (тоа баш го боли, не прифаќа дека старее) иди најади се таму, нешто ми ти спласнал стомакот (а не е дебел до толку голема%20насмевка)

Ама има и некои ситуации кај што не го трпам... Пример, има пари, ама не ми дава. Зошто? Ќе ги трошам на глупости.
Мајка ми била во град и ми земала две маички, едната црвена другата виолетова... Ги гледа, ги гледа и вика:
-Зашто трошите пари на глупости? Па ова се исти маици! х(
И ај најди му го крајот... Или па:
-Не ја пеглај косата! Не идеш на модна ревија во школо! Облечи си тренерки ко неормално девојче!

А и да не заборавам една битна случка. Ми имаше човекот купено тренерки! Ај погодете какви беа? Машки! Широки и неверојатно грди.
А биле женски... Yeah right...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2010 во 12:04
татичко мое , секогаш кога губи од мене во билошто се вади , и се правда...
пример...
Бевме на полигон , со воздушна пушка , го победив 30:16 , ми се правда демек стар бил и видот му бил лош...
А цело време со наочари пукаше...газење%20од%20смеење
Втор случај . . .
Се тркаме , пливаме 3 плажи по ред - околу 2 ипол километри , и го победив пак , и пак се вади , демек , сме требале на претходната плажа да пливаме...газење%20од%20смеење
Го победив во билијард...
Ми вика - почетничка среќа...
Абе ајде...3 пати по ред...
Еми не сум ни почетник ни среќник.....газење%20од%20смеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.