IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ТЕРЕТАНА НА Gjoroski & riki1899
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ТЕРЕТАНА НА Gjoroski & riki1899

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 14:33
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Гледаш, јас сум задоволен со мојот "просечен" изглед, и не намеравам да бидам вегетаријанец. Сепак, колку и да се трудиш да ме убедиш дека твоите грешни ставови се здрави, јас и понатаму ќе си бидам просечен во изгледот и ќе се хранам "нездраво", внесувајки во својот организам разноврсни намирници од секое потекло. Сепак, ЖИВОТИНСКОТО, жал ми е, ќе преовладува на моето мени.


Мојот просечен изглед на 40 години, 188 висина и 105 кг лесен


WOW...Колос-човек. Супермен! Браво
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 19:15
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Утрово го почнав со пранајами и неколку асани. После бев во теретаната, вежбав убаво (степерот сега го “издржав“ 5 минути ) и се осеќам многу убаво.


namesti go steperot na pomal otpor pomala brzina,prilagodi go za da mozesh da izdrish povekje vreme...
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 22:46
Jak trening vecerva.. голема%20насмевка ama i drustvoto ni bese dream team, samo Gjurcin ni falese да
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 22:07
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Убаво се испотив, се повеќе ми се допаѓа ова. Искрено ми е жал што не почнав поранотрепкање
odlicno samo taka prodolzi poleka postavuvaj si se pogolemi celi i dostignuvaj gi...
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 22:11
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 00:59

Prashanje za chlenovite na forumskata teretana i onie shto vezbaat redovno i intenzivno i imaat poseben rezim na ishrana...me interesira dali i kolku chesto imaat rutinski lekarski pregled?

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 01:09
Jas bev minatiot mesec i sekoj vtor mesec go pravam toa dokolku se osekam najnormalno, ako ima nus pojava odam sigurno na doktor намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 01:22
Fino :-) da ne bidam sfatena pogreshno, megjutoa imam chesto primeteno deka lugje pochnuvaat so neshto,zatoa sho nekoj im kazal neshto,zoshto prochitale neshto ili nekoj go pravel toa...a treba da imaat vo predvid deka sekoj organizam e razlichen i sekoja promena deluva na istiot. Ona shto e dobro za nekoj,moze da ne odgovara na drug,vo pogled na rabota na srce,krven pritisok ,krvna slika,holesterol i slichno... I tokmu zatoa se potrebni redovni rutinski lekarski pregledi намигнување
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 01:24
Sonce jas so sport pocnav zasto imav problemi so zdravjeto. Znaci po preporaka na doktor. So toa sto pocnuvam i profesionalno da se bavam e druga rabota.No sportskata medicina sigurno nema da ja zapostavam.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 02:28
Navezbajte se ubavo, i da vidime sliki...denes razbrav deka najbrzo e drzavnoto na 24. ako ne se lazam...pa vi posakuvam uspeh na site sto ke ucestvuvateголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеp.s. posebno poddrska za debitantotсреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 02:41
Najprvo e KUPOT vo april големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање potoa e balkanskoto vo Srbija големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 03:00

negde procitav, vo nekoe sportsko spisanie deka ke ima drzavno na 24 januar, vo nedela vo Stip...

kako i da e...sreknoнамигнувањеголемо%20гушкање
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 03:01
Drzavnoto, e na esen. vrska nemam sto ke e toa vo Stip. збунетостзбунетостзбунетост fala ti sonce големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 19:21
Јас се извинувам, да ве прашам, што ви значи кога ќе напишете „гради и малку нешто рамења“ или “нозе“? Дали тоа значи дека на тренингот сте изведувале вежби само за одредени делови?


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.