IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - ФОРУМСКА ТЕРЕТАНА НА Gjoroski & riki1899
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОРУМСКА ТЕРЕТАНА НА Gjoroski & riki1899

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
Автор
Порака Обратен редослед
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ФОРУМСКА ТЕРЕТАНА НА Gjoroski & riki1899
    Испратена: 12.Февруари.2017 во 18:12
... ти почни со бодибилдинг со најниско оптоварување, па телото само ќе побара  храна за повеќе енергија за оптоварувањето голема насмевка
Кон врв
FosterThePeople Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FosterThePeople Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2013 во 12:39
Наспроти од тие што сакат да ослабнат јас сакам да качам кила повеќе за да почнам со бодибилдинг.
Дајте некој совет тие што имате разбирање од оваа област,ств имам желба ама имам слаба самодоверба.
I just wanna feel real love.
Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2013 во 17:48
Тренингот и губењето на телесната тежина.

Она што во моментов е хит и сите тоа ме прашуваат е како да намалат телесна тежина, масно ткиво, да се затегнат, а да не одат во теретана? Премногу топло било, ете навечер ќе оделе на кеј и ќе трчкаат, покрај трачарењето. Факт е дека, соодветен режим на исхрана и кардио тренинг доведуваат до намалување на масните наслаги, телесната тежина и обемот. Но, дали со тоа сме постигнале вистински погодок?! НЕ. Многу краток одговор кој боли. Тоа што ќе го дибиете со тежинскиот тренинг е задржување на мускулите кои ќе ви дадат цврстина и облик. Што повеќе мускули, толку побрз метаболизам. Па оттука и можноста за враќање на старата телесна тежина и изглед е многу помала. За разлика од соодветен начин на исхрана и кардио тренинг, каде се губи масно ткиво, обем, телесна тежина, но и мускулно ткиво. На овој начин се успорува метаболизмот. Ако целта ви е, обликување на вашето тело, давање нов изглед, затегнато, цврсто и со облини, тежинскиот тренинг е основа, кардиото морате да го прилагодите колку што е потребно не повеќе од тоа, соодветен начин на исхрана што подразбира редовни оброци избалансирани спрема
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 13:34
Само вимавај на да не има контра ефект ...... голема насмевкаплазење
Изменето од Blue Scarlet - 15.Јуни.2013 во 13:20
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 12:11
Има и таква тема, ќе пробам и тамо да ве мотивирам
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 10:32
Потребна е добра мотивација ..... Визуелната кај мене секогаш подобро работи од текстуалната ....  голема насмевкаплазење
Welcome back ... големо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2013 во 10:24
Единствено со помош на бодибилдингот можете да го обликувате вашето тело по желба. За една година, ако го испотите задникот, плажите во Охрид, дури и онаа на кејот на Вардар, ќе станат најзгодното место на Балканот. Баталете екстракти од зелка, артичок, алги од длабочините на океаните и морињата. Шипка во раце и во теретана. Баталете диети и слабеења. Што ако намалите еден конфекциски број, а и понатаму сте како мекиците од стража

Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2013 во 13:43
Ветувам, ќе ме има редовно од денес па во иднина
Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2011 во 22:14
Во меѓувреме се одржа и Државното за 2011. Универзална сала. Задоволителен број на посетители, за паричен фонд од близу 5.000 евра
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2010 во 19:51
http://www.youtube.com/watch?v=MndTEdyp_fQ
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2010 во 10:21
Уште 4 дена до Државното во бодибилдинг.Кој ќе биде оваа година најдобриот и најмускулестиот македонец за 2010, може да се проследи и по анкетата и мислењето на фановите.Се ќе се реши на 06.11. каде покјар батките ни доаѓаат и гостинки од Србија
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 15:46
По подолга пауза, конечно се вратив на нормален начин на рекреација и спортување
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 17:07
Originally posted by girl_111 girl_111 напиша:

DALI MOZE NEKOJ DA MI KAZE KAKO DA JA OSLABAM POLOVINATA ??????????????

Во спортот нема локално слабеење. Прилагодија исхраната како што треба и започни со било која аеробна активност. Резултатите се неминовни.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2010 во 04:42
газење%20од%20смеење
Originally posted by girl_111 girl_111 напиша:

DALI MOZE NEKOJ DA MI KAZE KAKO DA JA OSLABAM POLOVINATA ??????????????
 
 
која половина сакаш да ослабнеш? газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.