IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Даме Груев
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Даме Груев

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2011 во 22:46
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 14:49
mungos80, пријателе, ме известија за некои работи поврзани со нешта, за кои би сакал ти да ми објасниш поподробно што се случило и дали е вистина. 

А се надевам дека и другата страна  ( се знае која е, нека не се обидува да се измолкне - само еден член на форумот досега ги правел тие нешта, ама овојпат изгледа ќе ставиме на крај на тоа) ќе се јави и ќе објасни што се случило, затоа што ако навистина утврдам дека се е вистина тоа за што ме извести пријателот Afion, овој пат нема да се извлече со пораки за прошка, милост и разбирање, се ќе стои јавно, сите ќе читаат. Да не говориме за тоа дека сите ќе ги дознаат нештата за кои ме молеше да не се дознаат и тоа до таква подробност што и самата ќе се чуди што се случува!


Изменето од Македон - 16.Декември.2011 во 14:53
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 15:08
Јас незнам што се случува и каква е целата работа , да оставиме тој што ја почна оваа работа да ја заврши , само знам дека му пратив една порака на Каснаковски пред еден ден да го прашам зошто повторно пишува за мене. Но дознав дека Каснаковски пишувал нешто и за мојата фамилија , па се надевам дека ќе го потврди тоа овде.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 15:17

Последно пишував на темата „Борбата на МАКЕДОНЦИТЕ од Пиринска Македонија“

http://www.forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16520&PN=15

Каде гледаш за фамилија?

Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 16:05
Јас само ќе му кажам на Македон што ти изнесе за мојата фамилија , никој освен ти незнае како се вика мојата сопруга . А за тоа ќе го замолам администраторот на Воденица да ми ја покажи пораката. 
А останатото ќе го оставам на Македон.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2011 во 16:23
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

Јас само ќе му кажам на Македон што ти изнесе за мојата фамилија , никој освен ти незнае како се вика мојата сопруга . А за тоа ќе го замолам администраторот на Воденица да ми ја покажи пораката. 
А останатото ќе го оставам на Македон.

Пораката ја примив со потврда дека истата е од форумот воденица, каде што е модератор афион. Во истата се наведени лични податоци на мунгос80 и неговата сопруга, а се наведени од членот Biljana.

Не очекувајте да ви признае дека тој е Biljana (иако од око се гледа дека имаат идентичен стил на пишување, дури и идентични грешки кога пишуваат на македонски), како што не признава дека е и други личности на други форуми и си разговара сам со себе (со Каснакоски), истото го правеше и овде, кога како Han Tatar зборуваше со pere_ubu, еднаш како горд на татарското потекло на Бугарите, а другпат како бранител на македонската посебност, мислејќи дека другите "пијат нафта". 

Сите знаеме дека Каснакоски во минатото беше познат како Neanticki, TrakierAnticki49, cercetator, Zefar, Daskalo, Vargar, Storoevski, pere ubu, Han Tatar и тие забелешки и сплетки против други членови ќе му стојат во "форумското досие" засекогаш.

Очигледно памет не ти доаѓа. Ама што не доаѓа со арно- доаѓа со лошо. 

Еднаш проба да манипулираш со некакви податоци и си измислуваше приказни за мојата фамилија, другпат мафташе со некаков  "мој" податок од фејсбук, да не говорам дека имаше мал милион други сплетки правено, со само за тебе позната цел. А сега, истото се обидуваш да го правиш и со податоците на мунгос80.

Сега нема да ти успее ништо.
Само да прибавам уште тоа што треба за да ги потврдам сомневањата, односно да ми го достават тоа другипријатели, јас лично ќе ги средам сите докази и ќе ги доставам до сите македонски форуми, а и до администрацијата на овој форум, кои лесно ќе го проверат она што го зборувам.

Потоа веќе се знае што следува.

П.С. Ти и понатаму можеш да молчиш, не ни очекувам да кажеш нешто.


Изменето од Македон - 16.Декември.2011 во 16:24
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2011 во 18:29
Originally posted by Македон Македон напиша:

 
Сите знаеме дека Каснакоски во минатото беше познат како Neanticki, TrakierAnticki49, cercetator, Zefar, Daskalo, Vargar, Storoevski, pere ubu, Han Tatar и тие забелешки и сплетки против други членови ќе му стојат во "форумското досие" засекогаш.

Форумска легенда не вреден
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2011 во 11:53
Па луѓе ова веќе станува сериозна работа. Повеќе слојни карактери, идентите или така наречениот multiple personality disorder не е работа која може лесно да се прифати. Стручњаците јасно ja имаат дефинирано како психијатриска дијагноза. Психолошко пореметување. Болест!

А тоа за промената на полот е приказна за себе!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2011 во 14:27

Изменето од mungos80 - 24.Декември.2011 во 14:27
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2011 во 15:34
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2012 во 23:07
http://www.mn.mk/aktuelno/7175-Odbelezani-106-godini-od-smrtta-na--Dame-Gruev

“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2012 во 13:25
И кај вас едни датуми ги броите по стар стил, други по нов.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.