IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми и прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми и прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 15:42
....нема такви овде!...ние си возиме 101 и југо..од црвените!
можеби некој од иностранство ќе ти пише....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 15:03
A8 2.5 TDI V6 e potpolno istiot motor so BMW 525 TDS, so toa sto malku poveke trosi od BMW odnosno gradska znae da potrosi i nesto nad 10 l.
Mercedes 300 TDI e odlicna masina, odlicno se vklopuva vo karoserijata na E klasata, a dodeka 320 CDI mislam deka e duri i premnogu za taa karoserija. Potrosuvackata ke odi mnogu nagore, duri i nad 15 l vo grad.
BMW 730 e dokazan model odlicen motor, skladno povrzan so karoserijata i tezinata na celiot avtomobil. Audi 3.3 TDI nemam videno seuste, da ne mislis na 3.0 TDI. Ako e 3.0 TDI toa e istiot motor od BMW 730
Kako i da e. Ocekuvaj visoka potrosuvacka na gorivo i mnogu skapa registracija.
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 01:42
Me interesira dali se dobri novite vozila lifan motor uvoznik e abc brother skopje kineski se vozilata,dali nekoj znaj za ovie vozila i mislenje za niv.
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 18:05
Seto toa e iskopirana tehnologija, so relativen kvalitet, no kako sto vikaat, kolku pari tolku muzika...
Dokazani kineski proizvoditeli na avtomobili vo svetot se Geely i FAW, proizvoditeli so tradicija, istorija i kvalitet, kompanii koi imaat svoi razvojni centri, koi celosno gi razvivaat i usovrsuvaat vozilata, a dodeka LIFAN seuste se vodi kako proizvoditel koi vrsi samo sklop na delovi i gi vadi kako gotov proizvod so ime....
Mala cena, i ne treba da se ocekuva od niv nisto specijalno...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
fotoja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fotoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2011 во 10:39
sto mislite za:

Focus
Trend 1.4i 5-врати 1.4Duratec 59KW/80KS
Од 10,990 €
ili

Astra Classic III
5 vrati 1.4 (66 kw / 90 ks) MT5 0TC48GBS1 Од 11,320 €
Znaes kolkava e kaznata za pojasot, me prasa... : )))
Кон врв
CarpathianLord Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CarpathianLord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2011 во 11:11
Originally posted by fotoja fotoja напиша:

sto mislite za:

Focus
Trend 1.4i 5-врати 1.4Duratec 59KW/80KS
Од 10,990 €
ili

Astra Classic III
5 vrati 1.4 (66 kw / 90 ks) MT5 0TC48GBS1 Од 11,320 €


Изгледот на Астрата е незаменлив. Нема што да се споредува...
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2011 во 00:44
Imam Citroen Xsara.....I imam eden problem ...

Sakam da mi pomogne nekoj da go resime zaedno...
Problemot e sto Xsarata prvo pali pa posle vergla..

Pomos.....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2011 во 10:20
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Imam Citroen Xsara.....I imam eden problem ...

Sakam da mi pomogne nekoj da go resime zaedno...
Problemot e sto Xsarata prvo pali pa posle vergla..

Pomos.....


...федерот на електро-магнетот или полугата има.."луфта". ништо страшно.
сега дај едно пиво...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
birach Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај birach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2012 во 23:29
Се извинувам, но може некој да ми каже каде може да се најдат штопови ( Стакленца) за Киа Ретона џип 4Х4 .. На дедо му ги имаат искршено некој па затоа ми треба .. Ако знае некој
Кон врв
surkov666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај surkov666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2012 во 21:42
Imam edno prasanje za peugeot 207 1.4hdi- normalno vergla, ne pali, na butkanje odma pali, neubava rabota na motorot, i posle 5 minuti od rabotenje gasi i nepali dodeka ne izladi motorot?
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2012 во 02:59
Компјутерот е не е до моторот... шибај на овластен сервис... тука нема многу мајсторишење... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
birach Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај birach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2012 во 20:20
Итно ми треба некој што знае каде можам да набавам стоп светла за киа ретона ..
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2012 во 04:14
не сум го сретнал тој модел до сега... пробај во Киа Моторс Македонија, можеби тие можат преку систем да ти набават.. Ако не сурф на нет па види по околниве земји кој шитка половни или нови... у секој случај на амерички сајтови гарант ќе најдеш ако е за амерички пазар направена... само кредит кард пајмент ќе мораш или вестерн унион...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
birach Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај birach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2012 во 14:18
Знам. Редок е овој модел во Македонија. Го има само 1 и тоа од дедо. Е сеа некој ТАЛИБАНЦИ му ги имаат искршено па нигде неможеме да најдеме. Затоа прашав дали некој знае. Сепак фала на помошта :)

Изменето од birach - 10.Август.2012 во 14:42
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.