IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Проблеми и прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Проблеми и прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2012 во 14:41
Не очекувај дека ќе ти вратат, барем не брзома ајде
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
surkov666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај surkov666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2012 во 20:13
dali moze da se najde cilindar za volan za INDOS 1.5toni dizel (viljuskar) ne e bitno nov star.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2012 во 01:21
Индосот не бара посебна технологија.. може да се искомбинира со било кој друг ... пробај со литострој... ако не Индосот за старо железо, а барај ме мене за друг половен вилушкар ги имам над 500 на лагер... Поздрав. 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2012 во 01:25
Originally posted by birach birach напиша:

Знам. Редок е овој модел во Македонија. Го има само 1 и тоа од дедо. Е сеа некој ТАЛИБАНЦИ му ги имаат искршено па нигде неможеме да најдеме. Затоа прашав дали некој знае. Сепак фала на помошта :)


Како што кажав.. иди у Киа Моторс Македонија и пробај преку нивниот систем за резервни делови да порачаш, ако не сурфај у БГ или Грција гарант ќе најдеш.... Има и луѓе кои што набавуваат делови од грција секој ден па така можеш да бараш преку нив... иди карши зоолошка има 2-3 дуќанчиња за Корејски возила се специјализирани, одат тие секоја недела за грција набавуваат делови за сите корејски брендови... Или евентуално уште едно место ти е Солид во Карпош спроти стара телевизија ти доаѓа ... И тие имаат широк спектар на делови, а прават и нарачки на делови...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
surkov666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај surkov666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2012 во 18:45
kade vo makedonija moze da se ispita pumpa za visok pritisok od peugeot 207hdi
Кон врв
surkov666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај surkov666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2012 во 18:47
epa daj mi telefon za kontakt kje se dogovorime
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2012 во 03:14
Originally posted by surkov666 surkov666 напиша:

kade vo makedonija moze da se ispita pumpa za visok pritisok od peugeot 207hdi


Пежо сервис... Еуроимпекс... Компјутерска проверка и дијагностика на сите делови на возилото...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2012 во 23:13
Ако може некој да даде препорака каде може да се најде, блок со радилица или мотор за форд мондео 2001-2год.1.8 или 2.0задоволство
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2012 во 17:57
Originally posted by annaja annaja напиша:

Ако може некој да даде препорака каде може да се најде, блок со радилица или мотор за форд мондео 2001-2год.1.8 или 2.0задоволство


Polovni samo vo tetovo... novi vo ovlasten servis ili nekoj serviser sto nabavuva delovi od grcija.. mada blok tesko deka moze da se donese tuku taka..
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2012 во 08:03
Originally posted by annaja annaja напиша:

Ако може некој да даде препорака каде може да се најде, блок со радилица или мотор за форд мондео 2001-2год.1.8 или 2.0задоволство

Pozadi zatvorot vo Shutka .....imas sto ti dusa posak aza Ford ...( polovni ) да
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2012 во 21:09
Тешко се наоѓа...и позади затворот во Шутка нематага
И во Тетово нематага
Кон врв
special1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај special1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2013 во 11:39
Имам ровер 200. Не сум го возел месец дена. Имам вградено аларм и централна. Акумулаторот ми се испразнил и сега неможам да го отворам ни со клуч ни со централната. Не сум го отвавал со клуч незнам од кога.
Совет некој како да го отворам? Дали има врска што акумулаторот е празен?
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2013 во 09:42
Веројатно го имаш решено проблемот досега, ама еве да спомнам. Нема врска клучот со акомулаторот. Ќе се отклучи само едната врата и ќе можеш да влезиш во колата. Пробај потури ја бравата со топла вода, можи да е замрзната па затоа да не ти отклучува...
Кон врв
MK-Vozac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2013
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MK-Vozac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2013 во 14:50
Pocituvani,
Nov sum na forum, me interesira dali imate nekakvo iskustvo so KIA, sakam da kupam KIA Ceed 1.6 CRDI,polovno so mala kilometraza, ako ima nekoj iskustvo za kvalitet i kako bi se odvivalo ponatamosnoto odrzuvanje, dali se skapi delovite za KIA Dizel i dali s naogjat delovi osven vo ovlasteniot servis. Odnapred vi blagodaram!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.