IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Дали да се легализира марихуаната?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали да се легализира марихуаната?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 272829
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 309
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2019 во 05:25

кај нас која глупост сакаа да ја направат, прво ldp предизборно постмедицински на последните привремени избори најави дека ќе понуди декриминализација, што посекако е тежок зијан, змија која сите млади ќе ги проголта, пазарна саморегулација на црно без ограничувања и за уживателите и за криминалната конК*ренција која нема да им нуд квалитетна лековита марихуана туку гмо сурогат како увозен шкарт, пооа јасно ќе се појават цигари со вкус на марихуана, за нешто подоцна такаиндустријата да се избори конзумеристички ако може да ја протне тука како легална а нормално по европски или свтски аршин, и од тоа на крај иако пак легалиирана Обичниот Народ ќе нема никаква корист, ќе се кријат елитите зад закон дека та е што сино знаменцеили нечиј тренд небаре тие не ни ги диктираат овде, но чим 100% распродажба направија на национални идеали како Илинден АСНОМ(срМа) и реМа, што пак за нечија похота бар тие сеуште не гледаат на марихуаната како лек, освен онаа корпоративната, но чекајте сега ќе ви забранат по европски маштаб да берите и диво биље од планина, за Коприва или Мајчина Душица ќе ве шфркаат со мандатни ако сте подобрале за дома, но и така сега е слаб интересот за лековито биље, па не се секирајте, битно живеете иако заробени сте, Господ Да Ви е Напомош ...

кога ќе ви товарат марихуана цигари бар аму гледајте традицијата задржете ја, кога не можете на ниту едно друго ниво ...


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 309
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: Денес во 18:12
денес имало екоја дебата за легализација во Прилеп, од некои две невладини, бар така информираа на Алфа, што укажува дека се' оди натака дека Легализација т.е. регулација на рекреативната употреба која сега оди на црно Народ нема да дочека, пред се е од постојните удбалитичари, просто вакви дебати во очи автобуската трагедија кај Ласкарци [1] не само што се неумесни тукунделуваат како оркестриран или попрво намерен излет заради негативен агитпроп во јавноста а за да се ресетира каков и да е позитивно размислување кај старите и средовечните сограѓани кои на евентуален Референдум утре би излегле да дадат свој глас, иако знаејќи дека такво нешто ниту за ерга-омнесот ниту пак за отанизација како Непосредна Референдумска Демократија дочекаа што пак за вакво прашање, дефинитивно ви пакуваат декриминализација, а како што е спомнато во линковите на минатата страница кои ги предочувам како де'криминал'изирачки дебакл за општеството тоа ќе допринесе мафијата особено од компилукот да ги корумпира дополнително локалните удбалитичари и полиција но и да пушта секаков неконтролиран квалитет под тезга, ПОДОБРО вака да остане стегнато него да дочекате декриминализација наместо Легализација, а на младите ко што гледам не им пречи што добиле битно да е нешто, што е погрешно, вие живеете со држави во комшилук кои се оази за дрога кои при декриминализација тука нема да ве поштедат, и наместо Полицијата да и се слободни раце за да удри по тешки дроги, таа ќе се заплеткува со марихуанџии, а за сметка на што тешките дроги ќе цветаат и дополнително особено ако се знае дека зајковци спуштаа како што ветија гранични рампи уште и пред да влезат во еу!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 272829
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.