IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Мејк ап-во слики и коментари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мејк ап-во слики и коментари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 28>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 00:03
%5bUS3.jpg%5d%5bUS2.jpg%5d
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 03:10
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:Imam ekstra hvat za shminkanje. Do sega na nekolku prezentacii imam shminkano i sakav sovet da dadam za ovoj nachin na tretiranje na okoto.Devojkava e prekrasno nashminkata. NO ova stoi samo na devojki so sitni ochi. Vo sprotivnoke vi go zgolemat uste tolku okoto i bukvalno samo na klovn moze da licite. Da naglasam-zboram zacrtite sotush pod okoto na dolniot kapak.


Изменето од La Ninja - 10.Јануари.2010 во 03:10
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 11:07

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 23:43
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:Imam ekstra hvat za shminkanje. Do sega na nekolku prezentacii imam shminkano i sakav sovet da dadam za ovoj nachin na tretiranje na okoto.Devojkava e prekrasno nashminkata. NO ova stoi samo na devojki so sitni ochi. Vo sprotivnoke vi go zgolemat uste tolku okoto i bukvalno samo na klovn moze da licite. Da naglasam-zboram zacrtite sotush pod okoto na dolniot kapak.


И мене ми се допаѓа ова, инаку бара и веѓите да бидат-во топ форма, средени, исцртани, а мислам дека на девојкава на сликата и се дотерани со трајна шминка односно тетоважа на веѓи.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 02:25
Бледи усни и нагласени очи со темна сенка на капаците ми дава посебен вамп изглед.трепкање
Нормално, не за секој ден и за до продавница смеење

Изменето од Анастеа - 28.Февруари.2010 во 02:31
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 02:28
Пастелни боички, нежно и колоритно, со потенциран долен капак... лично не обожавам ваква комбинација, ама не изгледа лошо.


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 02:46
Ич не сакам вакви тенки и цртани веѓи.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 02:47

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 10:18

Прочитав дека marija_magdalena , ја бидува за шминкање ,па би ја прашала каква шминка најмногу одговара за црвено  фарбана коса,притоа да употреби и туш за очи за да даде ефект на визуелно покрупно око.

Еве за каква боја  на коса се работи .....
 
 
 
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 19:19
Марија Магдалена, фаќај се за работа, почни да држиш лекции за шминкање.голема%20насмевкаголема%20насмевка

Бтв. некој младелашки изглед ќе ми препорача некој?среќа

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 21:17
Mene bas bi mi trebale sovet dva:)
Jas izbegnuvam cesto sminkanje, osven imam takvo raspolozenie..Obicno pominuvam so pudra, sjaj za usni i rumenilo...
Ama, long time ago, dva pati za vazna prilika bev na sminkanje kaj profesionalec i izleze super..Posle toa probav da gi imitiram gledajki od slikite, ama nikako ne mi trgnuva od raka isto taka da nasminkam. Prvo imav super ten so fenomenalna pudra i nijansa( koja ne mozam da ja najdam, a go izgubiv kontaktot za da prasam sto upotrebi), posle poseben akcent bese staven na ocite, so senki i molivcinja,nezno a sveceno, epten ubavo.

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3458
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 18:02
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2010 во 22:56
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 84675
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2010 во 12:38
Шминка за сечии очи

Секоја боја на очи бара соодветна шминка. Во прилог ви нудиме неколку идеи кои што можете да ги употребите за следното излегување.

Сини очи

Преку ден: сите нијанси на сината боја од индиго до тиркизна, одлично им прилегаат на сините очи. За најдобар ефект комбинирајте сина со топли бои, како окер, боја на праска или портокал. Нанесете портокалова боја на горниот капак, а сината сенка ставете ја над неа. За очите да изгледаат покрупно, со тенка четкичка повлечете темно сина линија под окото.

Навечер: сребрената сенка им дава на сините очи гламурозен изглед. Во предвид доаѓаат сите нијанси од темносива до металик сребрена. Идеалниот ефект ќе го постигнете доколку темносивата сенка ја нанесете на горниот капак и под очите. Над капакот нанесувајте се посветли нијанси сива боја се до веѓите. Со поширока четка ублажете го преодот од боја до боја.

Зелени очи

Преку ден: за елегантен изглед користете сенка за очи во темнозелена боја, додека за нежен изглед определете се за пастелни нијанси на зелената боја. Преку ден нанесете само сенка на капакот од окото.

Навечер: виолетовата и розовата боја даваат возбудлив контраст со зелените очи. Затоа комбинирајте ги сите нијанси, од светлорозова до темно виолетова, која е најмодерна оваа есен. Темната сенка нанесете ја на целиот горен капак, а светлата, виолетова или розова, веднаш под самите веѓи.

Светло кафени очи

Преку ден: најдобриот начин да ги истакнете овие очи е светкава бела сенка и зелен молив за очи. Црното моливче употребете го доколку сакате посебно да ги истакнете очите. Светлата сенка нанесете ја на целиот капак до веѓите, а со зелениот молив исцртајте ги краевите на горниот и долниот дел од окото.

Навечер: темносината боја ќе ја открие магичната длабочина на светло кафените очи, а во комбинација со сребрена сенка ќе ги направо очите навистина атрактивни. Сината сенка нанесете ја на капакот. Под веѓите ставете ја сребрената сенка.


Црни очи

Преку ден: бојата на шампањ и нежните кафени тонови посебно ги нагласуваат темните очи. Преку ден избегнувајте светкави сенки и определете се за мат варијанта.

Навечер: златните и бакарните сенки им даваат сјај на црните очи. Овие бои одговараат на сите жени без разлика на бојата на кожата. Ако пак ставите темносина сенка на очите, ќе изгледате таинствено. Златната сенка нанесете ја со тенка четка над трепките, а бакарната веднаш после неа, се до веѓите.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.