IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Мали ЏОКИЦА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мали ЏОКИЦА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 19:34
Mali Dzokica mu vika na tatko mu:
-Tato, aj da ja prodademe mama...
-Zoso, be kopilj?
-E sea, zoso...Od ekonomski pricini.
-Kakvi ekonomski pricini?
-Pa jas ne cicam vekje, ti ne ja ebes, ja ranime samo za komsiite...
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:35

Мали Џокица доцнел за училиште, и кога стигнал наставничката го прашува:- Зошто доцниш бе?- Касно тргнав, наставничке.- А зошто не тргна порано?- Касно беше да тргнам порано.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2010 во 00:39

МалиЏокица го прашува татко му:
- Тато, тато како настануваат малите слончиња?
- Е па сине, малите слончиња...
- Пред да ми кажеш, само да те потсетам дека штрк слон не може да дигне!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 15:08
Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.
Џокица одговара:
- Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
- Како второ, за распустот бев во Америка и супер си поминав. Цело време се качував на веранда, па се симнував од веранда, па јадев, па пак се качував на веранда, па се симнував, па спиев, па пак се качував на веранда и така цело време.
- Добро, седи. Ајде ти Верице кажи ни како си помина.
Верица одговара:
- Прво, јас не сум Верица, јас сум Веранда.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2010 во 16:54
Учителката ја прашува Марица кој дел од телото може да се зголеми за седум пати при големи возбудувања.Малечката Марица поцрвенела од срам,а мали Џокица скокнал и одговорил:
-Зеницата на окото !
-Браво Џокице,а ти Марице многу ќе се разочараш понатаму во животот !

Изменето од sanja-a - 08.Јули.2010 во 16:54
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2010 во 20:42
Мали Ѓокица го прашува татко му Блажо: „Тато, зошто служи средниот прст на раката?

- Па види сине, палецот ти е за автостопирање, показалецот ти е за да покажуваш кон нешто или да се закануваш на некого. Средниот прст, ќе ти кажам кога ќе бидиш полнолетен, бидејќи сега не би разбрал. Прстот помеѓу малиот и средниот (некои го викаат инвалид) служи за носење прстен, а малиот прст служи за чепкање на носот.

Наполнил Ѓокица 18 години и тогаш го потсети татко му да му објасни зошто служи средниот прст.

Блажо: „добро се сети, тоа ти останав должен. Види, сега веќе имаш девојка, но не знам да сте имале сексуален однос.“

Ѓокица: „па сеуште не, но тоа е прашање на денови.“

Блажо: „Е добро, кога тоа ќе се договори, ќе ви се допадне тоа, па после првиот секс малку ќе одморите, па повторно ќе повторите.

Млади сте, па после неколку одмори пак ќе го повторите (сексот).

И потоа после неколку пати, ти сине, ќе бидиш помалку уморен, а твојата женска може ќе посака уште еднаш, а ти нема да бидиш разположен за тоа.

Епа сине, тогаш ќе го употребиш средниот прст.

Ќе го исправиш од шаката и ќе почниш со него да се удараш по челото велејќи:

ПА ДАЛИ СИ ТИ НОРМАЛНА!??

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 08:36
Влегува мали Џокица дома и и вика на мајка си - Мамо дај ми нови чорапи оние старите ми се скршија
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2010 во 06:14
Си било некоја прекрасна женска особа , арно ама нон`стоп викала НЕ. . се што ќе и рече човек таа негирала.
И сеа проблем им било на дечковциве , како и што да направат ...за да седнат до неа .
Се нашол Мали Ѓокица , му текнало ... и и пошол!
- Здраво Мала
Таа - Не
- Кажи дека немаш ништо против, да седнам до тебе !?
Таа - Не ..
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2010 во 15:57
Си бил Мали Ѓокица и зборувал многу безобразно (срамотно). Еден ден тој оди во училиште, а учителката ги свикала девојчињата од класот и им вели: - Девојчиња! Ако слушнете Мали Ѓокица да рече нешто безобразно (страмотно) сите да излезете надвор.
Утредента Мали Ѓокица оди во училиште и вика: - Девојчиња!... , Кај мене се гради јавна куќа.
Сите девојчиња бегаат надвор, а Мали Ѓокица им вика:
- Не трчајте к*рви!... Уште не е доградена.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2010 во 18:28
Мали Џокица оди во јавна кука и бара девојка со сида.zената која е главна таму му објаснува дека сидата е многу опасна болест. Но, детето настојува, zената да има сида и на крај zената му ја исполнува zелбата. И мали Џокица си мисли:
- Сега јас ке закаcам сида, па ке и ја пренесам на секретарката на татко ми. Таа пак ке ја пренесе на татко ми, татко ми на мајка ми, а мајка ми на комшијата и ке види тој на кого после ке ги дупнува топките!

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2010 во 01:12


 Ucitelkata go pocnuva casot i veli:

"Dragi deca, deneska ke ja ucime bukvata P. Ajde, koj ke mi kaze nekoj zbor koj pocnuva na P? "

Mali Dzokica vednas diga raka , a ucitelkata mu veli:

"Ti Dzokica spusti ja rakata! Uste ne si go donel tatko ti vo uciliste ni za bukvata K ! ! ! "
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 15:42
Отишол Мали Џокица за први април со чечкалица во г*з и учителката го прашува :
- Џокица, ти во што си маскиран ?
- Локумче учителке.



Изменето од sanja-a - 23.Август.2010 во 15:42
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2011 во 23:30
 
Учителката пишувала на таблата, па ја кренала десната рака, а на тоа мали Џокица:
-Учителката нема ниедно влакно под десната пазува!
-Веднаш да си ги спакувал работите и да не си ми се појавил на час една недела!
Поминала една недела, мали Џокица се вратил во училиште, учителката повторно пишувала нешто на таблата, па ја кренала левата рака.А мали Џокица како од пушка:
-Учителката нема ниедно влак...но под левата пазува!
-Повторно ти! Не ли ти дојде памет?! Пакувај се и да не си ми се појавил пред очи еден месец!
Поминал еден месец, Џокица се вратил на училиште.На часот на учителката и паднала кредата, па се наведнала да ја земе. Мали Џокица станал и почнал да си ги собира работите.
-Каде ти? - го прашала таа.
А Џокица на тоа:
-За мене оваа школска година дефинитивно заврши
Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2012 во 22:05
Mali Djokica se vracja doma posle posledniot den na uchilishte.
Tatko mu i majka mu nestrplivo go ochekuvaat, i mu velat:
- Ajde, Djokice, sega pokazhi ni ja uchenichkata knishka !
- Ne mozham - veli Djokica - mi ja pozajmi Pero.
- A, sigurno da gi izraduva roditelite !
- Ne, tuku da gi uplashi.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.