IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Брат или сестра? Или ниедно?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брат или сестра? Или ниедно?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2009 во 16:02
Имам сестра со година и 11 месеци по мала од мене
Кон врв
misteriozna Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misteriozna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 16:38
Imam brat i sestra(bliznaci) pomali od mene 3 godini.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2010 во 20:53
 
 
  Имам сестра  10 години постара од мене.... и многу поразлична
е од мене во се.... Изгледа и се однесува како права Дама... а јас
сум многу пообична.... и говорот и е дамски...додека јас си зборувам
многу природно.....голема%20насмевка   Повисока е од мене... и плавуша.... а јас
нискичка и црнка.... ептен се разликуваме....ама имаме прекрасен однос............. се си ја слушам..........голема%20насмевка
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 00:39
Добро е да имаш некој крвно близок како брат или сестра, но и тие што пораснале без нив, не верувам дека им фали нешто.
Тоа што си створен од ист генетски материјал не гарантира блискост и поврзаност помеѓу братот и сестрата, братот и братот итн.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
G1RL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај G1RL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 17:30
Jas sum sama iako poveketo mi vikaat najubavo e sam sepak mislam deka ke mi bese pointeresno ako imav brat ili sestra Ama dobro e i vaka - naviknav
TODAY COULD BE YOUR BEST, WORST OR LAST DAY IN YOUR LIFE...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 19:42
Не е секогаш лесно да си постарата сестричка. Го кркаш заради грешките на помалата, па чување, па м’кнење со тебе по родендени како услов за да одиш и ти вртење%20со%20очи(чир)...Инаку мнооооооооогу различни како личности, што било причина за многу несогласувања, расправии, тепачки.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 11:55
имам помлада сестра...како помали воопшто не се согласувавме околу ништо, често се расправавме што е и нормално на тие години...
многу сме различни, ептен како небото и земјатасреќа но поминаа тие години исполнети со мали, слатки кавгитрепкање
сега се согласуваме одлично тука сме да си помагаме една на друга кога е потребно, да се советуваме и слично, многу си ја сакам среќа
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 12:40
имам брат...6 години помал
сестра не ќе ми треба...
иако се мислам дека полесно е да се контролира и воспита женско...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 20:08
Јок. Не е така.

___

Онтопик: јас имам сестра... исто 6 години помала... давеж жив... сега пред малце ми ја скрши сенката за очи...
Ако сега почнат да ми белеат влакна на глава -тоа е од неа! Ме пукна детето.  А да ја удрам немам каде, коски и кожа е.

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 22:30
Сега имав флешбек , и се сеќавам како мал...
Имавме гости...
И мајка ми ме праша (ваљда знаела веќе дека е трудна) ‘Сакаш братче или сестра?‘ . . . Ја сум одговорил...Сакам куче...рамнодушност
Нарачав куче , добив свиња...губитник
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2010 во 22:33
Значи има една бугарска поговорка: "Брат брата не храни, но тешко му коjто го нема!"

значит...тешко мене!!јинг%20јанг
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 22:17
Оф, неостварена желба ми е да имам брат. Патетика во боја сум.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 18:17
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Оф, неостварена желба ми е да имам брат. Патетика во боја сум.
Еј... па ја дури сеа читам...
а да те земам јас тебе за дадичка??? Шо викаш???голема%20насмевкатрепкањеплазење

Камо да ми беше брат ми поблиску во години за да можев да се разбирам со него... Некогаш ми треба некој совет од близок , ама за нешто за кое „глувциве мои“ (читај мама и тато, така ги викам поради една сликовница) не треба да разберат.... многу е помал и сеа само глупости му истекнуваат... 

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 18:30
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Оф, неостварена желба ми е да имам брат. Патетика во боја сум.
  
 
Да ти го поклонам брат ми ако имаш желбасреќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.