IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Прифаќање на католицизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прифаќање на католицизам

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
ellie_ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ellie_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Прифаќање на католицизам
    Испратена: 09.Декември.2009 во 17:33
Zdravo na site,

Dali nekoj moze da mi dade info za toa kako da stanam Katolik? Mi treba krstevka, po moznost vo Skopje.

Fala
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 19:21
Еве ти инфо за Католичка црква ellie:

Адреса:
ул. Ристо Шишков бр.31, 1000 Скопје

Лице за контакт:
Марјан Ристов
Телефон:
02 3164 123
Е-пошта: katbiskupija@mt.net.mk

Слободно обрати се на наведените контакти, има да не направат католик додека трепнеш среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 22:59
Па на баш додека трепнеш. Прво треба да посетуваш к*рс по веронаука, слично како и при конвертирање во евангелизам, баптизам...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ahmar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 712
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ahmar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 12:18
Originally posted by ellie_ ellie_ напиша:

Zdravo na site,
Dali nekoj moze da mi dade info za toa kako da stanam Katolik? Mi treba krstevka, po moznost vo Skopje.
Fala


здраво ellie.
бидејќи ова е форум за вероисповед ако сакаш би можел/а да споделиш со нас што те привлече или потикна во желбата да станеш Римокатолик.
Бидејќи според твојата порака добив впечаток дека не си бил/а римокатолик до сега но сега сакаш тоа да станеш.
поздрав!
Илја дин,Илја бил ел Месија+++
нема друга вера освен правоверната,Христос е Месијата+++
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 15:00
stoe sustinata na katolicizmot i nivnoto veruvanje sprotivno od pravoslavnoto veruvanje,
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
Blagoj_s Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blagoj_s Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 00:20
Originally posted by ellie_ ellie_ напиша:

Zdravo na site,

Dali nekoj moze da mi dade info za toa kako da stanam Katolik? Mi treba krstevka, po moznost vo Skopje.

Fala



Dali dobro si razmislil za vakva odluka?????????????
www.myspace.com/sblagoj
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.