IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Корицата на книгата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Корицата на книгата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 09:59
Mislam deka porano koricite bea podobri,imase poveke pari pa koricite bea od debel karton so tekstil a ozgora so uste edna zastitna plastificirana obvivka na koja bese ilustracijata....sega vo Makedonija se stedi na toa....
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 10:54

 и јас исто мислам , ти текнува ли на некои книги ако си имала прилика да забележиш во црквите .....да речеме некоја стара библија ....па дел од корицата или често и целата  окована во бакар .....па апликацијата рељефно изработена па мотивот прекрасен......и тоа специјално нели само за таа книга..........такви корици ме пленат стално.....

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 11:01
DA ama toa e unikatna korica,mislam i denes mozes da si naracas takva da ti izraboti nekoj zanatcija samo sto e skapo a i nikoj ne znae da go ceni toa .Da dades tolku pari za takva obvivka veruvaj poveketo od tvoite bliski ke mislat deka nesto si se poremetilLOLa za ostanatite da ne pravime zbor.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2006 во 11:09

баш така....кога велам корица што ме плени мислам на уникатна корица што има душа  , ова е само размислување за корици  , јас секако немам намера нешто да ..............а дека многу луге не го ни приметуваат тоа во право си .....ама тоа мене воопшто не ме  ...разбираш ....тоа е многу далеку од мене

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 10:31
Dobro imalo i druga dusa koj smeta deka duhovnoto,umetnosta,knizevnosta...se vistinskite vrednosti vo zivotot.Znaes jas koga bi trbalo da se opredelam megu kniga unikatna skapa ili megu pr.bluza od MANGO ke se fatam za knigata....a i toa e bolestLOL
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 11:26
Togas osven komplimenti komplimenti komplimenti drugo ne bi mozel da dodadam ovde sepak se nadevam deka ne si MNOGU bolna
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 11:39
A,ne sum ekcentricen bolen tip-bez gajleLOL
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2006 во 11:46

, znaes li za ,,Satanski stihovi,, od Salman Ruzdi ? ....ja baram na hartija ........ja imam vo elektronska forma ......( ne e na temata se izvinuvam ke prefrlime na LP )

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2006 во 00:36
knigata od Tolstoj sto ja preprocituvam sega e od 1963...koricite se depeli i obvieni so platno so zlatni bukvi,a ima odozgora i plastificirana korica neshto za zashtita....poveke nema vakvi knigi so vakvi korici...odnosno mnogu retko...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2006 во 10:43
Жално што денес книжарите се полни со книги кои се со тенки светкави и премногу шарени корици, а често неквалитетна хартија , неквалитетно отпечатени....

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2006 во 15:41
da se nadovrzam na Butel2 i na koi vednash im se odlepuva koricata a stranicite si se dvojat
Кон врв
Freya Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 491
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Freya Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 02:03
Корицата на книгата  воопшто не ми е битна...уствари најмногу сакам да читам такви стари изветвени книги,некако ми прават поголем мерак.
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 11:21
не ми е битна корицата туку она што е внатре во неа
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 13:49
Викаат Don't judge a book by it's cover.... Ама мене ако не ми се свиѓа корицата (не мора да е со дебела корица, може да е и извиткана, искината, битно да ми изгледа интересно, да ми остави впечаток) тогаш немам мерак да ја читам...
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.