IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Нова Година
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нова Година

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 17:58
најмногу што очекувам е да си ги попрам оценкине и да ми е мирна главатрепкање
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 12:45
За Нова Година, сакам да има снег,  а за желбите,
па,   не се надеваам многу, а и не  очекувам премногу...
 
 
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 13:00
hmmm
ovaa godina ke ja zapametam po mojata izvonredna pozitivna energija.....
ke ja zapametam deka se nauchiv da baram ,a da ne chekam..
slednata godina ne ochekuvam i ne pozheluvam ama bash nishto..
ednostavno ke zemam toa shto mi treba .....aj da recham od dedo mraz
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2009 во 01:34
slucajno da ne se razbudivte so ideja
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 11:16

Nova godina, ponoć prošla je. Nova godina čeka me, ponoć prošla je. Prognoza za decembar, hladno bez kiše. A ja letnje stvari nosim, nek telo diše. Nek okreću se za mnom, neka svi polude. Neka se.........

2009  tesko deka takva godina ke se povtori. Odmori , setanje , druzenje , novi obvrski na rabota , semejna harmonija i kraj vo Milano.
2010  jan svadba , vencavka od vladika Pimen  gospod zlaten da klajt raka da nemora godinata da e podobra ama za si sme site doma i na forumov , zivi zdravi veseli i samo ubajni da ne sluzaaat.
Srekna nova !!!
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 11:17
ocekuvam mnogu malku ...podobro od 2009gсреќаi mnogu mnogu zdravje za nas i za vasтрепкање
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 19:15
2009:si vetiv deka ke stedam, deka nema veke da trosam bezveza, ne zastediv nitu denar, dve dragi osobi od mojot zivot otidoa vo tugina, me ostavija samaплачење, macki veke ne cuvam, gi frliv pantalonite nekade i pocnav da nosam fustani(ozbilno),mnogu se zabavuvav duri i premnogu,vezbav dva meseci sekoj den, posle se otkazav,si vetiv deka ke gi ostavam cigarite, ne gi ostaviv pusam seuste,zapoznav eden ok decko............da ne dolzam........
2010:sakam samo zdravje na site okolu mene..............
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 10:37


Srekjna 2010 godina
mnogu zdravje,ljubov i berikjetголемо%20гушкање
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 09:51
SREKjNA I BERIKjETNA NOVA GODINA NA SITE FORUMDZII,OD SRCE VI POSAKUVAM
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 11:12
Srekjna Nova 2010 i srekjni Bozikjni praznici
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2010 во 22:39
2010 - најдобрата година досега во мојот живот од каде да почнам...

имав повеќе прилики да патувам надвор од државава,... запознавање нови култури, нови луѓе... нови ПРИЈАТЕЛИ... дефинитивно голема промена во мојот начин на размислување.... сега, сум многу многу повеќе оупен мајндед,... си пишува таму под сликичето    сфатив како да уживаш во животот,... формулата била толку лесна - иако кажана многупати,... додека не ја искусиш на твоја кожа нема да ја дознаеш

потоа, имавме принова во семејството,... едно преслатко бебче што обожува да чука раци и да вика чао... хаха, супер занимација

годинава престанав да се замарам ( т.е. уште се обидувам да престанам да се замарам ).... со многу непотребни работи... а почнав да се замарам со уште понепотребни ( исклучиво женски : која четка на маскарата виткала повеќе и кој лак оди на таа блуза... цц, збрлавев и јас )...

станав опседната со правопис, книги, јазици и се од тој ред... одма ,,спискувам,, на правописни грешки и се трудам што поретко да ги правам!

не се карам веќе дома, освен со досадноно детиште,... т.е. јас нејзе ја карам... ајм д бос

и мислам една голема промена, на добро се разбира - започнав редовно да вежбам, еве веќе 5-6 месец по ред,... се чувствувам супер :))

малце турбулентна во поглед на некои мои блиски другарки, сфатив дека човек мора од сите страни да се пази.... и да, за крај - Ајнштајн бил во право - човечката глупост нема граници... и тоа никој не може да го промени, па дури нажалост ни јас

за наредната година си посакувам самата на себе пред се добро здравје,... многу среќа,... па другото само по себе си доаѓа... ма кого лажам, една добивка на лото би ме направила многу посреќна

п.с. и да ми донесе дедо мраз фустан за матура, или барем слика од таков како што сакам оти не знам што сакам

п.п.с и знае уште што треба дедо мраз
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2010 во 00:47
 
И Новата година има свои трендови...

Во периодот кога сите се подготвуваат и планираат како да ја поминат најлудата ноќ, стресот е на високо ниво. Каква гардероба да се избере, на кое место да се оди, како да се испланира трпезата... Доколку не сакате да погрешите, откријте што е ИН, а што АУТ при испраќањето на старата и пречекот на новата година.

ИН

СТАЛОЖЕНОСТ
Сигурно знаете луѓе кои хистеризираат околу се, па и новогодишната прослава за нив е еден од низата настани во кои целата драматичност излегува на површина. За да го направите пречекот на Новата година што е можно помалку стресен, оддалечете се од ваквите луѓе и обидете се да бидете потполно смирени. Кому му е гајле ако немате десет видови колачи и ако сармата не ви излезе супер, ако сте дома наместо во кафеана и ако не успеете да купите се што се посакале пред да затворат продавниците. 

БИДЕТЕ СТИЛСКИ УМЕРЕНИ
Светки, светки, светки... е мотото на новогодишната тоалета. И сите стилисти препорачуваат дека Новата година мора да блеска. Сепак, ако не сте од оние храбрите, светкавиот изглед заменете го со фини ткаенини од свила. 

ПРИВАТНА ЗАБАВА
Едноставните приватни забави често се најдоброто решение. Никој нема да ви приговори што сте облекле, бидејќи никому претерано не му е грижа. На приватните забави ќе бидете во друштво на драги луѓе, а и ќе потрошите многу помалку отколку на дочек во клубовите, кафеаните, рестораните или хотелите. Затоа, контактирајте со пријателите и вам кои не можете да останете дома, дочекот ви е спасен.


АУТ

ВИНО ОД ПЛАСТИЧНО ШИШЕ
Виното од пластични повеќелитарски шишиња е толку неестетско и нерафинирано, што се коси со сето она што претставува самиот чин на пиење вино. Во виното, пред се, треба да се ужива - во неговата боја, мирис и вкус. Тоа е неретко пијалак на хедонистите, а тие знаат да уживаат во се, па така и во шишето во коешто пристигнува виното, неговото отворање, точење...

СМС ЧЕСТИТКИ
Испраќањето најразлични песнички и стихови кои секоја година се разменуваат помеѓу некреативните поединци е тотално АУТ. Во мода се враќаат класичните хартиени честитки со рачно испишана порака или, пак, едноставно телефонски повик, но тогаш кога сета новогодишна хистерија ќе се смири.

КОЈ КОЛКУ ЗАРАБОТУВА
Секоја година исто... Во нашите глави се се врти од нулите на контото на познатите пејачи и забавувачи. Некои луѓе одлучуваат таа вечер да заработат, особено ако има кој да плати, а овие приказни се повторуваат секоја година. Кој колку заработува не е важно, важно е да успее да ве развесели и да ви приреди Нова година за паметење. 

...Извор  Вечер .....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 10:11
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2010 во 14:07
Голема благодарност на сите драги лица кои животот ми го прават поубав и голема благодарност до оние кои излегоа од мојот живот,но го направија вреден за паметење.големо%20гушкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.