IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Која ви е омилена серија/?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која ви е омилена серија/?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
K1nm23 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K1nm23 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 17:01
Очајни домаќини
Кон врв
ARTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2011 во 16:09


Изменето од ARTE - 26.Март.2011 во 13:56
Кон врв
Зошто така Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Зошто така Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2011 во 01:50
Rim
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2011 во 19:31
 
 
   Бунтовничка  хи,%20хи...
Кон врв
H.Lovely Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај H.Lovely Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2011 во 19:23
Ocajni domakinki
Haus
Monk
Vivo mi vida como quiero, de una forma creativa, me gusta beber whisky y demas mientras trabajo.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2011 во 09:34
Гласам за „Бекство од затворот“ (Prison break), „Сивиот дом“, „24“, „Очајни домаќинки“ (Desperate Housewives) , „Трст Виа Скопје“, „Изгубени“ (Lost), „Заборавени“.
Кон врв
ARTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2011 во 16:10

Изменето од ARTE - 10.Мај.2011 во 19:17
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2011 во 05:41
Нова%20Македонска%20хит%20серија%20трето%20па%20машко  од македонскиве
 
 
 
Столичани%20в%20Повече од бугарскиве
Кон врв
ARTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ARTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2011 во 16:08
\

ako e ova serija ne samo sto nema umeticka vrednost i e kic i sund nego nesto poglupo nema a nema da ima.Nekoi holivudski gluposti i juzno amercki kic sapunici se podobri mozebi.

Изменето од ARTE - 11.Мај.2011 во 16:29
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2011 во 12:24
 
...............среќа................и не ја сакам замената  на Чарли......не%20знам....
 
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6938
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2011 во 23:04
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2011 во 11:33
Terminator.....The Sarah Connor Chronicles....
 
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 22:57
Laznata princeza
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2011 во 01:39
 
Женски  Правила    среќаСеријата зборува за две љубовни двојки и нивниот осамен пријател. Тие се пријатели и тука се еден за друг во добро и зло, но покрај пријателството, оваа петорка дели и нешто друго - љубовните проблеми и стравот од обврските кон бракот.

"Rules of Engagement" е ситком кој својата премиера ја доживеа на 05 Февруари, 2007 година. Поради големиот успех, телевизиската куќа CBS досега за оваа серија сними шест сезони, од кои најновата сеуште не е емитувана ниту во САД, премиерата е закажана за 20 Октомври оваа година.

 

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.