IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Само еден стих
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Само еден стих

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 787980
Автор
Порака
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2015 во 00:27
A onda si se ti pojavio
kao da si magija,
i za noć uradio da se opet rodim jaсвиркање
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2015 во 00:14
2.....

O, kako čudno je to,
da sad smo dalji 
nego kad se nismo ni znali.
O, kako tužno je 
što tvoje poruke 
više ne dolaze.

O, kako teško je to 
u srcu znati
da i mi smo pali.
O, zar je istina
da tebe nema
i da se nikad više 
nećeš vratiti?
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2019 во 23:51
Вечер. Влага. Си ги проветруваме нашите
облеки. Една ѕвезда ти ја меша душата,
сосем полека, тажно,
како што женска рака со лажиче
го меша расеано жешкиот чај во шолјата
за да ја растопи коцката шеќер.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 787980
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.